Agata Duda wspiera Strajk Kobiet? Ta kreacja już stała się memem

Agata Duda wspiera Strajk Kobiet? - pytają żartobliwie ludzie. Internauci zwrócili uwagę na jej kreację, w której zaprezentowała się podczas wizyty na Litwie.

Agata i Andrzej Dudowie przebywają właśnie na Litwie, gdzie wzięli udział w oficjalnym przyjęciu. Uwagę internautów zwróciła jednak wyłącznie kreacja pierwszej damy. Agata Duda miała na sobie bowiem suknię, której wzór układał się w... piorun, a ten jest przecież symbolem protestów kobiet. Internauci żartują, że w ten sposób pierwsza dama - nieskora przecież do komentowania wydarzeń w kraju - za pomocą aluzji wyraziła swoje poparcie dla Strajku Kobiet.

Agata Duda i Andrzej DudaAndrzej Duda przerwał milczenie. "Rozumiem kobiety, które protestują". Wypowiedziała się też Agata Duda

Zobacz wideo Andrzej Duda uczcił urodziny swojej żony

Agata Duda a Strajk Kobiet

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wstrząsnął Polakami. Kobiety i mężczyźni wyszli na ulice, by protestować przeciwko zakazowi aborcji w przypadku ciężkich chorób i śmiertelnych wad płodów. Po długim milczeniu Agata Duda również zabrała w tej sprawie głos, mówiąc na antenie Polsatu:

Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym usunąć ciążę, nawet zagrożoną, ale to wynika z moich przekonań i wiary, ale także ze świadomości, że w tej sytuacji miałabym wsparcie rodziny. Stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości.

Dominika z 'Hotelu Paradise'"Hotel Paradise". Finał w czwartek, rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Polały się nawet łzy

Wtedy Agata Duda nie poparła wprost Strajku Kobiet. Teraz, podczas wizyty na Litwie, pierwsza dama miała na sobie długą sukienkę w kolorach czarnym i bordowym, które układały się na kształt przypominający błyskawicę. Niektórzy żartują, że sukienka Agaty Dudy ma ukryty przekaz.

Agata Duda wspiera Strajk Kobiet - napisał jeden z internautów na Twitterze.

Trudno jednak sobie wyobrazić, by faktycznie Agata Duda celowo wybrała taką kreację i wsparła w ten sposób Strajk Kobiet. Nie jest w końcu tajemnicą, że nie lubi ich manifestować, bo - jak sama mówiła - nie ufa mediom.

Więcej o: