Smaku umami raczej nie odnajdziemy... Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Smaku umami raczej nie odnajdziemy - tak brzmi pytanie z emitowanego na antenie TVN programu "Milionerzy". Uczestniczka, której przyszło się z nim zmierzyć walczyła o 10 tysięcy złotych. Jak sobie poradziła?

Walcząc o nagrodę w kwocie 10 tysięcy złotych, uczestniczka programu "Milionerzy" musiała odpowiedzieć na pytanie o treści "smaku umami raczej nie odnajdziemy" i wskazać poprawny wariant. Poniżej prezentujemy odpowiedź.

Smaku umami raczej nie odnajdziemy

A. W rosole
B. W bryzolu
C. W parmezanie
D. W miętowych drażach

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Smaku umami raczej nie odnajdziemy

Uczestniczka w trakcie rozgrywki przyznała, że znajome jest jej pojęcie ,,smaku umami". Jej pierwsze skojarzenie zaprowadziło ją do kuchni japońskiej i wskazania, iż jest to inny smak, niż podstawowe, takie jak gorzki czy słodki. Dłuższa chwila namysłu zmusiła ją do skorzystania z pola ratunkowego pół na pół.

Losowo odrzucone zostały dwa błędne warianty, zaś do wyboru pozostały jej B, czyli w bryzolu i D, czyli w miętowych drażach. Uczestniczka postawiła na pierwszy z tych wariantów.

Jak się okazało, jej wybór był błędny. Smaku umami raczej nie odnajdziemy w miętowych drażach. Wskazując zły wariant, uczestniczka odpadła z dalszej gry o milion, ale wygrała gwarantowane 1000 zł.

Zobacz wideo "Ameryka Express": Gwatemalczycy zrobili Różalowi i Bartkowi prywatny koncert