Ulubiona projektantka biżuterii Meghan Markle na celowniku Pałacu. Wykorzystała wizerunek księżnej i miała spore problemy

Meghan Markle została twarzą reklam swojej ulubionej projektantki biżuterii. Kobieta wykorzystała wizerunek ksieżnej do promocji swoich produktów. Odezwali się do niej prawnicy z pałacu Buckingham.

Meghan Markle może nie lubić się z zasadami, panującymi w rodzinie królewskiej, ale kiedy trzeba z nich skorzystać dla własnego dobra, nie waha się. Prawnicy pałacu Buckingham "poprosili" ulubioną projektantkę biżuterii księżnej, Jennifer Meyer, aby ta usunęła z mediów społecznościowych wszystkie zdjęcia z wizerunkiem księżnej, na których Meghan nosi jej biżuterię. "Prośba" była bardzo skuteczna. W niecałą dobę wszystkie fotografie zostały usunięte.

Projektantka wykorzystała wizerunek Meghan Markle do promocji biżuterii

Jennifer Meyer jest lubianą wśród gwiazd projektantką minimalistycznej biżuterii. Naszyjniki, pierścionki i kolczyki od niej noszą m.in. Reese Witherspoon, Jennifer Aniston czy Katy Perry. Nosi je również Meghan Markle, z czego projektantka chętnie korzystała na swoim Instagramie. Fotografie z księżną w jej naszyjnikach i bransoletkach od wielu miesięcy przewijały się w mediach społecznościowych Jennifer Meyer - do poniedziałku.

W ostatnich dniach do projektantki odezwali się prawnicy z pałacu Buckingham. Okazuje się, że projektantka złamała zasadę, zgodnie z którą wizerunek Meghan nie może być wykorzystywany do promowania prywatnych biznesów. Głos zabrał jeden z rzeczników pałacu:

Poprosiliśmy Jennifer Meyer o usunięcie zdjęć, ponieważ szkodziły one zarówno Meghan Markle, jak i rodzinie królewskiej - powiedział serwisowi Mirror.co.uk.

Fotografie jeszcze w poniedziałek były dostępne na Instagramie projektantki, jednak szum, jaki zrobił się naokoło całej sprawy zmotywował ją do usunięcia Meghan jako nośnika reklamowego. Ale nie wszędzie to się udało - na stronie internetowej Jennifer wciąż jeszcze znajdziemy Meghan Markle w jej naszyjniku:

Meghan Markle w naszyjniku od Jennifer MeyerMeghan Markle w naszyjniku od Jennifer Meyer Fot. Jennifer Meyer - Shop

Co ciekawe, Meghan Markle i Jennifer Meyer są koleżankami. Panie poznały się, kiedy Meghan była jeszcze aktorką - Meyer prywatnie jest żoną aktora Tobey'a Maguire'a. Księżna bardzo często w ostatnich miesiącach pojawiała się w biżuterii zaprojektowanej przez koleżankę. Widzieliśmy ją w niej w czasie US Open, czy w Afryce podczas spotkania z Desmondem Tutu. Minimalistyczny styl Jennifer Meyer bardzo pasuje Meghan, jednak panie chyba nie zdawały sobie sprawy z tego, że zmiana statusu na "księżną" oznacza automatycznie brak możliwości promowania czegokolwiek, poza organizacjami dobroczynnymi.

Biżuteria Meyer do tanich nie należy, ale po cenach na stronie internetowej projektantki nie da się stwierdzić, czy to, co Meghan reklamuje, jest również automatycznie droższe. Najtańsze elementy biżuterii możecie kupić już za 100 dolarów.

Więcej o: