Królowa Elżbieta i książę Filip byli razem 74 lata. Które znane pary szczycą się równie imponującym stażem? Zdziwicie się

Czy można być częścią show-biznesu i jednocześnie przez kilkadziesiąt lat mieć tego samego męża lub żonę? Można. Staże związków tych par są tego najlepszym dowodem.
królowa Elżbieta II i książę Filip królowa Elżbieta II i książę Filip ONS

Królowa Elżbieta i książę Filip - 74 lata razem

Królowa Elżbieta i książę Filip przeżyli ze sobą 74 lat. Zaręczyny Elżbiety i Filipa zostały ogłoszone 10 lipca 1947 roku. Para pobrała się parę miesięcy później, 20 listopada 1947 roku. Rano przed ślubem Filip został księciem Edynburga, hrabią Merioneth i baronem Greenwich. Mówiło się, że monarchini od razu straciła głowę dla przystojnego Filipa i nie chciała nikogo innego. Książe natomiast cieszył się dużym powiedzeniem wśród kobiet, co wykorzystywał. 

Podobno podczas jednego z takich szalonych przyjęć lat 60. książę Filip wystąpił w fartuszku w roli półnagiego kelnera - czytamy w książce 'Tajemnice Windsorów'. 

Królowa niejednokrotnie podkreślała jednak, że mąż był dla niej najlepszym przyjacielem i oparciem. 

On był po prostu moją siłą i nią pozostał przez te wszystkie lata - powiedziała w 1997 roku.
Will Smith i Jada Pinkett Smith Will Smith i Jada Pinkett Smith O'Connor/AFF-USA.com/ONS

Will Smith i Jada Pinkett Smith - 26 lat razem

Will Smith to jeden z najprzystojniejszych gwiazdorów Hollywood. To atut, który pozwoliłby mu prowadzić życie szalonego playboya, jednak od 26 lat lat związany jest z jedną kobietą. Jadę Pinkett Smith poznał w 1990 roku na castingu do serialu 'Bajer z Bel-Air', jednak spotykać zaczęli się dopiero w 1995 roku. Dwa lata później byli już małżeństwem.

Jesteśmy małżeństwem od tylu lat i pytamy siebie, co jest sekretem naszego małżeństwa, a tak naprawdę chodzi o to, żeby pod koniec dnia po prostu nie odejść - mówił Will Smith w wywiadzie dla 'Entertainment Weekly'. - Nie można oczekiwać, że będzie łatwo, bo w naszym małżeństwie było trudno, wymagało ono wysiłku i było najbardziej wyczerpującą rzeczą w naszym życiu. I wiesz, po prostu nie odchodzisz - mówił kilka lat temu.
 
Kyra Sedgwick i Kevin Bacon Kyra Sedgwick i Kevin Bacon Steven Bergman/AFF-USA.COM /ONS

Kevin Bacon i Kyra Sedgwick - 33 lata po ślubie

Kevin Bacon i Kyra Sedgwick są małżeństwem od 33 lat. Ślub wzięli w 1988 roku i - jak się zdaje - każdy z tych dni dla Kevina Bacona był wyjątkowy. Aktor chętnie chwali się na Instagramie wyjątkowymi zdjęciami i nagraniami  z żoną. 

Kevin Bacon i Kyra Sedgwick
Screen z Instagram.com/Kevin Bacon

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kevin Bacon (@kevinbacon)

Tom Hanks z żoną zakażeni koronawirusem wychodzą ze szpitala Tom Hanks z żoną zakażeni koronawirusem wychodzą ze szpitala AP

Tom Hanks i Rita Wilson - 33 lata po ślubie

Tom Hanks i Rita Wilson poznali się na planie film 'Ochotnicy'. Ślub wzięli w 1988 roku, i choć od tego czasu minęły już 33 lata, wcale nie uważają, żeby to był jakiś imponujący staż.

