Nie zgadniecie, ile stracił Mark Zuckerberg na awarii Facebooka. Kwota powala

Awaria Facebooka, której doszło w poniedziałek, rozwścieczyła nie tylko użytkowników, ale także pewnie samego Marka Zuckerberga. Stracił na tym sporo pieniędzy i spadł w rankingu najbogatszych ludzi na świecie.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych serwery największego gracza mediów społecznościowych miały awarię. Użytkownicy Facebooka z całego świata skarżyli się na serwis przez dobrych kilka godzin. Okazuje się, że Mark Zuckerberg sporo na tym stracił. 

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera

Akcje Facebooka spadły o około pięć procent. Wszystko za sprawą awarii, która dotyczyła także Instagrama, WhatsAppa i Messengera. Jak donosi Insider Paper, majątek Marka Zuckerberga zmniejszył się o prawie 7 miliardów dolarów. Oprócz tego spadł na światowej liście miliarderów. Aktualnie plasuje się na 5. miejscu, tuż za Billem Gatesem. 

Pracownicy Facebooka nie mogli się dostać do siedziby

Okazuje się, że także pracownicy nie mogli wykonywać swojej pracy. Awarii uległ workplace Facebooka. Chcieli sprawdzić, co jest przyczyną awarii, jednak był problem z dostaniem się do siedziby. Identyfikatory przestały działać.

Rozmawiałam przez telefon z kimś, kto pracuje dla Facebooka. Przekazał, że niektórzy nie mogą wejść do budynków, aby zacząć oceniać zakres awarii, ponieważ ich identyfikatory nie działają przy próbie uzyskania dostępu do drzwi - mówiła Francis Haugen, była pracownica Facebooka, dla New York Timesa. 

Głos w sprawie zabrał ekspert

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Brian Kerbs uważa, że przyczyną awarii mógł być błąd w aktualizacji protokołu BGP, systemu sterującego ruchem w internecie. Zdalni pracownicy mieli zablokowany dostęp do workspace'a, a osoby przebywające na miejscu nie mogły połączyć się z siecią. 

Zespół informatyków został wysłany do siedziby w Kalifornii

Informatycy Facebooka udali się do siedziby w Kalifornii, gdzie manualnie zrestartowali serwery i ostatecznie uporali się z awarią. Zmiany w konfiguracjach routerów szkieletowych spowodowały spore problemy z komunikacją. Awaria miała znaczny wpływ na komunikację centrów danych. Całość utrudniała szybkie rozwiązanie problemu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.