Jak zrobić trwały makijaż, który przetrwa cały dzień?

Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie i nieskazitelnie przez cały dzień. Trwały i piękny makijaż, który utrzyma się na skórze przez wiele godzin, można wykonać trzymając się kilku prostych zasad. Wykonanie takiego makijażu jest bardzo proste.

Zrobienie trwałego makijażu nie zajmuje dużo więcej czasu niż codzienny make-up. Bardzo istotne jest właściwe przygotowanie skóry. Ważne jest również, żeby kosmetyki, którymi wykonujemy makijaż, były dobrej jakości i były dobrze dobrane do typu skóry.

Pierwszy krok do trwałego makijażu – przygotowanie skóry

Żeby makijaż utrzymał się na twarzy przez cały dzień, trzeba zacząć od prawidłowego przygotowania skóry twarzy. To zdecydowanie przedłuży trwałość makijażu i sprawi, że będzie on wyglądał dużo lepiej. Pierwszym krokiem powinno być dokładne oczyszczenie twarzy z nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń, które osadzają się na twarzy w ciągu nocy. Żeby odświeżyć skórę, warto ją przetrzeć wacikiem nasączonym tonikiem lub płynem micelarnym. Kolejnym etapem po oczyszczaniu powinno być nawilżanie. Wymaga tego nie tylko cera sucha, ale również tłusta, jednak krem musi być odpowiednio dobrany do jej typu. Kosmetyk do cery tłustej powinien jednocześnie nawilżać i matować, z kolei ten przeznaczony do cery suchej musi mieć działanie natłuszczające. Kosmetyki stosowane pod podkład powinny mieć lekką konsystencję, tak aby nie przyczyniały się do powstawania na twarzy błyszczących, przetłuszczonych stref oraz nie powodowały spływania i warzenia się podkładu.

Podstawy trwałego makijażu

Ważne jest, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyków. Zbyt wiele warstw może spowodować nadmierne przetłuszczanie się skóry i brzydki wygląd cery. Po nałożeniu podkładu istotne jest żeby go utrwalić, czyli przypudrować. Najlepszy efekt osiągniemy wklepując puder sypki puszkiem, zamiast omiatając nim twarz. W przypadku makijażu oczu najlepiej zastosować bazę pod cienie lub odrobinę korektora. Cień na takiej bazie będzie się lepiej trzymał, a w dodatku kolor będzie bardziej intensywny. Następnie znowu należy zastosować sypki puder. Do narysowania trwałej kreski najlepszy będzie eyeliner lub kredka utrwalona odrobiną cienia do powiek.

J.W. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Jak zrobić trwały makijaż, który przetrwa cały dzień?
Zaloguj się
  • Karola Plech

    0

    warto po prostu pilnować żeby kosmetyki były dobrej jakości i trwałe. Na przykład ja używam cieni do powiek Alilla i one świetnie się trzymają bo mają w składzie minerały które zwiększają przyczepność, super rozwiązanie moim zdaniem

  • Gość: Olga

    0

    Zrobić ładny i do tego trwały makijaż to sztuka. Tu wszystko musi współgrać od koloru podkładu po odcień szminki. Bardzo lubię podpatrywać jak osoby znajace się na makijażu go wykonują. W ten weekend co będzie 19-21 w Ptak Warsaw Expo na targach kosmetycznych będę podppatrywać jak robia to specjaliści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX