Karin Ann wystąpiła z tęczową flagą w TVP, a wydawcę wyrzucono z pracy. Wokalistka wydała oświadczenie

Karin Ann wzbudziła kontrowersje, kiedy wystąpiła podczas "Pytania na śniadanie" z tęczową flagą. Wydawca programu, za to, że nie ściągnął jej z anteny, został zwolniony. Piosenkarka zabrała głos.

Karin Ann wydała oświadczenie w sprawie swojego występu w "Pytaniu na śniadanie", podczas którego zaśpiewała z tęczową flagą i wsparła środowiska LGBTQ+. Po emisji na żywo pracę stracił wydawca programu, Radosław Bielawski. Wokalistka odniosła się do całej sprawy. Nie wiedziała, że jej wolność słowa wywoła takie konsekwencje.

WersowWersow gwiazdą "Top Model". W show pojawi się też artystka z Czech!

Zobacz wideo Armagedon w studio "PnŚ". Katarzyna Cichopek pokazała, jak wygląda w czasie burzy

Karin Ann pokazała się z tęczową flagą w TVP i wsparła homoseksualistów. Wyjaśnia swój występ

Ten występ w "Pytaniu na śniadanie" zostanie zapamiętany na długo. Karin Ann nie tylko pokazała przed swoim wykonaniem tęczową flagę, a także skierowała kilka słów wsparcia w stronę społeczności LGBTQ+.

Piosenkę dedykuję całej społeczności LGBTQ w Polsce, bo wiecie, jak to wszystko wygląda. Zasługujecie na miłość, zasługujecie na to, aby czuć się bezpiecznie. Jestem z wami, stoję tu z wami i kocham was - powiedziała do widzów przed telewizorami.

Mikołaj RoznerskiMikołaj Roznerski pochwalił się zdjęciem, które zrobił mu syn

Pracę stracił wydawca programu. Piosenkarka odniosła się do tej sprawy. Napisała w oświadczeniu, że podczas całej trasy koncertowej, w tym koncertom, które daje w Polsce, przyświeca jej przesłanie poszanowania praw człowieka i równości. Często występuje z przekazem prosto ze sceny. Jak przyznała, korzysta z wolności słowa. Jednak władzom TVP się to nie spodobało. 

Nie było moją intencją pozbawiać pracy kogokolwiek i jest mi przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Mam szczerą nadzieję, że inne stacje promujące wolność słowa wkrótce zaoferują panu Radosławowi pracę. Uważam, że to nie jest w porządku zwalniać z pracy kogoś tylko dlatego, że skorzystałam z mojego fundamentalnego prawa do wolności słowa - napisała w oświadczeniu opublikowanym przez portal Onet.

Radosław Bielawski potwierdził swoje odejście z Telewizji Polskiej, choć na razie nie chce komentować publicznie całej sprawy. Karin Ann to wokalistka, która pochodzi ze Słowacji. Ostatnio wystąpiła na jednej scenie z Sanah i jest podczas trasy koncertowej w Polsce.

Więcej o: