Dla Joanny Mazur zebrano już 300 tys. zł. Niewidoma biegaczka zdradziła, na co przeznaczy tę kwotę

Joanna Mazur dostała mieszkanie w Krakowie, jednak planuje również zakup czterech kątów w stolicy. Wreszcie będzie mogła wyprowadzić się z internatu.
Zobacz wideo

Historia Joanny Mazur poruszyła Polaków. Mistrzyni świata w bieganiu osób niewidomych w programie "Taniec z gwiazdami" ujawniła, w jakich warunkach mieszka. Okazało się, że od kilkunastu lat wynajmuje pokój w internacie, gdzie nie ma własnej łazienki. Ludzie dobrej woli postanowili pomóc jej i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na kupno mieszkania. Na ten moment zebrano już ponad 300 tysięcy złotych, a kwota będzie rosnąć, gdyż akcja jeszcze trwa.

Joanna Mazur będzie miała dwa mieszkania

W przedświątecznym odcinku "TzG" po tańcu Joanny i Jana Klimenta (jej tanecznego partnera) na scenie pojawił się znany krakowski biznesmen. Zbigniew Jakubas podarował sportsmence nowe mieszkanie w Krakowie, do którego biegaczka będzie mogła się wprowadzić już w wakacje. Takiej niespodzianki nikt się nie spodziewał, dlatego internauci zaczęli się zastanawiać, na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze, skoro Mazur ma już gdzie mieszkać.

Okazuje się, że Joanna chce kupić mieszkanie w Warszawie, gdyż marzy o własnych czterech kątach w stolicy:

Jak już coś wybiorę, to potem w ewentualnym remoncie na pewno pomogą mi bliscy. Walczę o siebie, o swoje marzenia i nigdy się nie poddaję. Pieniądze są tylko środkiem, a nie celem. Wszystko, co mam, osiągnęłam ciężką pracą - powiedziała w rozmowie z magazynem "Party".

Cieszymy się, że znaleźli się ludzie, którzy pomogli niewidomej biegaczce.

JP