Bestsellery Empiku. Marcin Prokop zaliczył mini wpadkę. Wypowiedź przerwała mu Katarzyna Grochola. Pouczyła go

Marcin Prokop przegrał z językiem polskim. Niepoprawnie odmienił jedną z bajek, ale szybko poprawiła go Katarzyna Grochola.

We wtorkowy wieczór widzowie mogli obejrzeć galę Bestsellerów Empiku 2020. Choć w tym roku z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności, emocji jak zwykle nie zabrakło. Na czerwonym dywanie pojawiła się prawdziwa plejada gwiazd, a galę, jak zawsze poprowadził Marcin Prokop. Niestety, dziennikarz zaliczył małą wpadkę. 

Zobacz wideo Najlepsze wpadki 'Jaka to melodia?'. Pamiętacie je wszystkie? Jedna to nasza ulubiona

Bestsellery Empiku 2020. Marcin Prokop zaliczył mini wpadkę

Język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Wiele osób ma problem z odmianą niektórych słów, imion czy nazwisk. Przekonał się o tym Marcin Prokop, który zapowiadał kategorię powieści dziecięcych. Dziecięcą ciekawość chciał porównać do Piotrusia Pana, jednak niepoprawnie odmienił nazwę bajki.

Teraz przechodzimy do kategorii, która jest na drugim biegunie, bo jest jasna, ponieważ adresowana jest do tych czytelników, którzy wyczuwają chałę, ściemę, chodzenie na skróty lepiej niż kapitan Hook w Piotrusiu Panie. Mowa tu oczywiście o dzieciach.
Piotrusiu Panu - poprawiła go szybko Katarzyna Grochola.
Panu - poprawił się Prokop i uśmiechnął do pisarki. Widać jednak było, że nie spodziewał się takiej uwagi. 

To jednak nie koniec poprawek i przytyk autorki książek w stronę dziennikarza.

Następnie Prokop spytał się Grocholi, czy mówi się w "cudzysłowiu" czy "cudzysłowie". 

Katarzyna Grochola jednak na pytanie nie odpowiedziała i odniosła się do wypowiedzi Miłoszewskiego, który odebrał jedna z nagród. Pytanie dziennikarza puściła mimo uszu. 

My jednak odpowiemy, że poprawną formą jest zwrot w cudzysłowie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.