Michał Szpak w Sopocie świecił najjaśniej. Oddał hołd Korze i zdeklasował innych młodych piosenkarzy. Też mieliście ciarki?

Michał Szpak był jedną z gwiazd trzeciego dnia Top of the Top Sopot Festival 2019. Po raz kolejny zachwycił widzów.

Michał Szpak był gwiazdą trzeciego dnia festiwalu w Sopocie. Piosenkarz wziął udział w koncercie z najpiękniejszymi piosenkami PRL-u. Publiczność z niecierpliwością czekała na jego wykonanie piosenki "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena - utworu, od którego zaczęła się kariera wokalisty. Szpak nie zawiódł. Mało tego, po raz kolejny potwierdził, że Polska jest dla niego już za mała, a zagraniczna kariera stoi przed nim otworem.

Michał Szpak oddał hołd Korze

Jego kariera rozpoczęła się dzięki udziałowi w "X Factor". To właśnie tam po raz pierwszy zaprezentował swój barwny wizerunek oraz ogromne możliwości wokalne, śpiewając  "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. I to również tym utworem Szpak rozpoczął swój występ na deskach Opery Leśnej. Publiczność i widzowie przed telewizorami mogli mieć ciarki. Po ostatnim dźwięku piosenki widownia podziękowała artyście gromkimi brawami. Zresztą zobaczcie:

Dalej było tylko lepiej. Autorska wersja przeboju "Raz-Dwa-Raz-Dwa" z repertuaru grupy Maanam powaliła wszystkich na kolana. Szpak swoim niezwykłym wykonaniem oddał Korze hołd w najlepszy możliwy sposób. Potwierdziły to też komentarze internautów.

Mistrz nad mistrzami, Czesław Niemen i Kora byliby dumni!
Michał porwał publiczność swoim talentem i autentycznością na scenie. Był ogień.
Zaparło mi dech w piersiach.
Ten kraj jest dla ciebie za mały, zachodnie rynki powinny wreszcie otworzyć się na ciebie - pisali zachwyceni fani.

Na uwagę zasłużył również wygląd "kolorowego ptaka" z Jasła. Michał w całości postawił na czerń. Miał na sobie lateksowe spodnie, botki na obcasie, koszulę ozdobioną falbanami oraz ogromny cekinowy kapelusz. Na uwagę zasługują też napisy na dłoniach Szpaka. Były to słowa piosenki Niemena.

Zgadzamy się z jednym z komentarzy. Michał jest artystą wybitnym i powinien dostać możliwość zrobienia kariery za granicą. A jakie jest wasze zdanie? Poniżej możecie obejrzeć cały występ:

 

Michał Szpak jest jednym z nielicznych polskich artystów, którzy szczerze trzymają kciuki za swoich potencjalnych konkurentów. Przed Eurowizją mocno kibicował grupie Tulia. Zobacz, jak dodawał dziewczynom otuchy!

Zobacz wideo

ADWięcej o: