Magda Gessler usłyszała wyrok. Musi oddać 700 tysięcy zł. "Najpierw spłać pożyczkę, a potem żyj jak królowa"

Jak donosi "Twoje Imperium", Magda Gessler przegrała sprawę w sądzie i musi zwrócić wierzycielowi ponad 700 tysięcy złotych.

Magda Gessler ma żyłkę do interesów. Program restauratorki dalej cieszy się popularnością, a jej restauracje dobrze prosperują. Jednak jak donosi "Twoje Imperium", w przeszłości zdarzały się trudniejsze momenty, w których to restauratorka musiała zapożyczać się u znajomych. Z jednym z byłych przyjaciół, Wojciechem Ziemskim, Gessler przegrała proces sądowy, informuje tygodnik.

Magda Gessler przegrała sprawę w sądzie?

Jak czytamy, Gessler zalegała z oddaniem mu pożyczki w wysokości 310 tysięcy złotych. Sprawa toczyła się latami, jednak według "Twojego Imperium" znalazła ona w końcu swój finał. Sąd opowiedział się ponoć po stronie Ziemskiego, wobec czego restauratorka ma spłacić dług powiększony o odsetki, które podwoiły sumę. Jak donosi tygodnik, obecnie jest to ponad 700 tysięcy złotych.

Wojciech Ziemski wyżalił się tygodnikowi "Twoje Imperium". Wytłumaczył, dlatego postanowił walczyć o pieniądze przez sąd.

Przez kilka lat obiecywała spłatę pożyczki: najpierw w kilku ratach, potem – po 10 tysięcy miesięcznie. Godziłem się na wszystkie propozycje, ponieważ wydawało mi się, że łączy nas przyjacielska relacja, więc chciałem iść jej na rękę. Ale pieniędzy nie było. Magda jak to Magda, zaczęła mnie unikać. Było jasne, że z własnej woli nie odda mi długu – skomentował wierzyciel dla tygodnika.

Skomentował też wyrok sądu. 

Wyrok jest jednoznaczny i prawomocny. A odsetki rosną - dodał Ziemski.

Jego zdaniem życie restauratorki dziś upływa w luksusach, więc dziwi się, dlaczego ta nie odda mu pieniędzy. 

Zawsze znajdowała wymówkę (...). Zawsze był powód, by mnie zbyć. W pewnym momencie powiedziałem wyraźnie: najpierw spłać pożyczkę, a potem żyj sobie jak królowa" - mówił Ziemski dla "Twojego Imperium".

Magda Gessler nie odda zasądzonych przez sąd pieniędzy? Komentarz jej prawnika

Inaczej na całą sprawę wydaje się patrzeć Magda Gessler. Portal Plejada.pl skontaktował się z jej prawnikiem. Jak twierdzi mężczyzna, Gessler wypłaciła już należne wierzycielowi pieniądze. Podkreśla, że wpływ na całą sprawę mogły mieć błędy, które popełniała osoba dokonująca przelewy bankowe w imieniu Gessler.

Wszystkie pieniądze, o których mowa w postępowaniu sądowym, zostały spłacone. Sąd I Instancji uznał dowody wpłat na konto Pana Ziemskiego, natomiast Sąd II instancji stwierdził, że nie są one wystarczające, ponieważ pracownik, który dokonywał przelewów na konto Pana Ziemskiego w imieniu Magdy, robił to często pod niewłaściwymi tytułami, najczęściej na spółkę jego żony, a nie bezpośrednio na pana Ziemskiego. I to stało się przyczyną niejasności. Jednak cała kwota została spłacona! Co więcej, Pan Wojciech Ziemski nie wspomina, że ma dług względem Magdy Gessler i to stwierdzony prawomocnym wyrokiem sądu, na kwotę zbliżoną do kwoty spłaconej przez Magdy Gessler pożyczki. Magda Gessler po ogłoszeniu wyroku złożyła oświadczenie o potrąceniu - informuje Plejadę.pl prawnik gwiazdy TVN.

Prawnik restauratorki dodaje, że Wojciech Ziemski w przeszłości pracował z restauratorką, a jego żona zajmowała się jej PR-em. Mimo zakończonej współpracy, jak twierdzi prawnik Gessler, małżeństwo ponoć wciąż wykorzystuje wizerunek restauratorki bez jej zgody.

Małżeństwo weszło w życie Magdy Gessler bardzo daleko i miało realny wpływ na jej biznesy, ona zaś wielokrotnie nie doczekała się za nie należnych wynagrodzeń, które były jej obiecane. Przykładem jest strona internetowa smakizycia.pl, która do dziś wykorzystuje bezprawnie wizerunek i nazwisko Magdy Gessler - czytamy w oświadczeniu prawnika Gessler dla Plejady.pl.

Co o tym myślicie? Kto ma rację?

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>