Grób Kory został wyremontowany. "To się mogło zapaść". Na płycie nie brakuje typowych dla gwiazdy symboli

Kamil Sipowicz opowiedział o nowym grobie Kory. Wyznał, dlaczego zdecydował się zmienić miejsce pochówku żony.

W 2018 roku odeszła Kora. Gwiazda od lat zmagała się z chorobą nowotworową. Przy umierającej artystce byli jej najbliżsi, w tym mąż Kamil Sipowicz, synowie Mateusz i Szymon oraz przyjaciele. We wpisie informującym o jej śmierci, bliscy zapewniali, że zawsze będą ją kochać i nigdy o niej nie zapomną. Jej mąż często wypowiada się w mediach o tęsknocie za żoną.

Kora ma nowy grób

Kora została pochowana na warszawskich Powązkach. Jej grób przypominał ogród, zamontowano przy nim nawet skrzynkę na listy, by każdy mógł tam podzielić się wspomnieniami związanymi z artystką. Jednak Kamil Sipowicz zdecydował się zmienić grób artystki, o czym opowiedział w rozmowie z "Faktem":

Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak powinno wyglądać to miejsce. Pomogła nam w tym rzeźbiarka Monika Osiecka. To ona zaprojektowała wygląd pomnika - wyznał Sipowowicz.
Zobacz wideo Taka była Kora

Okazuje się, że to on wpadł na pomysł zmiany grobu. W wywiadzie podał powody swojej decyzji:

Poprzedni wygląd był tymczasowy. Instalacja była zbyt wrażliwa na pogodę. Tam był metal, to już rdzewiało, psuło się. Niewygodne było też do sprzątania, a także niebezpieczne, bo ludzie tam chodzili, a to się mogło zapaść. Zdecydowałem się na zmiany również ze względów bezpieczeństwa - podkreślił.

Na nagrobku znalazł się podpis Kory jej data urodzenia i data przejścia do nieskończoności, która znalazła się w miejscu daty śmierci. Oprócz tego postawiono rzeźbę z brązu, przedstawiającą kobietę.

To jest solidna piękna rzeźba kobiety, symbol. To nie jest Kora, ale to jest kobieta . Rzeźba metalowa do tego czerwony żyłowany granit bardzo piękny, dookoła żwir, jeszcze kwiaty będziemy sadzić. Najważniejsze, że została zrobiona - dodał.

Sipowicz podkreśla, że teraz to miejsce jest bezpieczne. Zdradził też, co się stało z elementami poprzedniej konstrukcji. Znajdują się teraz na Roztoczu (gdzie mieszkali z Korą). Portret artystki stanął z kolei na łące wśród kwiatów.

Więcej o: