Marcin Meller musiał zawiesić "Drugie śniadanie Mellera". Zamknął też zbiórkę. Podał powód

Marcin Meller oficjalnie ogłosił zakończenie pierwszego sezonu autorskiego programu. Widzów "Drugiego śniadania Mellera" czeka kilkumiesięczna przerwa.

Marcin Meller, podobnie jak wielu innych dziennikarzy mających niegdyś w telewizji autorskie programy, przeniósł działalność do internetu. W styczniu tego roku na YouTubie premierę miał kulturalny magazyn "Drugie śniadanie Mellera", który dziennikarzowi udało się sfinansować z wpłat przekazywanych przez darczyńców. Na początku czerwca Meller ogłosił jednak, że na pewien czas zawiesza dalsze prace nad programem ze względu na inne zobowiązania zawodowe.

Zobacz wideo Dzieci Kalczyńskiej oglądają "Dzień Dobry TVN"?

Marcin Meller skupia się na pisaniu książki. "Drugie śniadanie Mellera" ma jednak powrócić

Marcin Meller jest nie tylko dziennikarzem, ale także autorem książek. W ubiegłym roku ukazała się pierwsza powieść jego autorstwa zatytułowana "Czerwona ziemia". Jak wyjawił w facebookowym wpisie, to właśnie prace nad kolejną powieścią sprawiły, że nie jest obecnie w stanie skupić się jednocześnie na kontynuowaniu "Drugiego śniadania Mellera". Dziennikarz zapowiedział jednak, że na czas tworzenia kolejnej książki jego youtube'owy kanał nie będzie świecił pustkami.

Plan jest taki: kończę nową powieść, co zajmie mi parę miesięcy, co jakiś czas będę wrzucał jakąś rozmowę na kanał, by nie obumarł, ale do "Śniadania" jako takiego wrócę, kiedy wyślę gotowy tekst do wydawnictwa - pisze Meller.

Gospodarz "Drugiego śniadania Mellera" podkreślił także, że na okres przerwania prac nad programem zawiesza także internetową zbiórkę, która pomagała mu finansować jego tworzenie. Jak możemy dowiedzieć się z serwisu Zrzutka.pl, do tej pory Mellerowi udało się zebrać ponad 66 tys. zł.

Marcin Meller odszedł z TVN24

Marcin Meller od 2009 roku był gospodarzem programu "Drugie śniadanie mistrzów", który emitowany był na żywo w soboty na antenie TVN24. Audycja zakończyła się w 2022 roku, co było spowodowane rozstaniem dziennikarza ze stacją. "Drugie śniadanie Mellera" ruszyło na YouTubie w połowie stycznia 2023 roku. Program początkowo nagrywany był w jednej z warszawskich kawiarni, a po jakimś czasie przeniósł się do mieszkania Mellera. Jego gośćmi byli dotychczas między innymi Maciej Stuhr, Andrzej Seweryn, Zofia Zborowska czy Marcin Matczak. Ostatni odcinek pierwszego sezonu ukazał się 3 czerwca.