Adam Małysz ma koronawirusa. Skoczek ostrzega fanów na Facebooku. "Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą"

Adam Małysz zamieścił obszerny post na Facebooku, w którym przyznał, że otrzymał pozytywny wynik na obecność COVID-19.

Adam Małysz jest kolejnym sportowcem, który zaraził się koronawirusem. Sam zainteresowany o swoim stanie zdrowia poinformował fanów za pośrednictwem Facebooka. 

Adam Małysz ma koronawirusa

Okazuje się, że Adam Małysz zrobił test na koronawirusa po tym, jak dowiedział się, że osoba z jego otoczenia otrzymała wynik pozytywny. Otrzymał bliźniaczy wynik, jednak uspokoił fanów, że w jego przypadku choroba przechodzi bezobjawowo. 

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia - czytamy we wpisie. 

ZOBACZ TEŻ: Adam Małysz i Iza Małysz świętują 23. rocznicę ślubu! Żona byłego skoczka przygotowała z tej okazji specjalny przysmak

Adam Małysz z wiadomych względów musi pozostać w izolacji, a także poinformować wszystkich, z którymi miał kontakt. Co więcej, skoczek przestrzega fanów, aby nie bagatelizowali zagrożenia zarażeniem się. 

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie - zakończył wpis Adam. 

Mamy nadzieję, że Adam Małysz przejdzie przez chorobę bezobjawowo. Z pewnością teraz może liczyć na wsparcie najbliższej rodziny. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!