Tata Maty też wziął udział w #Hot16Challenge2! Nie brakuje nawiązań do polityki. "Pozamiatał pan"

Akcja #Hot16Challenge2 po latach wróciła na YouTube'a. Nominowani nagrywają 16 wersów i przekazują pieniądze na służbę zdrowia.

Mata to niespełna 20-letni raper, o którym szczególnie głośnie zrobiło się pod koniec ubiegłego roku za sprawą jego kawałka "Patointeligencja". W zaledwie kilka dni teledysk do utworu został obejrzany 10 milionów razy w serwisie YouTube. Kontrowersje wywołał nie tylko tekst poruszający problemy współczesnej młodzieży, lecz także prowokacyjny teledysk nagrany przed jedną z najbardziej prestiżowych szkół w Warszawie, czyli liceum im. Stefana Batorego. Pikanterii dodał też fakt, że ojcem Maty jest znany radca prawny i profesor prawa Marcin Matczak.

Zobacz wideo

Tata Maty rapuje o partii rządzącej

Marcin Matczak od początku wspiera swojego syna w robieniu kariery muzycznej. Pomagał mu nawet w tworzeniu pierwszego utworu "Klubowe". Ostatnio profesor prawa został nominowany do udziału w #Hot16Challenge2, a tym samym miał okazję pochwalić się zdolnościami raperskimi. W swoich wersach pan Marcin nie stronił od tematów politycznych.

Ja tylko chcę unieść tych sumień strumień. W czasy przyszłe, gdzie konstytucje szanuje mi Jarek ze Zbyszkiem - słyszymy.

Nawiązań do partii rządzącej było więcej.

A jeśli chodzi o PiS, to daliby spokój. Wrzucam se tweet, spisuję protokół - słyszymy. 

Tata Maty zaprosił do dalszej zabawy Liroya, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Seweryna, Adama Bodnara i Tomasza Lisa. W ciągu niespełna doby jego nagranie zostało obejrzane ponad 800 tysięcy razy. Internauci zgodnie uznali, że wersy Marcina Matczaka "robią robotę".

Można się śmiać, ale w skrócie - profesor roz**bał system.

Panie Profesorze, wieki szacunek, pozamiatał Pan razem z synem.

Panie Profesorze, ukłony za otwartość i dołączenie się do akcji - czytamy w komentarzach pod filmikiem.

Reaktywowana akcja #Hot16Challenge2 różni się od tej sprzed kilku lat. Wtedy udział w niej brali tylko raperzy. Teraz do zabawy nominowani są też między innymi aktorzy, wokaliści i dziennikarze. Swoje wersy nagrali już między innymi Norbi, Rafał Brzozowski i Dawid Podsiadło.

#Hot16Challenge2 profesora Matczaka zobaczycie TUTAJ: