Talent i ciężka praca? Nie tylko. Oni zdobyli sławę, bo związali się z gwiazdami. "Są sposoby, żeby grać w tę grę dobrze"

Czasami talent i ciężka praca nie wystarczy, żeby zdobyć sławę. Przydatne za to okazuje się mieć w rodzinie gwiazdę lub też związać się z gwiazdą. Niektórzy specjalnie pomagali szczęściu, innym pomógł przypadek. Te gwiazdy łączy jedno: nie osiągnęli sukcesu tylko dzięki sobie.
Nick Lachey, Kim Kardashian Nick Lachey, Kim Kardashian Pr Photos

Kim Kardashian i Nick Lachey

Czasami talent i ciężka praca nie wystarczy, żeby zdobyć sławę. Przydatne za to okazuje się mieć w rodzinie gwiazdę lub też związać się z gwiazdą. Niektórzy specjalnie pomagali szczęściu, innym pomógł przypadek. Te gwiazdy łączy jedno: nie osiągnęli sukcesu tylko dzięki sobie.

Pamięta ktoś, że w zamierzchłych czasach (czyli w 2006 roku) najsłynniejsza z klanu Kardashianów spotykała się z Nickiem Lacheyem? Dzisiaj Nick Lachey nie jest nawet w połowie tak popularny, co Kim Kardashian, ale wtedy to ona była dziewczyną gwiazdora. Skrzętnie umiała ten fakt wykorzystać - kiedy się wybrali do kina na "Kod Leonardo da Vinci", poinformowała o tym paparazzi, żeby mieć pewność, że następnego dnia ich wspólne zdjęcia będą "wszędzie".

Poszliśmy do kina. Nikt za nami nie szedł. I tak się dziwnie stało, że kiedy wyszyliśmy, na zewnątrz czekało trzydziestu fotoreporterów - mówił potem Nick Lachey dla "The Huffington Post".

To było jeszcze przed wyciekiem sekstaśmy, jaką Kim Kardashian nagrała z innym swoim byłym partnerem, Jay J, więc każda forma promocji liczyła się.

Istnieją pewne sposoby, żeby grać w tę grę i niektórzy grają w nią dobrze - mówił o Kim Kardashian Nick Lachey.
Courtney Love i Kurt Kobain Courtney Love i Kurt Kobain Dave Lewis / Rex Features / #Dave Lewis / Rex Features/EAST NEWS

Courtney Love i Kurt Kobain

Jakkolwiek okrutnie to zabrzmi, ale dopiero samobójstwo Kurta Cobaina w 1994 roku sprawiło, że Courtney Love stała się sławna i zyskała status celebrytki. Wcześniej przez wiele lat żyła w cieniu popularnego i skandalizującego męża.

Niedługo po jego śmierci rozpoczęła trasę koncertową ze swoim zespołem Hole, która trwała aż do lata 1995 roku. Szybko z żony artysty i małej gwiazdki stała się celebrytką udzielającą mnóstwa wywiadów i pojawiającą się w filmach.

 

Kurt Cobain i Courtney Love z córkąSpin Magazine

Jaden Smith, Willow Smith, Will Smith, Jada Smith i Trey Smith Jaden Smith, Willow Smith, Will Smith, Jada Smith i Trey Smith Marco Sagliocco / PRPhotos.com / Marco Sagliocco / PRPhotos.com

Jaden i Willow Smith

Jeżeli słyszeliście o dzieciach Willa Smitha to zapewne tylko dlatego, że są dziećmi Willa Smitha. Jaden i Willow Smith żadną miarą nie zasłużyli samodzielnie na sławę. 18-letniego obecnie Jadena mogliśmy oglądać w takich filmach, jak kiepski "Dzień, w którym zatrzymała się ziemia" i w jeszcze gorszym "1000 lat po ziemi" (tu partnerował swojemu ojcu i obawiamy się, że był nawet od niego lepszy).

Willow Smith jest od swojego brata o 3 lata młodsza. Zadebiutowała na ekranie w 2007 roku w filmie "Jestem legendą" (oczywiście też u boku swojego ojca) i do tamtej pory zagrała jeszcze w jednym filmie. Ma za to konto na Instagramie i 1,6 mln obserwujących.

Hi <>

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ?GWEELOS? (@willowsmith)

Nie można im jednak odmówić talentów. Willow próbuje swoich sił jako pisarka, a Jaden widzi siebie jako muzyka. Wciąż jednak są zbyt młodzi, żeby pełnoprawnie zapracować na swoje nazwisko, które jak na razie jest po prostu nazwiskiem ich sławnego ojca.

 

Will Smith z rodzinąPr Photos

Yoko Ono i John Lennon Yoko Ono i John Lennon Rex Features / EAST NEWS/EAST NEWS

Yoko Ono i John Lennon

Dla wielu podejrzenie, że Yoko Ono wykorzystała Johna Lennona do zrobienia kariery wyda się szokujące, ale spora część u wiernych fanów The Beatles przyklaśnie temu dodając, że artystka naruszała spójność zespołu.

Niektórzy twierdzą, że gdy się spotkali nie miała pojęcia, kim jest John Lennon, ale to trochę podejrzane, bo on wiecie, był Beatlesem - pisze "Looper".

Coś w tym jest, ale nie ma sensu posądzać Yoko Ono o złą wolę, wystarczy skonstatować fakt, że muza i żona charyzmatycznego wokalisty byłaby do dzisiaj nie znana, gdyby nie małżeństwo. Zresztą, ilu z nas zna Yoko Ono z jej twórczości, a ilu z faktu bycia żoną Johna Lennona?

