Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy... Pytanie z programu "Milionerzy"

Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy - tak brzmi pytanie z emitowanego na antenie TVN programu "Milionerzy". Uczestnik dzięki temu pytaniu mógł zgarnąć 10 tysięcy złotych. Jak mu poszło?

Uczestnik programu "Milionerzy" walcząc o 10 tysięcy złotych, musiał odpowiedzieć na pytanie "diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy" i wskazać prawidłową odpowiedź. Poniżej prezentujemy dostępne warianty. 

Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy

  • A - w sypialni 
  • B - w siłowni
  • C - w toalecie
  • D - na haju

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Diuretyki to leki, po których więcej czasu spędzamy...

Uczestnik zasugerował się nazwą leku, mówiąc, że słowo "dur" kojarzy mu się z ostrą chorobą zakaźną, czyli durem brzusznym. Stwierdził, że to skojarzenie może wskazywać, że "na toalecie" to poprawna odpowiedź. Dłuższa chwila namysłu zmusił go do skorzystania z koła ratunkowego pół na pół.

Losowo odrzucone zostały dwa błędne warianty, zaś do wyboru pozostały C, czyli w toalecie i D, czyli na haju. Uczestnik postawiła na pierwszy z tych wariantów.

Gracz wskazał prawidłową odpowiedź. Diuretyki to leki moczopędne. Zwiększając wydalanie wody i sodu z moczem obniżają ciśnienie tętnicze. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.