Michał Szpak w Sopocie świecił najjaśniej. Oddał hołd Korze i zdeklasował innych młodych piosenkarzy. Też mieliście ciarki?

Michał Szpak był jedną z gwiazd trzeciego dnia Top of the Top Sopot Festival 2019. Po raz kolejny zachwycił widzów.

Michał Szpak był gwiazdą trzeciego dnia festiwalu w Sopocie. Piosenkarz wziął udział w koncercie z najpiękniejszymi piosenkami PRL-u. Publiczność z niecierpliwością czekała na jego wykonanie piosenki "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena - utworu, od którego zaczęła się kariera wokalisty. Szpak nie zawiódł. Mało tego, po raz kolejny potwierdził, że Polska jest dla niego już za mała, a zagraniczna kariera stoi przed nim otworem.

Michał Szpak oddał hołd Korze

Jego kariera rozpoczęła się dzięki udziałowi w "X Factor". To właśnie tam po raz pierwszy zaprezentował swój barwny wizerunek oraz ogromne możliwości wokalne, śpiewając  "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. I to również tym utworem Szpak rozpoczął swój występ na deskach Opery Leśnej. Publiczność i widzowie przed telewizorami mogli mieć ciarki. Po ostatnim dźwięku piosenki widownia podziękowała artyście gromkimi brawami. Zresztą zobaczcie:

Dalej było tylko lepiej. Autorska wersja przeboju "Raz-Dwa-Raz-Dwa" z repertuaru grupy Maanam powaliła wszystkich na kolana. Szpak swoim niezwykłym wykonaniem oddał Korze hołd w najlepszy możliwy sposób. Potwierdziły to też komentarze internautów.

Mistrz nad mistrzami, Czesław Niemen i Kora byliby dumni!
Michał porwał publiczność swoim talentem i autentycznością na scenie. Był ogień.
Zaparło mi dech w piersiach.
Ten kraj jest dla ciebie za mały, zachodnie rynki powinny wreszcie otworzyć się na ciebie - pisali zachwyceni fani.

Na uwagę zasłużył również wygląd "kolorowego ptaka" z Jasła. Michał w całości postawił na czerń. Miał na sobie lateksowe spodnie, botki na obcasie, koszulę ozdobioną falbanami oraz ogromny cekinowy kapelusz. Na uwagę zasługują też napisy na dłoniach Szpaka. Były to słowa piosenki Niemena.

Zgadzamy się z jednym z komentarzy. Michał jest artystą wybitnym i powinien dostać możliwość zrobienia kariery za granicą. A jakie jest wasze zdanie? Poniżej możecie obejrzeć cały występ:

 

Michał Szpak jest jednym z nielicznych polskich artystów, którzy szczerze trzymają kciuki za swoich potencjalnych konkurentów. Przed Eurowizją mocno kibicował grupie Tulia. Zobacz, jak dodawał dziewczynom otuchy!

Zobacz wideo

ADWięcej o:
Komentarze (281)
Michał Szpak w Sopocie świecił najjaśniej. Oddał hołd Korze i zdeklasował innych młodych piosenkarzy. Też mieliście ciarki?
Zaloguj się
 • Gość: Stefcia

  Oceniono 113 razy 91

  Mam 63 lata bardzo lubię Michała Szpaka,gdy wszyscy z niego kpili za ubiór,styl a nawet wykonania piosenek, ja stałam murem za artystą,bo uważam że ma wielki talent tylko smuci mnie jedno ,czy rozwinie go w naszym kraju zacofanym poglądowo i kulturowo.Pozdrawiam

 • Gość: Aga

  Oceniono 89 razy 75

  Głos jak dzwoń, przepięknie zaśpiewane utwory, młody człowiek ,artysta......marnuje się u nas w Polsce, doceniany przez większość społeczeństwa ale i mocno krytykowany przez niektórych ,(myślę artystów) , jest dla nich zagrożeniem !!! Michał jesteś WIELKI , tylko nie zagub się tam po drodze , schow biznes potrafi zniszczyć świetnych statystów, teraz liczą się miernoty , niestety !!!

 • Gość: Maja

  Oceniono 85 razy 73

  Własną pracą doszedł do miejsca w którym jest. Wokal nieziemski.Jedna z nielicznych osób w show biznesie, który z szacunkiem wypowiada się o innych

 • Gość: Aska

  Oceniono 64 razy 58

  Mieszkam po sąsiedzku z Operą leśną i można wierzyć albo i nie ale podczas występu Michala Szpak bylo najgłośniej i nioslo lasem....... az milo bylo sluchac !!!!

 • Gość: kobitka-59

  Oceniono 53 razy 53

  Może to nie być wykonawca z mojej bajki, ale wielki szacunek za pracę, indywidualność, dowcip i siłę!

 • Gość: jana

  Oceniono 63 razy 41

  Dobry głos, prezencja oczywiście są bardzo ważne ale nie zrobi wielkiej kariery śpiewając kowery, trzeba mieś własne, mocne przeboje i niestety z tym jest największy problem...

 • ryslew2061

  Oceniono 58 razy 40

  Szpak jest zdecydowanie predystynowany do światowej kariery. Jak nikt nigdy z polskich wykonawców. Głos i skalę śpiewu ma lepszą niż Freddy Mercury.

 • Gość: ney

  Oceniono 56 razy 38

  Jak zwykle niemałe grono "wolskich" zawistników wylało wiadro pomyj na Szpaka.Oni wolą Martyniuka....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX