• Link został skopiowany

Skazany Harvey Weinstein na skraju wytrzymałości. Błaga sąd o łaskę

Nowe wieści na temat skompromitowanego producenta filmowego z Hollywood. Harvey Weinstein ma dość. "Chcę się wydostać z tego piekła" - apeluje do sądu.
Harvey Weinstein
Timothy A. Clary/Pool via REUTERS

Producent filmowy Harvey Weinstein, który w 2020 roku został skazany na 23 lata więzienia za gwałt na jednej kobiecie i molestowanie drugiej, błaga sąd o łaskę. 72-latek zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Zobacz wideo Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą?

Harvey Weinstein z desperacką prośbą. Zwrócił się do sądu. "Chcę się wydostać z tego piekła"

Harvey Weinstein, niegdyś jedna z najpotężniejszych postaci w Hollywood, znajduje się teraz w trudnej sytuacji. Producent filmowy jest poważnie chory, a na jego koncie ciąży kilka wyroków. 72-latek zmaga się ze szpiczakiem mnogim, nowotworem układu krwiotwórczego. Obecnie przebywa w więzieniu na wyspie Rikers, gdzie czeka na kolejny proces, który ma się rozpocząć 15 kwietnia. Niedawno Weinstein przeszedł operację serca. Podczas specjalnego posiedzenia sądowego, które odbyło się 29 stycznia, prosił sędziego o przesunięcie terminu procesu na wcześniejszy. Swoją prośbę tłumaczył stale pogarszającym się stanem zdrowia. "Nie wytrzymam. Błagam o przesunięcie daty... Chcę się wydostać z tego piekła" - cytował Weinsteina serwis People. Sędzia odpowiedział na prośbę Weinsteina. Poinformował go, że we wcześniej zaplanowanym terminie ma już inną rozprawę. Zaproponował jednak, aby przesunąć proces na tydzień wcześniej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sharon Stone przeżyła szok na wizji. Prawda o jej przodkach wyszła na jaw

Harvey Weinstein został skazany za gwałt i molestowanie. Jego sprawa zapoczątkowała ruch #MeToo

Przypomnijmy, że Harvey Weinstein w 2020 roku został skazany na 23 lata więzienia za gwałt i molestowanie. W kwietniu 2022 roku wyrok został uchylony, po tym, jak sąd uznał, że sędzia popełnił błąd, uznając zeznania świadków, które nie miały bezpośredniego związku ze sprawą. To właśnie sprawa Weinsteina była jednym z kluczowych momentów, które zapoczątkowały ogólnoświatowy ruch #MeToo, kiedy kobiety zaczęły publicznie mówić o swoich trudnych doświadczeniach molestowania seksualnego.

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Więcej o: