Scorupco zagrała w Bondzie, a Bachleda-Curuś zakochała się na planie. Kto jeszcze wystąpił u boku wielkich gwiazd?

Niedawno mówiło się o triumfie Marcina Dorocińskiego, który zagrał w najnowszej mini-serii Netfliksa "Gambit królowej" u boku Anyi Taylor-Joy. Wszyscy pamiętamy też inne wielkie sukcesy rodzimych gwiazd - Alicji Bachledy-Curuś, która na planie filmu "Ondine" poznała ukochanego i Izabeli Scorupco wcielającej się w rolę partnerki Bonda. Kto jeszcze otrzymał rolę w zagranicznej produkcji?

Izabella Scorupco i Pierce Brosnan

Dzięki roli w filmie "Łzy Piotra" Izabella została zauważona przez osoby przygotowujące casting do nowego filmu o Jamesie Bondzie. Izabella Scorupco przepustkę do światowej sławy otrzymała, występując w 1995 roku jako Rosjanka Natalia w "GoldenEye". Zagrała tam u boku samego Pierce'a Brosnana.

Zofia Wichłacz i Jonah Hauer-King w serialu 'Świat w ogniu: Początki' Zofia Wichłacz i Jonah Hauer-King w serialu 'Świat w ogniu: Początki' BBC

Zofia Wichłacz, Tomasz Kot i Borys Szyc i Jonah Hauer-King

W produkcja BBC "World on fire" o genezie i początkach II wojny światowej nie zabrakło polskich aktorów - wystąpiła tam Agata Kulesza, Tomasz Kot, Borys Szyc, Radosław Kaim, Tomasz Ziętek i wcielająca się w jedną z głównych ról Zofia Wichłacz. Polska aktorka w serialu romansowała z Brytyjczykiem Jonahem Hauerem-Kingiem, który zagrał m.in. w światowej sławy produkcji "Małe kobietki".

Marcin Dorociński i Anya Taylor-Joy w serialu 'Gambit królowej' Marcin Dorociński i Anya Taylor-Joy w serialu 'Gambit królowej' PHIL BRAY/NETFLIX / Phil Bray/Netflix

Marcin Dorociński i Anya Taylor-Joy

Nie ma wątpliwości, że polscy widzowie zwracają uwagę na "Gambit królowej" przede wszystkim ze względu na drugoplanową rolę Marcina Dorocińskiego, który wcielił się w rosyjskiego szachistę. Na początku marca serial zwyciężył w swojej kategorii podczas Złotych Globów. Nagrodę otrzymała też Anya Taylor-Joy.

Andre Holland jako Elliot Udo i Joanna Kulig jako Maja w serialu 'The Eddy' Andre Holland jako Elliot Udo i Joanna Kulig jako Maja w serialu 'The Eddy' fot. Netflix

Joanna Kulig i André Holland

Polscy kinomani kojarzą "The Eddy" przede wszystkim ze względu na rolę Joanny Kulig, ale miniserial Netfliksa jest wart uwagi również ze względu na inne nazwiska z obsady i ekipy stojącej za kamerą. W produkcji wystąpił Andre Holland, a za reżyserię odpowiadał Damien Chazelle, który zajął się też "La La Land"" i "Whiplash".

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell w filmie Ondine Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell w filmie Ondine

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell

W roku 2009 na wielkie ekrany trafił film, który znacząco wpłynął na życie osobiste Alicji Bachledy-Curuś. Na planie produkcji "Ondine" polska aktorka spotkała swojego przyszłego (i już byłego) partnera - Colina Farrella. 

Angelina Jolie i Daniel Olbrychski Angelina Jolie i Daniel Olbrychski screen

Daniel Olbrychski i Angelina Jolie

W zeszłym roku Danielowi Olbrychskiemu zebrało się na wspominki dotyczące współpracy przy filmie "Salt", w którym wystąpił razem z Angeliną Jolie. Musieli dograć jedną scenę, dlatego połączyli się on-line. Mimo że aktor nie widział koleżanki, chciał zagaić rozmowę. Niestety, nie wyszło.

Powiedziałem na oślep: "Wyglądasz fantastycznie", chociaż jej nie widziałem. Na co ona: czyli "Bądź łaskaw się odpier**lić" - wspominał aktor.

We Francji odbyła się uroczysta premiera filmu We Francji odbyła się uroczysta premiera filmu "Largo Winch II". Ku naszemu zaskoczeniu na czerwonym dywanie pojawiła Weronika Rosati w towarzystwie Sharon Stone. Panie znają się z planu filmu. Forum

Weronika Rosati i Sharon Stone

W 2011 roku na ekranach kin zagościła europejska produkcja "Spisek". W filmie mogliśmy zobaczyć Weronikę Rosati, która wystąpiła tam u boku hollywoodzkiej sławy Sharon Stone.