Dlaczego księżne Kate i Meghan mogą nosić tiarę, a księżniczki Beatrice i Eugenia nie? Powód jest prosty

Księżna Kate i księżna Meghan mogą nosić tiarę - w przeciwieństwie do księżniczek Beatrice i Eugenii. Dlaczego? Wynika to z protokołu królewskiego.

Tiara to jeden z tych elementów, który jest przypisany kobietom z rodziny królewskiej. Jej właścicielka zawsze nosi ją z dumą. Dlaczego księżna Kate oraz księżna Meghan mogą ją zakładać, a kuzynki księcia Williama i księcia Harry'ego nie?

Księżna Kate i księżna Meghan - przywileje

Powód jest bardzo prosty. Otóż, jak się okazuje, w rodzinie królewskiej tylko zamężne kobiety mogą nosić tiary. Przypomnimy, że Meghan Markle także przed ślubem z synem księcia Karola nie mogła jej zakładać.

Ekstrawaganckie klejnoty i tiary nie są noszone w ciągu dnia, a tylko zamężne kobiety mogą nosić diademy - tłumaczył kiedyś w BBC Grant Harold, ekspert ds. etykiety.

Poza tym, są one znakiem, że kobieta nie szuka już małżonka i nie jest zainteresowana zalotami. Dlatego też córki Andrzeja (syna królowej Elżbiety II i księcia Filipa), księcia Yorku, i Sarah Ferguson nie mogły zakładać do tej pory tiary.

Od zawsze dla zamężnych kobiet tiary były sposobem na pokazanie swojego statusu i poinformowanie innych, że nie szukają małżonka - dodał Grant Harold.

12 października księżniczka Eugenia weźmie ślub z ukochanym, Jackiem Brooksbankiem  od tego momentu z duma będzie nosiła diadem.  Na ceremonii oprócz zaproszonych bliskich, pojawią się także osoby ze świata show-biznesu. Mówi się, że wśród gości zobaczymy m.in. Eda Sheerana, Ellie Goulding i Jamesa Blunta.

AW