Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi wiernych o pieniądze. "Boimy się o istnienie Radia Maryja"

W czasie, gdy wszelkie prowadzone obecnie zbiórki mają pomóc w walce z koronawirusem, ojciec Tadeusz Rydzyk niezmiennie apeluje o pieniądze dla swoich instytucji.

Niedawno pisaliśmy, że Kuba Błaszczykowski przekazał 400 tys. zł na walkę z koronawirusem. Zachowanie godne pochwały nie zainspirowało jednak wszystkich. Najpopularniejszy duchowny w kraju, ojciec Tadeusz Rydzyk, nawet w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie, wciąż apeluje o wsparcie finansowe. Na oficjalnej stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie. 

Zobacz wideo Prof. Stanisław Obirek: Czekam na moment, gdy ojciec Rydzyk pęknie

Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze

Kryzys spowodowany przez koronawirusa dotknął niemalże każdą gałąź polskiej gospodarki. Zamknięte centra handlowe, kina, teatry i restauracje powodują duże straty finansowe, jednak z tymi na jakiś czas trzeba się pogodzić. Ojciec Tadeusz Rydzyk nawet w tym jakże niesprzyjającym zarobkom Polaków czasie apeluje do nich o pieniądze dla swoich mediów.

Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam -  czytamy na oficjalnej stronie Radia Maryja. 

Tadeusz Rydzyk obawia się, że jego media mogą nie przetrwać związanego z koronawirusem kryzysu. Zaznacza również, że nie otrzymuje żadnych pieniędzy z rządu, co nie jest prawdą. 

Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam. Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam - kontynuował. 

Proszenie o niezaprzestawanie dawania pieniędzy w czasie globalnego kryzysu wydaje nam się bardzo nie na miejscu, nawet jak na ojca Rydzyka.

RG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.