Niestosowny komentarz internauty w sprawie ataku na Pawła Adamowicza. Doda mądrze odpowiedziała

Doda skomentowała atak nożownika na prezydenta Pawła Adamowicza. Piosenkarka udostępniła poruszający wpis i odpowiedziała na niestosowny komentarz.

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie cieszył tak, jak przez wszystkie poprzednie lata. Wszystko za sprawą tragicznej sytuacji, jaka zdarzyła się w Gdańsku. O godzinie 20:00 na scenę wtargnął nożownik i zaatakował prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. Niecałą dobę później potwierdziły się najgorsze informacje - prezydent Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych w ataku nożownika.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany. Doda komentuje

Atak na polityka wstrząsnął całym krajem. Media społecznościowe przepełniają się komentarzami na temat tej strasznej sytuacji. Głos zabrała także Doda.

Na swoim profilu na Instagramie napisała:

To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralę nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać. Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice. Wczoraj również życia. Zaatakowany na scenie polityk walczy właśnie o nie. Módlmy się, żeby mu się udało. Artystom powtarzają: musisz być gruboskórny. Żaden człowiek nie ma tak grubej skóry, której nie przebije nóż! - napisała wokalistka.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, które są aprobatą słów Dody. Jednak jeden z użytkowników próbował wytłumaczyć zachowanie nożownika i wyjaśnić, czym mężczyzna się kierował.

A może ten atak był wynikiem osobistej desperacji, wynikiem krzywdy wyrządzonej przez Adamowicza, a nie mową nienawiści władzy? Przecież wszystkim wiadomo o tym, w ile spraw prowadzonych przez prokuraturę był zamieszany, ile przekrętów na koncie, może ktoś przez niego ucierpiał, szukał osobistej zemsty na nieuczciwym człowieku. Potępiam ten atak, ale z komentarzami na temat powodu powinniśmy poczekać do wyjaśnienia sprawy, bo ten atak stał się już kolejnym narzędziem do ataku na obecną władzę, chociaż powód jest póki co nieznany - czytamy w komentarzach.

Piosenkarka odpowiedziała w bardzo mądry sposób:

Może... Ale jeżeli każdy z nas teraz będzie szukał osobistej zemsty za swoje krzywdy, to co będzie?

Stan zdrowia Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska

O godzinie 2:25 lekarze wydali komunikat o stanie zdrowia Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska miał poważną ranę serca, przepony i rany jamy brzusznej. Operacja trwała 5 godzin i przetoczono mu 41 jednostek krwi. Niestety, po godzinie 14 w poniedziałek podano informację, że Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ran odniesionych w czasie ataku nożownika. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała w niedzielę wieczorem, że wszczęto już śledztwo w sprawie ataku.

KS

Więcej o: