Kristen Stewart zagra Lady Di. Lista aktorek, które wcieliły się w księżną Dianę, jest długa. Wśród nich także Polka

Wydawać by się mogło, że to Kristen Stewart i Emma Corrin są jedynymi aktorkami, którym przyszło się zmierzyć z postacią księżnej Diany. Nic bardziej mylnego! Zagrały ją też m.in. Naomi Watts, Julie Cox czy Polka, Magdalena Korpas. Kto jeszcze wcielił się w tę rolę?
Emma Corrin w 'The Crown' Emma Corrin w 'The Crown' Instagram.com@emmalouisecorrin

Emma Corrin jako księżna Diana

Emma Corrin jeszcze niedawno pakowała bieliznę w sklepie w Londynie i myślała o rzuceniu aktorstwa. Aż trafiła na casting do serialu "The Crown". Brytyjka zgłosiła się i tak została księżną Dianą. Listopadowa premiera czwartego sezonu w 2020 roku i reakcje widzów i krytyków powodują, że raczej nie ma czego żałować. Większość uważa, że świetnie sprawdziła się w roli Lady Di - Corrin idealnie oddała mimikę, gesty i głos księżnej.

Naomi Watts jako Lady Di Naomi Watts jako Lady Di Rabbit Action/mat.prasowe

Naomi Watts jako księżna Diana

Film z Watts z 2013 roku był skupiony na dwóch ostatnich latach życia Diany. Krytycy stwierdzili, że nie była to jej najlepsza rola - bohaterka jest niemrawa i pozbawiona charyzmy. Film został zmiażdżony przez krytyków, nie bez powodu w ręce aktorki powędrowała Złota Malina. Co prawda za dwa inne filmy, ale była duża szansa na to, że i za udział w "Dianie" ją otrzyma.

Catherine Oxenberg Catherine Oxenberg youtube.com/grin

Catherine Oxenberg jako księżna Diana

Catherine Oxenberg to amerykańska aktorka pochodzenia serbskiego. Najbardziej znana z roli Amandy Carrington w jednej z najsłynniejszych na świecie oper mydlanych - "Dynastii". Mało kto dziś pamięta, że w 1982 roku pojawiła się w "Królewskim romansie Karola i Diany". Wciąż można go zobaczyć na YouTubie.

Genevieve O'Reilly jako Diana Spencer Genevieve O'Reilly jako Diana Spencer EASTNEWS

Genevieve O'Reilly jako księżna Diana

"Diana: Ostatnie dni księżniczki" to produkcja z 2007 roku z udziałem Genevieve O'Reilly. Fabuła skupia się wokół dwóch ostatnich miesięcy z życia Diany. Nie kończy się jednak na jej śmierci - zawiera także reakcję na to, co się działo później, ale i imponującą kolekcję wywiadów z ludźmi, którzy przedstawili ważne wskazówki pomagające zrozumieć charakter księżnej.

Magdalena Korpas Magdalena Korpas Dzień Dobry TVN

Magdalena Korpas jako księżna Diana

Mało kto wie, że Magdalena Korpas wcieliła się w Dianę. Urodziła się w Gdańsku, ale większość swojego życia spędziła w rozjazdach między Polską, a Niemcami. W ciągu 10 lat spędzonych poza domem mieszkała we Francji, w USA, później przyszedł czas także na Londyn. I to właśnie w brytyjskiej produkcji mogliśmy podziwiać Korpas. Okazało się, że Polka nawet nie musiała przechodzić castingu. Otrzymała wiadomość od producentów Chanel 5, którzy na podstawie zdjęć stwierdzili, że świetnia nada się do tej roli i aktorka niemal od razu przygotowania. Film "Queens: Diana - Balmoral" z Magdaleną Korpas w roli głównej został wyemitowany w Wielkiej Brytanii w 2017 roku.

Julie Cox Julie Cox EASTNEWS

Julie Cox jako księżna Diana

Scenariusz filmu powstał na podstawie autobiograficznej książki oficera brytyjskiej kawalerii, kapitana Jamesa Hewittta zwanego "Szczurem", który był bliskim znajomym księżnej Diany. W nią wcieliła się właśnie Julie Cox. Wydanie jego w połowie wymyślonych wspomnień wywołało skandal i niekorzystnie odbiło się na wizerunku rodziny królewskiej i samej Dianie, bowiem film "Zakochana księżna" powstał za jej życia, w 1996 roku.

Amy Seccombe Amy Seccombe amazon.uk

Amy Seccombe jako księżna Diana

Amy Seccombe wcieliła się w postać księżnej w "Dianie - królowej ludzkich serc" z 1998 roku. Produkcja opowiada o ostatnim roku życia księżnej. Nie została dobrze przyjęta przez widzów. Krytycy z kolei zarzucali aktorce bezbarwność i brak zaangażowania w odegranie postaci Diany.

Serena Scott Thomas Serena Scott Thomas EASTNEWS

Serena Scott Thomas jako księżna Diana

Diana kiedyś przekazała nagrane przez siebie taśmy królewskiemu biografowi Andrew Mortonowi. Następnie autor wykorzystał je do napisania "Diana: Her True Story". W 1993 roku na jej podstawie powstał film z Sereną Scott Thomas. Biorąc pod uwagę, że do stworzenia książki przyczyniła się sama Diana, produkcja wydaje się najlepiej pokazywać to, jak jej życie wyglądało naprawdę.

Lesley Harcourt Lesley Harcourt William & Catherine: A Royal Romance

Lesley Harcourt jako księżna Diana

Akurat tutaj mamy wyjątek - ten film z 2011 roku nie skupiał się na Dianie, a na relacji Williama i Kate. Jego matka pojawiła się w "William&Catherine: A Royal Love Story" zaledwie w kilku scenach, ale warto wspomnieć o postaci, w którą wcieliła się Lesley Harcourt.

Kristen Stewart Kristen Stewart instagram.com@kristenstewart.officeal

Kristen Stewart jako księżna Diana

Kiedy świat obiegła informacja, że to Kristen Stewart zagra księżną Dianę w filmie biograficznym Pabla Larraina, w sieci zawrzało. Pojawiły się wątpliwości, czy jest odpowiednim wyborem, jednak pierwsze zdjęcia w charakteryzacji rozwiały wątpliwości. "Spencer" ma przedstawić weekend z życia Diany z 1991 roku, kiedy dołączyła do królewskiej rodziny na czas świąt w posiadłości Sandringham. To ponoć właśnie wtedy Diana miała podjąć ostateczną decyzję o rozwodzie z księciem Karolem. Premiera filmu jest zaplanowana na jesień tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.