Księżna Kate i książę William w Polsce. Przyjęcie, degustacja likieru i pierogów. SZCZEGÓŁOWY plan wizyty

Księżna Kate i książę William pierwszy raz odwiedzą Polskę. Będą próbować polskich pierogów, degustować gdański likier i wezmą udział w przyjęciu. Znany jest już szczegółowy plan wizyty.

Księżna Kate i książę William do Polski zawitają 17 lipca i zabawią w naszym kraju 2 dni, po czym wyruszą na dwudniową wizytę do Niemiec. To będzie pierwsza wizyta pary książęcej w obu krajach. Ambasada Brytyjska w Warszawie zaprezentowała właśnie szczegółowy harmonogram pobytu Kate i Williama w Polsce.

Poniedziałek

Księżna Kate i książę William przylecą do Warszawy w południe 17 lipca. Na początek udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zostaną oficjalnie powitani przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką.

Następnie odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego. Para książęca zapozna się z wystawą poświęconą Powstaniu Warszawskiemu i zwiedzi obiekt. Potem spotka się z kombatantami i zapali znicze upamiętniające poległych powstańców.

Kolejnym punktem ich warszawskiej wizyty będzie warszawski biurowiec Spire, gdzie znajduje się centrum The Heat - kuźnia przedsiębiorczości i innowacji. Kate i William porozmawiają tam z młodymi przedsiębiorcami i twórcami startupów.

Wieczorem będą gośćmi wydanego przez Ambasadora Wielkiej Brytanii przyjęcia na 600 osób zorganizowanego z okazji urodzin Królowej. Książę William wygłosi tam przemówienie.

Książę William, księżna KateKsiążę William, księżna Kate Christophe Ena (AP Photo/Christophe Ena)

Wtorek

Drugi dzień pobytu pary książęcej rozpocznie się od wizyty w byłym Nazistowskim Niemieckim Obozie Koncentracyjnym Stutthof - utworzonym na anektowanych terenach Wolnego Miasta Gdańska w miejscowości Sztutowo.

Potem Kate i William rozpoczną zwiedzanie Gdańska. W trakcie spaceru zabytkowymi uliczkami przyłączą się do uczestników imprezy na głównym placu miejskim. Tam zostaną poczęstowani gdańskim likierem Goldwasserem oraz... pierogami. Będą też mogli przechadzać się pośród stanowisk rzemieślników wytwarzających wyroby z bursztynu oraz posłuchać uświetniających imprezę artystów.

Po spacerze udadzą się do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, którego patronem jest Książę Walii.

Ostatnim punktem wizyty pary książęcej będzie Europejskie Centrum Solidarności znajdujące się na obszarze Stoczni Gdańskiej. Tam zwiedzą muzeum oraz spotkają się z założycielami Solidarności. Będą także mieli okazję przejść przez słynną stoczniową bramę, by złożyć wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Stamtąd księżna Kate i książę William powrócą do Warszawy, a następnego dnia odlecą do Niemiec.

Zobacz wideo

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.