Większość naszych przyjaciół jest w małżeństwie dłużej od nas. Jeśli o to chodzi, to jesteśmy trochę jak młode szczenięta - mówił Tom Hanks w rozmowie z 'Entertainment Weekly'.

Aktor w jednym z wywiadów mówił też, że zakochał się w żonie od pierwszego wejrzenia. 

Spojrzeliśmy na siebie, i to było to. Nie dało się temu zaprzeczyć - wspomina.

Tom Hanks
East NewsSzymon i Magda Majewscy Szymon i Magda Majewscy KAPIF.pl

Szymon Majewski i Magdalena Majewska - 28 lat razem

Szymon i Magda Majewscy są małżeństwem od 28 lat. W jednym z wywiadów komik przyznał, że żona jest całym jego życiem.

Nauczyliśmy się przez ten czas, że kiedy drugiej osobie na czymś zależy, lepiej to zrobić. Gdybyśmy twardo trwali przy swoim, byłoby to niemożliwe. Kiedy się poznaliśmy, żona wypełniała całe moje życie. Przez pięć lat praktycznie z nikim innym się nie widywałem, zaniedbałem relacje z kolegami. Takie poświęcenie też nie jest dobre - mówił w rozmowie z 'Onetem'.
Katarzyna i Cezary Żakowie Katarzyna i Cezary Żakowie KAPIF.pl

Cezary i Katarzyna Żakowie - 35 lat razem

Katarzyna i Cezary Żakowie są już małżeństwem od 35 lat. Szczęśliwym? Zapewne tak, choć nie omijały ich kryzysy.

Na początku byłam potworną zadziorą, potrafiłam nie odezwać się do męża przez miesiąc. Były i walizki pakowane i prawie powrót do mamy. Takie kryzysy są jednak po to, by wzmocniły związek. Bo jeśli się je przetrwa, pokona trudności, to potem kocha się mimo wszystko albo jeszcze bardziej - mówiła Katarzyna Żak w rozmowie z 'Na żywo'.

Cezary ak z on   2003-08-13
KAPIF.pl

Grażyna i Adam Torbiccy Grażyna i Adam Torbiccy KAPIF.pl

Grażyna i Adam Torbiccy - 40 lat razem

Grażyna Torbicka to jedna z najpiękniejszych i sympatycznych polskich prezenterek. Od 1981 roku jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Adamem Torbickim. On nie ma nic wspólnego z show-biznesem - jest cenionym kardiologiem, ale lubi towarzyszyć żonie podczas oficjalnych imprez.

-  Adam Torbicki, Grayna Torbicka  2006-02-07
KAPIF.pl

Jerzy i Lidia Owsiakowie Jerzy i Lidia Owsiakowie KAPIF.pl

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - 45 lat po ślubie

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak są małżeństwem od 45 lat, choć poznali się jeszcze w liceum.

Pomyślałem, że trzeba się ustatkować, znaleźć swoje miejsce w życiu, pomyśleć o nim na serio. I ogólnie mamy się dobrze, to znaczy przechodzimy burze i wypływamy na przejrzyste wody oceanu - powiedział Owsiak w jednym z wywiadów dla 'VIVY!'. 

Jerzy i Barbara Stuhrowie Jerzy i Barbara Stuhrowie KAPIF.pl

Jerzy i Barbara Stuhrowie - 50 lat po ślubie

Jerzy Stuhr poznał swoją żonę na studiach. Pobrali się w 1971 roku. Unikają wypowiedzi o życiu prywatnym. Częściej zaczęli opowiadać o sobie dopiero, gdy Jerzy Stuhr podjął zmagania z chorobą nowotworową.

Moją podporą była dla mnie moja żona, która natychmiast zdecydowała się 'chorować' ze mną. Ja stanąłem do walki uzbrojony już w pomoc psychoonkologiczną - mówił Jerzy Stuhr w rozmowie 'DD TVN'.

Stuhr Jerzy zona 2010-07-14
KAPIF.pl