Alber Elbaz nie żyje. Kim Kardashian żegna go w poruszającym wpisie: Serce mi pękło

Nie żyje Alber Elbaz. Projektanta mody pożegnała Kim Kardashian, która zamieściła na Instagramie wzruszający wpis o ich znajomości.

Alber Elbaz, wieloletni dyrektor artystyczny marki Lanvin i projektant mody, zmarł 24 kwietnia w  Paryżu. Elbaz wielokrotnie współpracował z Kim Kardashian - ubierał ją m.in. do sesji zdjęciowej na jej pierwszą okładkę "Vogue'a", czy stylizował przy okazji gali Met.

Michał WiśniewskiMichał Wiśniewski walczy z dodatkowymi kilogramami. "Nie mieszczę się w kostiumy"

Zobacz wideo Kanye West podarował Kim Kardashian hologram jej zmarłego taty

Kim Kardashian wspomina Albera Elbaza

Celebrytka zamieściła na Instagramie emocjonalny wpis, w którym wspomina zmarłego projektanta:

Serce mi pękło, kiedy usłyszałam wiadomość, że Alber Elbaz nie żyje. Podczas mojej pierwszej wyprawy do Paryża zostałam zaskoczona lunchem z Alberem i kiedy wszedł wtedy do pomieszczenia, to omal nie zemdlałam. Był bardzo ciepły i gościnny. Kiedy ubierał mnie na moją pierwszą okładkę magazynu "Vogue", podarował mi sukienkę z sesji, żebym mogła trzymać się tych wspomnień na zawsze. Potem Alber i Lanvin ubierali mnie na pierwszą galę Met, na którą zostałam zaproszona w pojedynkę. Przymiarki były pełne śmiechu i serdeczności! Co za kochana osoba. Będę pielęgnować nasze wspomnienia już do końca.
 

Kim był Alber Elbaz?

Elbaz urodził się w Maroku, a następnie wyemigrował do Nowego Jorku, gdzie zaczął karierę w przemyśle modowym. W połowie lat 90. przeprowadził się do Paryża, gdzie kierował marką Guy Laroche. W kolejnych latach był dyrektorem artystycznym Rive Gauche, a największe sukcesy odnosił podczas współpracy z marką Lanvin. W kreacjach od projektanta chodziły największe gwiazdy Hollywood - m.in. Natalie Portman i Meryl Streep. 

książę Karol, Meghan Markle, książę HarryKsiążę Karol przeprowadzi rewolucję. Oberwą Meghan i Harry

Choć oficjalnie nie jest znana przyczyna śmierci Elbaza, to według brukowców w ostatnim czasie miał chorować na COVID-19.