Zmarł popularny youtuber. Miał 36 lat. Pożegnała go siostra: Stawiałeś czoła tylu wyzwaniom

Zmarł amerykański youtuber i streamer Brandon Asher. Mężczyzna przez cały sierpień relacjonował swój pobyt w szpitalu. O śmierci 36-latka poinformowała na Facebooku jego siostra.

Brandon Asher, znany w sieci jako "Bashurverse", zyskał największą popularność stremując grę Minecraft. Jego konto na Youtubie obserwowało ponad milion fanów z całego świata. Youtuber trafił do szpitala w związku z powikłaniami po przebytej chorobie COVID-19.

Gabriella PetitoZaginęła amerykańska youtuberka. Jej chłopak powrócił sam do domu

Zobacz wideo Joanna Racewicz zaszczepiła 13-letniego syna przeciwko COVID-19

Brandon Asher relacjonował pobyt w szpitalu i apelował do fanów, aby zaszczepili się  

Ashur zachorował na COVID-19 na początku sierpnia. Jego stan uległ znacznemu pogorszeniu i 36-latek trafił do szpitala, zanim został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, regularnie publikował posty na swoich mediach społecznościowych. Mężczyzna szczegółowo opisywał wszystkie procedury, przez które musiał przejść.

23 sierpnia opublikował wstrząsający wpis na Twitterze, w którym apelował do fanów, aby przyjęli szczepienie przeciw COVID-19. Stan Brandona był bardzo poważny, mężczyzna określił swoje samopoczucie mianem "piekła".

Brandon Asher zmarł w poniedziałek 13 września. O śmierci youtubera, poinformowała na Facebooku jego siostra Anesa Ashur. Kobieta opublikowała ich wspólne zdjęcia oraz wzruszający wpis.

W ciągu 36 lat stawiłaś czoła tylu wyzwaniom, nigdy bym sobie nie wyobrażała, że stracimy cię w wyniku pandemii. Udowodniłeś, jak niesamowitą jesteś duszą. Kocham cię, na księżyc i z powrotem - napisała Anesa Ashur.

Kariera Brandona Ashera w mediach społecznościowych 

Brandon Asher zyskał popularność za sprawą streamowania popularnych gier. Mężczyzna prowadził również konto na Youtubie o nazwie BashDoesThings, gdzie publikował vlogi ukazujące jego codzienne życie. Sukces Bashurverse był ogromny, ponieważ jego filmy oglądało ponad milion widzów.

W 2015 roku mężczyzna został uwikłany w internetowy skandal, został oskarżony o molestowanie nieletnich. W 2017 roku usunął wszystkie swoje konta w mediach społecznościowych. Brandon do regularnego publikowania filmów powrócił w 2019 roku.  

Więcej o: