Nie tylko Meghan Markle ma "zwykły" zawód. Księżna Szwecji pracuje w szpitalu, a duńska księżniczka jest nauczycielką

Mogłoby się wydawać, że członkowie królewskich rodzin (i to nie tylko tej brytyjskiej) żyją wyłącznie z podatków swoich poddanych, całe dnie "leżąc i pachnąc". Nic jednak bardziej mylnego! Wielu z nich ma wykształcenie i wyuczone zawody.

Książę William robił karierę militarną

Choć obecnie książę William skupia się głównie na swoich książęcych obowiązkach, to jednak przez lata służył w wojsku i osiągnął stopień porucznika. Oprócz tego został pilotem śmigłowca ratunkowego, więc może pochwalić się wyjątkową umiejętnością. Niestety, jako członek brytyjskiej rodziny królewskiej i przede wszystkim przyszły król, nie może spełniać się obecnie w zawodzie.

książę William i księżna Kateksiążę William i księżna Kate East News

Książę William i księżna KateWyciekła świąteczna kartka rodziny królewskiej. Książę William i księżna Kate zasiedli z dziećmi na stogach siana

Księżna Charlene to zawodowa pływaczka

Nie jest tajemnicą, że księżna Charlene, żona księcia Albera II Grimaldiego, jest zawodową pływaczką. Karierę rozpoczęła w 1996 roku, występując wtedy w mistrzostwach Republiki Południowej Afryki. To jednak nie wszystko, bo reprezentowała RPA na olimpiadzie w Sydney w 2000 roku. Karierę zakończyła ze względu na kontuzję ramienia, a obecnie spotyka się z niepełnosprawnymi sportowcami. Niestety, obecnie jej codzienność ogranicza się do pełnienia roli księżnej, która najwyraźniej nie jest spełnieniem jej marzeń. Księżna Charlene przez światowe media została określona mianem "najsmutniejszej księżnej". Mówi się, że w związku z księciem jest bardzo nieszczęśliwa, a na wspólnych wystąpieniach nieczęsto się uśmiecha.

Księżna CharleneKsiężna Charlene East News

Księżniczka Maria jest nauczycielką, a była... account managerką

Duńska księżniczka Maria najwyraźniej ciężką pracę ma we krwi. Jej ojciec był bowiem profesorem i matematykiem, a ona zdecydowała się iść w jego ślady. Maria pracowała jako account managerka, ale zrezygnowała z tej posady w 1998 roku. Ruszyła wtedy w podróż po Europie i USA. W 2002 roku zaczęła uczyć języka angielskiego w szkole biznesu w Paryżu.

Księżniczka MariaKsiężniczka Maria East News

Król Wilhelm-Aleksander jest pilotem

Król Niderlandów, Wilhelm-Aleksander, podobnie jak książę William, odbył służbę w wojsku i ma nawet stopień porucznika. Nie potraktował jednak tego etapu w życiu jako przykrego obowiązku, bo lotnictwo zawsze było jego pasją. Udało mu się nawet zdobyć licencję pilota. Kiedyś przyznał, że gdyby nie był królem, to zostałby pilotem samolotów pasażerskich!

Król Wilhelm-AleksanderKról Wilhelm-Aleksander East News

Melania Trump w szpitalu dziecięcym w WaszyngtonieMelania Trump czytała dzieciom bajki w szpitalu. Po wejściu do budynku zdjęła maseczkę. Naraziła zdrowie pacjentów

Książę Joachim jest oficerem marynarki wojennej

Belgijski książę Joachim również jest zafascynowany wojskiem. 10 lat temu zgłosił się nawet na ochotniczy trening wojskowy. Najwyraźniej dzięki temu zrozumiał, co chce robić w życiu, bo potem ukończył Szkołę Morską i został oficerem belgijskiej marynarki wojennej.

Książę JoachimKsiążę Joachim East News

Księżna Zofia pracuje w szpitalu

Szwedzka księżna Zofia jest bez wątpienia najciekawszą postacią  w tym zestawieniu. Jest bowiem prawdziwą kobietą pracującą. Interesuje ją wiele rzeczy, dlatego studiowała księgowość, a jej specjalnością jest rozwój biznesu. Co jednak ciekawe, jest certyfikowaną instruktorką jogi. Ostatnio natomiast zatrudniła się w szpitalu jako wolontariuszka, gdzie pomaga medykom. Księżna Zofia sprząta i pracuje w szpitalnej kuchni!

Księżna ZofiaKsiężna Zofia East News/Instagram

Książę Mikołaj chodzi po wybiegach

Modeling być może trudno zaliczyć do "zwykłych" zawodów, w końcu nie każdy może go wykonywać, ale warto odnotować, że duński książę Mikołaj od dwóch lat robi karierę na światowych wybiegach. 21-latek zadebiutował podczas London Fashion Week, natomiast w tym roku pojawił się na pokazie Diora.

książę Mikołajksiążę Mikołaj East NewsWięcej o: