Lara Gessler narzeka na traktowanie kobiet w ciąży. "Zdarzyło mi się dopiero dwa razy, to mrzonka!"

Lara Gessler wielkimi krokami zbliża się do porodu, a na Instagramie chętnie dzieli się swoim stanem. Córka restauratorki zwróciła uwagę na bycie niewidoczną dla Polaków, którzy nie widzą ciążowego brzucha i nie przestrzegają zasad.

Lara Gessler na przełomie września i października urodzi swoje pierwsze dziecko. Córka znanej restauratorki razem z partnerem Piotrem Szelągiemjuż niedługo przywitają na świecie córeczkę. Lara chętnie pokazuje brzuch i zdradza, jak czuje się podczas pierwszej ciąży. I choć generalnie jest dobrze, to nie wszystko sprawia, że ten trudny czas jest łatwiejszy.

Postanowiła zwrócić uwagę na pewien problem kobiet w błogosławionym stanie. Lara zauważyła, że Polacy nie podchodzą przychylnie do kobiet z ciążowym brzuchem. Rzadko kiedy ustępują im miejsca czy chociażby przepuszczają w kolejkach. Na dowód opublikowała zdjęcie.

ZOBACZ TAKŻE: Lara Gessler przeprowadziła się do nowego mieszkania i powoli urządza pokój dla dziecka. "Bez większych luksusów"

Lara Gessler narzeka na postawę Polaków

Lara zwróciła uwagę, że nie każdy uważa, że przepuszczanie kobiet w ciąży jest oczywistą rzeczą. Zauważalne jest to w przestrzeni publicznej, gdzie kobieta z widocznym ciążowym brzuchem rzadko może liczyć na pomoc. I właśnie takie zdjęcie ukazało się na Instagramie Lary. Widać, że jak inni musi czekać w kolejce.

Przepuszczanie kobiet w ciąży to mrzonki. Zdarzyło mi się to dopiero dwa razy. Chyba powinnam zacząć sapać - napisała.

Lara Gessler o przepuszczaniu w kolejce kobiet w ciążyLara Gessler o przepuszczaniu w kolejce kobiet w ciąży Fot. Lara Gessler - Instagram

Mamy jednak nadzieję, że nie wszędzie tak się dzieje i że większość osób zauważa ciężarne kobiety. W końcu przepuszczanie i pomaganie kobietą w błogosławionym stanie powinno być normą. Generalnie też częstą radą w takiej sytuacji jest... zwrócenie na siebie uwagi. Przypadki, kiedy kobietom odmawia się w takiej sytuacji pomocy, naprawdę są rzadkie. Oczywiście byłoby pięknie i wspaniale, gdyby wszyscy reagowali sami z siebie, jednak niekiedy nie ma co na to liczyć. W takich chwilach trzeba się aktywnie upomnieć o swoje - do czego zachęcamy nie tylko Larę, ale i inne panie w ciąży.

ZOBACZ TAKŻE: Partner Lary Gessler pozuje bez ubrań w nowym mieszkaniu. "Nie wierzę, że prawnik wstawia takie fotki"

Zobacz wideo Szalone tańce Magdy i Lary Gessler