TVN24 ma urodziny! Stacja powstała 19 lat temu i wykreowała wiele gwiazd. Pamiętacie, czym zajmowali się wcześniej? Werner była aktorką, a Tadla pracowała w radiu

Stacja TVN24 powstała dokładnie 19 lat temu, 9 sierpnia 2001 roku jako pierwszy kanał tematyczny Grupy TVN. Mimo że początkowy okres działalności naznaczony był wieloma trudnościami, a dotarcie do szerokiego grona odbiorców nie było łatwe, to dziś jest pionierem wśród stacji informacyjnych. W ciągu kilkunastu lat przez studio przewinęło się mnóstwo gwiazd.
Kostka TVN24 Kostka TVN24 East News

Pierwsza telewizja informacyjna

TVN24 to pierwsza stacja telewizyjna w Polsce nadająca program przez całą dobę. Widzowie mogą śledzić najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, informacje polityczne, kulturalne, społeczne, a także relacje na żywo i materiały korespondentów. Przez dziewiętnaście lat w stacji przewinęło się mnóstwo znanych nazwisk. Niektórzy wciąż są związani z grupą TVN, inni z kolei poszli własną ścieżką.

Anita Werner Anita Werner Cezary Piwowarski/TVN

Anita Werner

Anita Werner związana jest z TVN24 od 2001 roku, czyli od początku istnienia stacji. Dziennikarka prowadzi ''Fakty po południu'' i ''Fakty po Faktach''. W przeszłości mogliśmy ją podziwiać również w innych programach, między innymi w ''Poranku TVN24'', ''Magazynie 24'', ''Prosto z Polski'' czy ''Raporcie wieczornym''. 

Anita Werner w filmie ''Słodko-gorzki'' Anita Werner w filmie ''Słodko-gorzki'' kadr z filmu ''Słodko-gorzki'' Filmpolski.pl

Anita Werner w filmie ''Słodko-gorzki''

Anita Werner przed rozpoczęciem kariery dziennikarskiej próbowała swoich sił jako aktorka. Jako siedemnastolatka wcieliła się w główną rolę w dramacie Władysława Pasikowskiego pod tytułem ''Słodko-gorzki''. W obsadzie znalazły się największe gwiazdy polskiego kina, między innymi Bogusław Linda, Cezary Pazura czy Marek Kondrat. Potem gwiazda wyjaśniała, że zdecydowanie lepiej czuje się w studiu telewizyjnym i tak już zostało. 

Kamil Durczok Kamil Durczok materiały prasowe

Kamil Durczok

Kamil Durczok zaczynał karierę dziennikarską w Telewizji Polskiej, jednak po kilkunastu latach wylądował w stacji TVN. Od maja 2006 do 10 marca 2015 był redaktorem naczelnym i prowadzącym ''Faktów''. Od maja 2008 do lutego 2015 prowadził również rozmowy z politykami nadawane bezpośrednio po serwisie informacyjnym w programie ''Fakty po Faktach'' w TVN24. Dziennikarz od kilku lat nie jest związany z grupą TVN. Niedawno zapowiedział własny projekt. 

Beata Tadla Beata Tadla East News

Beata Tadla

Beata Tadla pierwsze kroki zawodowe stawiała w Radiu Legnica. Później współpracowała z różnymi rozgłośniami, by w końcu wylądować w studiu telewizyjnym. Była związana ze stacją od 2005 do 2012 roku. W tym czasie prowadziła serwisy informacyjne - ''Magazyn 24 godziny'', ''Fakty po Faktach'', a także ''Fakty po południu''. Przez kilka lat w duecie z Piotrem Marciniakiem prowadziła również weekendowe wydanie ''Faktów'' w stacji TVN.

Piot Kraśko Piot Kraśko materiały prasowe

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko rozpoczynał karierę dziennikarską w ''Wiadomościach''. Z grupą TVN jest związany od 2016 roku, gdzie obecnie prowadzi program ''Fakty z zagranicy'' w TVN24 BiS. Niedawno odszedł z programu ''Dzień Dobry TVN'', który współprowadził z Kingą Rusin. Obecnie Kraśko wrócił do korzeni i wykorzystuje swoje umiejętności, które nabył przez lata pracy dziennikarskiej. Niedawno zadebiutował w roli gospodarza głównego wydania ''Faktów''.

Monika Olejnik Monika Olejnik Facebook - ''Kropka nad i''/ Cezary Piwowarski

Monika Olejnik

Monika Olejnik dała się poznać jako jedna z najbardziej bezkompromisowych polskich dziennikarek. Przez wiele lat współpracowała z Polskim Radiem, a także Radiem Zet. Od 2006 roku prowadzi program publicystyczny ''Kropka nad i''. Od października 1997 do czerwca 2003 jest nadawany w stacji TVN, najpierw w TVN, a od września 2006 na antenie TVN24.

Justyna Pochanke Justyna Pochanke East News

Justyna Pochanke

Justyna Pochanke była związana ze stacją od samego początku. Prowadziła serwisy informacyjne, a także popołudniowe. Od 2004 roku mogliśmy ją podziwiać w głównym wydaniu ''Faktów''. Od 2008 była również gospodynią programu ''Fakty po Faktach'' emitowanego w TVN24 i od 2019 także w TVN24 BiS. W czerwcu 2020 roku po dziewiętnastu latach zakończyła współpracę z grupą TVN.

Grzegorz Miecugow Grzegorz Miecugow East News

Grzegorz Miecugow

Grzegorz Miecugow współtworzył stację informacyjną od samego początku i pozostał wierny TVN24 do końca. Od 2005 roku prowadził magazyn satyryczno-publicystyczny ''Szkło kontaktowe'' w TVN24, a także program ''Inny punkt widzenia''. Początkowo był szefem zespołu wydawców, później - dyrektorem działu publicystyki TVN24. Zmarł 26 sierpnia 2017 roku.