"Milionerzy". Kto nie zginął od kuli? - odpowiedź na pytanie

W ostatnim odcinku "Milionerów" pojawiło się pytanie dotyczące przyczyny śmierci znanych postaci. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

W 287. odcinku "Milionerów" uczestnik programu musiał zmierzyć się z pytaniem z zakresu historii. Za poprawną odpowiedź mężczyzna mógł zgarnąć aż 40 tysięcy złotych. Jak poradził sobie z pytaniem? Czy zdobył 40 tysięcy i otworzył sobie drogę do najwyższej wygranej w programie?

Kto nie zginął do kuli?

A. Martin Luther King

B. Olof Palme

C. John Lennon

D. Nelson Mandela

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Kto nie zginął do kuli?

Uczestnik programu przyznał, że z podanych wariantów odpowiedzi, nie zna tylko Olofa Palme. Wiedział natomiast, że zarówno Martin Luther King, jak i John Lennon zginęli w wyniku zamachu.

Aby się upewnić w swoich przypuszczeniach, Pan Łukasz postanowił skorzystać z koła ratunkowego w postaci pół na pół. Komputer pozostawił tylko warianty A i D. Uczestnik ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D - Nelson Mandela

Tym razem się udało. Wariant D to poprawna odpowiedź. Pan Łukasz zdobył tym samym próg gwarantowany 40 tysięcy złotych. Nelson Mandela, były prezydent RPA, zginął w 2013 r. z powodu infekcji płuc. Wszystkie pozostałe postacie zostały zamordowane przy użyciu broni palnej. Olof Palme, którego nie znał Pan Łukasz to były premier Szwecji, zastrzelony na ulicach Sztokholmu w 1986 roku.

Zobacz wideo Czy Jasper i Charazinsky mieszkają ze sobą?