Koniec małżeństwa Magdy i Olka
Chodakowska nareszcie dostaje rozwód. Kobieta godzi się zrezygnować z orzekania o winie, jeśli otrzyma pełnię praw do opieki nad Maćkiem. Olek pojawia się w sądzie razem z kochanką. Marszałek martwi się o córkę – czy Magda poradzi sobie jako samotna matka? Chodakowska czuje się zraniona i rozgoryczona, ale wygląda na to, że szybko znajdzie pocieszenie w Budzyńskim. Prawnik zachowuje się wobec niej jak rasowy dżentelmen i zaprasza ją na randkę. Magda mówi „tak” - czy to początek nowego, tym razem udanego związku Chodakowskiej? Czy tym razem kobieta spędzi noc w ramionach szefa?
Wieści z USA
W tym samym, 1314. odcinku „M jak miłość” Barbara odwiedza bistro u Kingi, gdzie spotyka się Marysią, a później z Martą. Budzyńska przyjeżdża do Warszawy z USA, gdzie widziała niedawno siostrę. Jej zdaniem stan Gosi się pogarsza – nie ma z nią kontaktu. Mostowiakowa jest bardzo wzruszona – zaczyna do niej docierać, że nie zobaczy już swojej najmłodszej córki i że nie może jej w żaden sposób pomóc. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że Małgosia najwyraźniej tęskni za rodziną – powiesiła w pokoju jej zdjęcia. Co ważne, powrót Marty nie zmieni jej relacji z Andrzejem.
Problemy z doktoratem
Promotorka Piotrka chce, żeby ten udał się na międzynarodową konferencję w Paryżu. Zduński nie czuje się jednak na siłach na kilkudniowy wyjazd i nie ma czasu ani ochoty na dodatkowe obowiązki. Przytłoczony sytuacją, zastanawia się nad zrezygnowaniem z doktoratu.