Jerzy Owsiak zmienił zdanie! Wciąż będzie prezesem WOŚP. "Tak, będę grał z Orkiestrą"

Jerzy Owsiak nadal będzie prezesem WOŚP. Ta wiadomość ucieszyła wielu Polaków.

Wciąż nie opadły emocje po zabójstwie prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika w niedzielę podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety polityka nie udało się uratować. Adamowicz zmarł w poniedziałek.

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Ta wiadomość wstrząsnęła Polakami. Od 27 lat styczniowa zbiórka pieniędzy była kojarzona właśnie z jego osobą.

Jerzy Owsiak: Tak, będę prezesem fundacji

W mediach społecznościowych rozpoczęła się akcja #MuremZaJurkiem. Jak widać, przedsięwzięcie to przyniosło zamierzone efekty. Owsiak wziął dziś udział w pogrzebie prezydenta Adamowicza. Po uroczystości nagrał krótki filmik, w którym poinformował, że "bierze się do roboty" i nadal będzie prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bierzemy się za robotę, wracam do roboty, powiem krótko: Tak, będę grał z Orkiestrą. Tak, będę prezesem fundacji. Dlatego, że zobaczyłem co się dzieje tutaj obok. Miliony Polaków weźmie sobie do serca to, żeby każdej nienawiści powiedzieć: nie. Wracamy do roboty. Dziękuję wszystkim tym, którzy puścili w naszą stronę ten nieprawodopodbny sygnał - mówi Owsiak na nagraniu.

Spodziewaliście się tego, że Jerzy Owsiak zmieni zdanie?

Więcej o:
Komentarze (86)
Jurek Owsiak zmienił zdanie! Wciąż będzie prezesem WOŚP
Zaloguj się
 • Gość: Viki

  Oceniono 9 razy 7

  To cudowne ze dobro zwyciężyło,bądzmy dla siebie dobrzy,szanujmy dobrych ludzi,wspierajmy biedniejszych od nas,cieszmy się z zycia bo mamy jedno.Odwiedzmy nie tylko swoich bliskich ale sąsiada,porozmawiajmy moze ktoś tego bardzo potrzebuje,zamienmy pare słow poswięcmy chwilę.Nie bądzmy egoistami.Nie zamykajmy się w sobie,bądzmy zyczliwi dla drugiego człowieka a świat będzie lepszy,zdrowszy.Walczmy o siebie by byc jeszcze lepszym,walczmy przecikowko nienawisci ,arogancji,wscibstwa niezyczliwych ludzi.I takich co zyją w dostatku w czasach gdy ludzie umierają z głodu ,pamiętajmy dobre czyny są wiele bardziej warte niz sama modlitwa.Wspierajmy się ,nie tolerujmy osób które myslą tylko o sobie i ze im się stała największa krzywda.Bo kazdy z nas ma problemy mniejsze ,większe.Nie wydawajmy pieniędzy na pomniki nic nie warte.Upamiętnijmy czymś mniejszym,skromniejszym...Nie sponsorujmy ludzi ktorzy nas okradają.Bądzmy Wielcy,bądzmy poprostu dobrzy

 • Gość: Asia

  Oceniono 19 razy 7

  Bardzo się cieszę; dziękujemy Panie Jurku!!!

 • Gość: Obiektywny

  Oceniono 28 razy 6

  Jestem zbudowany liczbą komentarzy niebałwochwalczych. Myślałem, że na plotku, podobnie jak na większości lewicowo-liberalnych mediach będzie dominować #murem za owsiakiem i takie tam,
  a tu całkiem dużo niezależnie myślących komentatorów. Pięknie !
  Mam nadzieję, że moment wielkiego powiedzenia "sprawdzam" się zbliża.

 • Gość: Zośka

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo, i tak powinno być. Nie należy się poddawać, a szatan zawsze będzie próbował zniszczyć dobro. To co Pan robi dla drugiego człowieka jest wspaniałe i godne pochwały. Oby było więcej takich ludzi jak Pan. Pozdrawiam.

 • Gość: x

  Oceniono 17 razy 5

  Brawo, Panie Jurku. Gramy dalej z Panem.

 • Gość: Basia

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Jurku BRAWO !!! bez Pana nie było by to samo!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX