Adam Małysz obronił pracę licencjacką. Na piątkę! "Ostatni raz tak się stresowałem na maturze"

Adam Małysz obronił właśnie pracę licencjacką i tym samym ukończył naukę na Politechnice Częstochowskiej.

O sukcesach Adama Małysza można mówić godzinami. Tymczasem okazuje się, że sportowiec ma kolejny powód do dumy. Jak podaje sport.onet.pl, słynny "Orzeł z Wisły" obronił pracę licencjacką.

Adam Małysz obronił pracę licencjacką

Były skoczek narciarski studiował turystykę i rekreację na wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wszystko wskazuje na to, że był znakomicie przygotowany do obrony, bo dostał piątkę. Twierdzi, że pytania wcale nie były łatwe, a Małysz miał cykora.

Ostatni raz tak się stresowałem na maturze - zdradził.

Sportowiec wyznał też, że nauka była dla niego zawsze na drugim planie. Tym razem postanowił zawalczyć o dyplom ukończenia studiów.

Musiałem się trochę zastanowić, ale podjąłem ryzyko. Zawsze byłem na bakier z uczelniami, nauką. Miałem motywację, żeby coś zmienić. Mam zawód – blacharz-dekarz, ale wiem, że studia są niezwykle potrzebne - czytamy na czestochowa.wyborcza.pl

Na studia namówił go kolega, Jakub Brzeziński, który jest kierowcą rajdowym. To właśnie z nim Adam podchodził do ostatniego, najważniejszego egzaminu.

Adam Małysz - kariera

Chyba żaden sportowiec nie dostarczył Polakom tylu emocji, co Adam Małysz. Sportowiec wywalczył cztery medale olimpijskie i sześć medali mistrzostw świata. Jako skoczek zdobył też Puchar Świata. Po sezonie 2010/2011 zakończył karierę w skokach narciarskich i rozpoczął starty w rajdach samochodowych. W latach 2012–2016 pięć razy startował w Rajdzie Dakar.

KS

Więcej o:
Komentarze (17)
Adam Małysz obronił pracę licencjacką! "Ostatni raz tak się stresowałem na maturze"
Zaloguj się
 • kaska82

  Oceniono 22 razy 16

  Podziwiam Małysza za to, że nic nie musi, ale mu się chce. Te kilkanaście lat temu wygrywając TCS to był chłopal, który nie potrafił powiedzieć poprawnie jednego zdania przed kamerą i nie znał słowa w obcym języku. Od tego czasu wykonał olbrzymią pracę nad sobą i chociaż z całą pewnością znajdą się malkontenci, którzy podważą jakość takiego wykształcenia to jednak trzeba docenić starania.

 • Gość: Kkk

  Oceniono 15 razy 11

  Brawo Adaś!

 • Gość: Ika

  Oceniono 17 razy 9

  Super. Pan Adam zadziwiał mnie podczas kariery sportowej. Zadziwiał, gdy odchodził w chwale (a nie jak Justyna Kowalczyk), zadziwiał jako rajdowiec i zadziwia teraz. On nie musi już nic, a jednak stawia na naukę i osobisty rozwój. Panie Adamie do końca swojego życia będę dziękować za emocje i wzruszenia, których dzięki panu było mnóstwo. Trzymam kciuki za nowe wyzwania.

 • gapcio2010

  Oceniono 9 razy 7

  Fajny facet. Nomalny i skromny.

 • vladimir_harkonen888

  Oceniono 3 razy 3

  I o.k. gratulacje. Teraz magisterium.

 • ferdkiepski

  Oceniono 13 razy 1

  Fajne są teraz "politechniki", bo można na nich "studiować" turystykę i rekreację i zdobyć tytuł "mgr inż. TIR"

 • majak

  Oceniono 4 razy 0

  Kiedy doktorat?

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 5 razy -1

  Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Adam studiował ponoć na Politechnice Częstochowskiej, ale sprawa wychodzi na jaw dopiero teraz, bo wcześniej nikt go tam nie widział XD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX