Na Wspólnej, odc. 2551 - na czym zależy porywaczom Jakuba?

2551. epizod "Na Wspólnej" rozpościera przed nami kolejne elementy kryminalnej układanki. Dowiemy się, na czym zależy porywaczom Jakuba, przez których otoczenie byłego męża Eli pozostaje w ciągłym niebezpieczeństwie. Co odkryją Elżbieta i Igor w mieszkaniu pani Marcinkowej? W tym samym, 2551. odcinku serialu Łucja wylatuje do Irlandii, wdając się wcześniej w awanturę z Danielem. Z kolei Dominik widzi się z Darią - wygląda na to, że dziewczyna stała się bardziej dojrzała.

Tajemnicza skrytka

Ela martwi się o byłą teściową – chce, żeby pani Marcinkowa zatrzymała się u niej i u Igora. Mężczyźnie niezbyt się to podoba. Nie ulega jednak wątpliwości, że bliscy Jakuba nie są bezpieczni. Policjanci, chcąc namierzyć porywaczy, zakładają podsłuch w telefonie Eli. Z kolei po południu była żona Jakuba udaje się z Igorem do mieszkania pani Marcinkowej. Para odnajduje tam kluczyk do tajemniczej skrytki – Jakub specjalnie go tam zostawił.

Dzień wyjazdu Łucji

Tymczasem w "Na Wspólnej" Łucja pakuje walizki i wybiera się do Dublina. Do Polski wróci dopiero po odbyciu stażu. Daniel jest sfrustrowany i nie potrafi zaakceptować, że jego ukochana ma własne ambicje. Zarzuca jej egoizm i to, że nie myśli zupełnie o dobru ich dwojga. Rozkręca się kłótnia – tym bardziej bolesna, że wydarza się tuż przed wylotem Łucji. Daniel jest tak zacietrzewiony, że nie odprowadza partnerki na lotnisko.

Nowe plany Darii

Dominik umawia się z Darią i nie może uwierzyć własnym oczom. Wygląda na to, że dziewczyna zupełnie się zmieniła i bardzo dojrzała. Z tego co mówi, zależy jej, aby zamieszkać z ojcem. Prosi chłopaka, aby pomógł jej przekonać do tego pomysłu Sławka.