 

Yoko Ono i John LennonEast News

N.E.R.D. N.E.R.D. Tommaso Boddi / PR Photos / Tommaso Boddi / PR Photos

Pharrell Williams i Chad Hugo

Ta teza może okazać się zbyt kontrowersyjna dla fanów Pharrella Willliamsa zwłaszcza, że to on jest sławny, a Chad Hugo nie może się z wykonawcą "Happy" równać pod względem popularności. Faktem jest, że panowie znają się jeszcze z czasów szkolny i wspólnie zakładali zespół producencki The Neptunes, a potem z pomocą Shaye'a Hayleya stworzyli zespół N.E.R.D.

Jednak kiedy "Present... Clones" The Neptunes okazał się sukcesem, Pharrell Williams postanowił wypromować swoje nazwisko - pisze "Looper".

Coś w tym jest, choć raczej należałoby powiedzieć, że nie tyle sam Chad Hugo, ale cały zespół okazał się dla Pharrella Williamsa trampoliną do solowego sukcesu.

 

Chad Hugo i Pharrell WilliamsGlenn Harris / Photorazzi / Glenn Harris / Photorazzi

Puff Daddy Puff Daddy Tommaso Boddi / PR Photos / Tommaso Boddi / PR Photos

Puff Daddy i Notrious B.I.G.

Christopher Wallace, znany jako Notrious B.I.G., był jednym z najbardziej obiecujących raperów swojego pokolenia. Niektórzy wręcz uważali go za "zbawcę rapu". 8 marca 1997 roku Notrious i Puff Daddy bawili się na imprezie w jednej z knajp w Los Angeles. Po kilku godzinach panowie opuścili lokal i wsiedli do samochodu z zamiarem przeniesienia się do innego lokalu. Kiedy zatrzymali się na czerwonym świetle, obok pojawiło się inne auto. Kierowca opuścił szybę i wbił Notriousowi 4 kule w pierś. O godzinie 1.15 9 marca raper zmarł na stole operacyjnym.

Jeszcze w tym samym roku Puff Daddy nagrał płytę "No Way Out", na której udzielał się również Notrious B.I.G. Płyta osiągnęła oszałamiający sukces, a największym przebojem stała się piosenka "I?ll be Missing You" poświęcona pamięci Notriousa B.I.G. w wykonaniu Puffa Daddy'ego.

Vanilla Ice Vanilla Ice Pr Photos

Vanilla Ice i David Bowie

W 1990 roku kawałek "Ice Ice Baby" trafił na jedynki wielu światowych list przebojów. Nic dziwnego, melodyjny rap z obsesyjnym, funkującym basem był łatwy do zapamiętania i dobrze się przy nim tańczyło. Szybko jednak skojarzono, że wspomniana linia basowa do złudzenia przypomina tę, jaką w 1982 roku stworzyli do piosenki "Under Pressure" David Bowie i zespół Queen. Vanilla Ice początkowo odrzucał oskarżenia o plagiat, ale... w końcu zdecydował się wspomnianym artystom wypłacić stosowne honorarium i w ten sposób uniknął procesu.

Dolph Lundgren, Grace Jones Dolph Lundgren, Grace Jones Pr Photos

Dolph Lundgren i Grace Jones

Pamiętacie Dolpha Lundgrena jako bohatera kultowego filmu "Rocky"? Tak, tak, "Rocky" to nie tylko Sylvester Stallone. Lundgren zagrał tam radzieckiego boksera, Iwana Drago, co pozwoliło mu na dobre rozgościć się w panteonie największych zabijaków Hollywood.

Zanim to się wydarzyło, Dolph Lundgren na 4 lata związał się z Grace Jones, która wcześniej uczyniła go swoim ochroniarzem. Razem z nią trafił na plan "Zabójczego widoku", czyli jednej z kolejnych przygód Jamesa Bonda. Dostrzeżono go i obsadzono w niewielkiej rólce oficera KGB, a to z kolei otworzyło mu drogę do zagrania wspomnianego Iwana Drago.

Dolph Lundgren właściwie powinien być wdzięczny Grace Jones, że zawdzięcza jej karierę, ale... rzuciła go, kiedy tylko stał się bardziej popularny od niej.

Dolph LundgrenDavid Gabber / PRPhotos.com / David Gabber / PRPhotos.com

Beyoncé z siostrą Beyoncé z siostrą NET

Solange Knowles i Beyonce

Słyszeliście o Solange Knowles, młodszej siostrze Beyonce? Pewnie to, że jest młodszą siostrą Beyonce. No, właśnie.

Niemniej, młodsza z sióstr Knowles próbuje działać na własny rachunek i także stara się zrobić karierę jako piosenkarka. Ale i tak bardziej niż z działalności muzycznej jest znana z bójki w windzie w 2014 roku, kiedy to zaatakowała męża siostry,  Jaya Z. Do dzisiaj nie jest jasne, co się tam tak naprawdę wydarzyło. Żeby uspokoić media, wydano oświadczenie, z którego wynikało, że cokolwiek się stało, wszystko pozostaje w rodzinie.

W wyniku ujawnienia nagrania z windy z poniedziałku 5 maja, pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat tego, co było przyczyną tego niefortunnego wydarzenia. Ale najważniejsze jest to, że nasza rodzina poradziła sobie z tym - powiedzieli w rozmowie z Associated Press.

 

Jay Z, Beyonce, Tina Knowles, SolangeScreen z Beyonce.com

Więcej o: