Amy Winehouse: Historia krótkiego życia

Amy Winehouse zmarła tragicznie.
Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP/Brian Kersey

Amy Winehouse

Nazywana Janis Joplin naszych czasów. Amy Winehouse była niezwykle utalentowaną, brytyjską wokalistką. Śpiewała soul, R&B i jazz. Cały świat zapamięta ją dzięki utworom ''Rehab'' czy ''Back to black''.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. Screen z dailymail.co.uk

Amy Winehouse

Winehouse urodziła się w Southgate niedaleko Londynu. Jako dziesięciolatka wraz ze znajomymi założyła grupę hip-hopową. Jak to podwórkowe zespoły ten Amy też nie przetrwał długo. Jako nastolatka Amy chodziłą do szkół teatralnych ale przez zachowanie i przekłucie nosa musiała je zmienić. Amy zaczęła tworzyć muzykę mając 14 lat.

Na zdjęciu Amy w wieku dwóch lat.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP/Matt Dunham

Amy Winehouse

W 2002 roku podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy. Winehouse muzycznie inspirowała się kobiecymi zespołami z lat 50-tych i 60-tych. Inspirowała się również makijażem grupy ''The Ronettes'', której członkinie malowały grube kreski nad oczami.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP/Nelson Antoine

Amy Winehouse

W 2003 roku wydała debiutancki album Frank. Album z 2006 roku zdobył pięć nagród Grammy. Zdobyła też wiele innych nagród i wyróżnień. Jej album Back to Black był najlepiej sprzedającą się płytą w Wielkiej Brytanii w 2007 roku.

Amy Winehouse Blake Fielder

W 2007 roku Amy wyszła za Blake'a Fieldera Civila. Dwa lata później małżeństwo się rozpadło. Amy sama przyznała też, że pod wpływem alkoholu byłą agresywna wobec męża. Blake jako pierwszy miał poczęstować Winehouse heroiną. Piosenkarka mówiła, że był to związek oparty na ćpaniu. To jednak dzięki temu toksycznemu związkowi Amy napisała swoje największe przeboje.

Amy Winehouse z rodzicami Amy Winehouse z rodzicami fot. Screen z dailymail.co.uk

Amy Winehouse

Amy miała starszego brata Alexa. Kiedy piosenkarka przyszła na świat jej ojciec Mitchell Winehouse pracował jako taksówkarz a matka Janis jako farmaceutka. Matka Amy powiedziała, że nie zdziwi się jeśli Amy umrze przed nią.

Wiem, że moja córka ma problemy - powiedziała Janis Winehouse. Jeśli tak dalej pójdzie umrze w ciągu najbliższego roku. Widzimy jak się powoli zabija.
Amy Winehouse Amy Winehouse AP/Victor R. Caivano

Amy Winehouse

Nie jest tajemnicą, że Amy była uzależniona od narkotyków i alkoholu - piła nawet na scenie. Amy w wielu wywiadach przyznawała, że ma depresje i bulimię.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. youtube.com

Amy Winehouse

W czerwcu pisaliśmy o występie Winehouse w Belgradzie, który rozpoczynał jej trasę koncertową po Europie. Na koncercie Amy nie mogła ustać na nogach, zataczała się przez alkohol. Po tym występie jej europejska trasa koncertowa została odwołana.

Reg Travis. Reg Travis. AP/Joel Ryan

Reg Travis

Amy związana była ostatnio z producentem telewizyjnym - Regiem Travisem. Travis próbował pomóc Amy, gdy zdał sobie sprawę, że jest bezsilny postanowił ją zostawić. Amy nie mogła się z tym pogodzić. Chwilę po tym jak informacja o śmierci Winehouse obiegła media Travis przyjechał pod jej dom.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP/Joel Ryan

Amy Winehouse

Amy zmarła w sobotę 23 lipca w wieku 27 lat w swoim domu w Londynie. Ciało Amy Winehouse wynieśli z domu policjanci. Nie podano jeszcze oficjalnej informacji o przyczynie śmierci artystki.

Amy Winehouse. Amy Winehouse. AP/Nabor Goulart

Amy Winehouse

Wszyscy zapamiętają Amy jako wielką artystkę i Janis Joplin XXI wieku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.