Clout MMA 2. Goha Magical i Nikita w oktagonie. Najbardziej kontrowersyjna walka doszła do skutku

Clout MMA aspiruje do bycia jak inne, duże federacje zapraszające do walk najpopularniejszych celebrytów. Druga odsłona wydarzenia wzbudziła jednak ogromne kontrowersje.

Clout MMA, czyli federacja Sławomira Peszko i Lexy Chaplin, zaczęła pisać swoją historię w 2023 roku. Pierwsza gala odbyła się 5 sierpnia w COS Torwar w Warszawie. Jedną z najgłośniejszych walk była ta na linii Andrzej "Polish Prince" Fonfara – Marcin "El Testosteron" Najman, którą Najman z kretesem przegrał. 28 października odbyła się druga odsłona tego wydarzenia. O gali zrobiło się głośno jeszcze przed jej rozpoczęciem. Wszystko z powodu zaangażowania do federacji Małgorzaty "Margaret" Magical oraz Nikoli "Nikity" Bieli, które spotkały się w oktagonie.

Zobacz wideo Sosnowski o Clout MMA

Clout MMA 2. Walka Gohy "Margaret" Magical i Nikoli "Nikity" Bieli

"Margaret" i "Nikita" rozpoznawalność w internecie zyskały dzięki patostreamerowi Danielowi "Magicalowi". Małgorzata jest jego matką, a Nikola - byłą partnerką. Kontrowersje wzbudza nie tylko fakt, że są znane dzięki patostreamom. Matka "Magicala" ma także kryminalną przeszłość. W dodatku zawodniczki dzieli 31 lat różnicy. Walka kobiet początkowo miała odbyć się jako dziewiąta z dwunastu zaplanowanych na 28 października starć. Jednak już w trakcie wydarzenia organizatorzy Clout MMA 2 ogłosili, że spotkanie zostało przełożone na sam koniec. Nie podali jednak przyczyny tej decyzji. Wielu widzów wątpiło, czy starcie w ogóle dojdzie do skutku. Ostatecznie walka rzeczywiście odbyła się jako ostatnia. Ku zaskoczeniu wielu osób Goha Magical wygrała z Nikolą poprzez nokaut techniczny. Matka patostreamera zwyciężyła obydwie rundy.

Orlen odcina się od Clout MMA

Miejscem Clout MMA 2 jest znajdująca się w Płocku Orlen Arena, przez co koncern od razu zaczął być kojarzony z kontrowersyjną galą. Przedstawiciele firmy stanowczo zaprzeczają, jakoby mieli z Clout MMA cokolwiek wspólnego. "Orlen nie jest sponsorem gali. Marka firmy pojawia się w tym kontekście wyłącznie z uwagi na tytuł sponsora tytularnego obiektu, w którym odbywa się wydarzenie. Orlen nie jest jednak właścicielem stadionu i nie ma wpływu na kalendarz imprez, za których organizację odpowiada wyłącznie Urząd Miasta Płock i administrator obiektu - miejska spółka MOSiR" - przekazał portalowi Pudelek zespół prasowy Orlenu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.