Jerzy Owsiak zmienił zdanie! Wciąż będzie prezesem WOŚP. "Tak, będę grał z Orkiestrą"

Jerzy Owsiak nadal będzie prezesem WOŚP. Ta wiadomość ucieszyła wielu Polaków.

Wciąż nie opadły emocje po zabójstwie prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w niedzielę podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety polityka nie udało się uratować. Adamowicz zmarł w poniedziałek.

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Ta wiadomość wstrząsnęła Polakami. Od 27 lat styczniowa zbiórka pieniędzy była kojarzona właśnie z jego osobą.

Jerzy Owsiak: Tak, będę prezesem fundacji

W mediach społecznościowych rozpoczęła się akcja #MuremZaJurkiem. Jak widać, przedsięwzięcie to przyniosło zamierzone efekty. Owsiak wziął dziś udział w pogrzebie prezydenta Adamowicza. Po uroczystości nagrał krótki filmik, w którym poinformował, że "bierze się do roboty" i nadal będzie prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bierzemy się za robotę, wracam do roboty, powiem krótko: Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem fundacji. Dlatego, że zobaczyłem co się dzieje tutaj obok. Miliony Polaków weźmie sobie do serca to, żeby każdej nienawiści powiedzieć: nie. Wracamy do roboty. Dziękuję wszystkim tym, którzy puścili w naszą stronę ten nieprawodopodbny sygnał - mówi Owsiak na nagraniu.

Spodziewaliście się tego, że Jerzy Owsiak zmieni zdanie?

Więcej o: