Zygmunt Solorz-Żak i Małgorzata Żak ROZWODZĄ SIĘ

Rozstanie jednej z najbogatszych polskich par.

Jak dowiedział się Plotek.pl, drugi na liście najbogatszych Polaków według tygodnika " Wprost " Zygmunt Solorz-Żak (pierwszy jest Jan Kulczyk ) po 20 latach małżeństwa rozwodzi się z Małgorzatą Żak, która jest prezesem Fundacji Polsat.

Tak, to prawda. Pozew rozwodowy został złożony przez Zygmunta Solorza-Żaka. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 18 maja - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl Joanna Adamowicz z Sekcji Prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak.Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak. KAPIF

Żakowie mają dwoje dzieci: Piotra i Olę. Biznesmen ma jeszcze syna Tobiasa , z pierwszego małżeństwa z Iloną Solorz (przybrał jej nazwisko, rozwiedli się w 1991 roku).

Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak.Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak. KAPIF

Majątek Zygmunta Solorza szacowany jest na 7,9 miliarda złotych. Założył Polsat - pierwszą w Polsce komercyjną telewizję. Dodatkowo w skład jego fortuny wchodzą również: Polkomtel (operator sieci komórkowej Plus, kupiony za 18 miliardów złotych), Polisa Życie, Invest Bank, Powszechne Towarzystwo Emerytalne Polsat i wiele innych spółek.

Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak.Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak. KAPIF

Małgorzata Żak jest prezesem charytatywnej Fundacji Polsat, założonej w 1996 roku. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W 1998 roku otrzymała Order Uśmiechu, a w zeszłym roku odznaczono ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Małgorzata Żak.Małgorzata Żak. KAPIF

To kolejne rozstanie wśród najbogatszych polskich par. W 2006 roku rozwiedli się Grażyna i Jan Kulczykowie. W wyniku podziału majątku, Kulczyk spadł z pierwszego na 13. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Miliarder zostawił żonie interesy krajowe, a sam zajął się zagranicznymi. Kilka lat temu wrócił na szczyt listy "Wprostu", jego majątek szacowany jest na 8,5 miliarda złotych. Natomiast Grażyna Kulczyk w zestawieniu zajmuje 9. miejsce (1,85 miliarda złotych).

Jan i Grażyna Kulczykowie.Jan i Grażyna Kulczykowie. KAPIF

Trzeci na liście "Wprost", Leszek Czarnecki, także jest po rozwodzie. Jego majątek szacowany jest na 7,5 miliarda złotych. Z pierwszą żoną ma dwoje dzieci. Obecnie związany jest z dziennikarką Jolantą Pieńkowską.

Aleksander Gudzowaty (14. na liście z majątkiem szacowanym na 1,4 miliarda złotych) również jest rozwodnikiem. Z pierwszą żoną, Grażyną, ma syna Tomasza, który jest znanym fotografem. W 2010 roku drugi raz się ożenił - z Danuta Korycką.

Aleksander Gudzowaty.Aleksander Gudzowaty. KAPIF

Jax

Zobacz także:

Jak sobie radzą i kim są dzieci najbogatszych Polaków

Kim są i jak sobie radzą dzieci znanych polskich polityków

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.