Skandal z agentką gwiazd, nowe związki Szulim i Dody oraz ciąża Kożuchowskiej, czyli najciekawsze wydarzenia show-biznesu 2014 roku naszym okiem

Bójki, afery finansowe, wypadki pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wydarzenia w mijającym roku pokazały, że polski show-biznes przestaje być zaściankiem i coraz bardziej, niestety, aspiruje światowego tygla. Polscy aktorzy czy muzycy narzekają co pewien czas, że daleko im z zarobkami do zachodnich gwiazd. I mają rację. Złote Kaczki to nie Oskary, a studia przy Chełmskiej w Warszawie, gdzie powstaje większość seriali, to nie Hollywood i nic tego nie zmieni. Jednak niektórzy nasi celebryci całkiem nieźle nadrabiają... skandalem. Albo co najmniej arogancją. Dobra wiadomość jest taka, że nie tylko. 2014 rok w polskiej rozrywce upłynął także pod znakiem odważnych i mądrych wyznań, zaskakujących finałów show, narodzin wyczekiwanych dzieci i nowych miłości. Oto nasz subiektywny przegląd wydarzeń kończącego się roku.
Ola Kwaśniewska i Małgorzata Herde. Ola Kwaśniewska i Małgorzata Herde. KAPIF

Styczeń

Nie mogło zacząć się lepiej. Na warszawskich salonach wybuchła afera, której główną bohaterką była ich zagorzała bywalczyni, Małgorzata Herde. Agentka miała pod swoimi skrzydłami m.in. Aleksandrę Kwaśniewską, Edytę Herbuś, Sabrinę Pilewicz, Karolinę Malinowską, Paulinę Krupińską i Kamilę Szczawińską. Nagle podopieczne, jedna po drugiej, zaczęły rezygnować z jej usług. Były maile do redakcji portali i lakoniczne oświadczenia. Żadna z pań nie podała powodów i szczegółów, ale mówiło się o rzekomych "nieporozumieniach finansowych".

Sprawa doszła już do takiego etapu, że po konsultacji z moim prawnikiem zdecydowałam jej już nie komentować - powiedziała nam wówczas Małgorzata Herde.

Paulina Krupińska, Małgorzata HerdeWBF

Herde przestała też szefować Biuru Miss Polonia i zniknęła dziennikarzom z oczu. Sprawa nie trafiła do sądu, więc jak naprawdę było, nie wiadomo. Swoją drogą - minął prawie rok i wydaje się, że wszyscy o niej zapomnieli. Może panie dogadały się cichaczem albo po prostu machnęły ręką? Zwłaszcza, że większość z nich doskonale sobie bez Herde radzi. Herbuś gra w teatrze, Szczawińska bierze udział w pokazach, Krupińska ma własny program, a Pilewicz wypuszcza kolejne kolekcje torebek.

Małgorzata Herde, Ola KwaśniewskaWBF

Doda, Agnieszka Szulim, 23.10.2012, 40. urodziny TVP2. Doda, Agnieszka Szulim, 23.10.2012, 40. urodziny TVP2. FORUM

Luty

Pobiła czy nie pobiła? Oto jest pytanie. W połowie lutego przez większość mediów przetoczyła się historia rzekomej napaści Dody na Agnieszkę Szulim. Prowadząca "Na językach" miała się ponoć narazić Dodzie tym, że w programie TVN pojawiały się informacje o jej rodzinnych sprawach. Wedle pierwszych relacji, po gali "Niegrzeczni 2014" w Chorzowie, Doda miała zaatakować Szulim w toalecie. W sieci pojawiły się zdjęcia dziennikarki z czerwonymi plamami na twarzy, a potem gruchnęła wieść, że sprawą zajęła się policja. Ta zresztą była na miejscu i spisała relacje obu pań.

Ktoś się chce chyba wypromować moim kosztem - komentowała Doda.
Sprawę przekazałam prawnikowi - ucinała pytania Szulim.

No i po sprawie? Jeszcze nie. 19 grudnia odbyła się pierwsza rozprawa - Szulim pozwała Dodę. Decyzją sędziego sądu rejonowego dla Warszawy-Mokotów, sprawa o sygnaturze VIII K 376/14 została odroczona do 11 marca 2015 roku.

Szulim Agnieszka 2014-12-19Kapif

Aneta Zając, Stefano Terrazzino Aneta Zając, Stefano Terrazzino Kapif

Marzec

Ani talent show, ani program o gotowaniu. Okazało się, że najbardziej wyczekiwaną produkcją był "Taniec z Gwiazdami". Podobno jego fani latami wysyłali do TVN prośby o kolejną edycję. Wszystko na nic. Z okazji skorzystała więc telewizja Polsat i wiosną ruszył wyczekiwany show. Można oczywiście polemizować, czy taki skład jak m.in. Natalia Siwiec, Aneta Zając, Joanna Moro i Dawid Kwiatkowski był wystarczająco gwiazdorski. Ale to nie ma najmniejszego znaczenia. Efekt świeżości zadziałał.

Joanna Moro, Rafał MaserakKapif

Obie tegoroczne edycje programu miały ponad 3 miliony widzów, a stacja zgarnęła dziesiątki milionów z reklam. W pierwszej edycji Kryształową Kulę i 100 tysięcy złotych w gotówce wytańczyła Aneta Zając. Złośliwy komentowali, że z litości, bo jest postrzegana jako porzucona mama dwójki dzieci, a wcale nie tańczyła najlepiej. Mniejsza z tym. Przecież wiadomo, że nie o taniec w tym programie idzie.

Aneta Zając i Stefano TerrazzinoKapif

Jak przyznała sama Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, to test sympatii widzów i widać, że Aneta Zając ją zdobyła. W przeciwieństwie do Natalii Siwiec, która tańczyła jak kołek i - ku zdziwieniu wielu - nie była czarnym koniem tej edycji. A to, że zaraz po wygranym finale Zając zrezygnowała z usług swojej menedżerki, to już zupełnie inna historia...

Natalia Siwiec i Jan KlimentKapif

Dla porządku dodam, że drugą edycję "TzG" w Polsacie wygrała Agnieszka Sienkiewicz - także w parze ze Stefano Terrazzino.

Agnieszka Sienkiewicz i Stefano TerrazzinoAkpa

Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia, Dariusz Kuźniak, Piotr Ślusarz, Wojciech Amaro Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia, Dariusz Kuźniak, Piotr Ślusarz, Wojciech Amaro Materiały prasowe

Kwiecień

Wiosna 2014 niewątpliwie należała do Polsatu. W kwietniu stacja pokazała swój nowy format - "Hell's kitchen" z Wojciechem Modestem Amaro w roli prowadzącego. Pierwotnie miał nim być Mateusz Gessler, ale się wycofał.

Z powodów osobistych - powiedział mi krótko.

Mateusz GesslerPolsat

Format obejrzał się bardzo dobrze, a Amaro został kurą znoszącą Polsatowi złote jajka. Choć początkowo nic nie zwiastowało sukcesu, szef kuchni sprawdził się świetnie. Obserwowałam go, jak pracuje na planie pierwszego odcinka. Bezkompromisowy, do bólu profesjonalny. Wielkie brawa, bo pozostał taki do końca show. Nie stracił nawet panowania nad sobą, gdy wyszło na jaw, że zmienił nazwisko, a niektórzy twierdzili, że źle traktuje uczestników.

W kuchni musi być dyscyplina - kwitował.

Wojciech Amaro Mat. prasowe

Donatan & Cleo Donatan & Cleo Fot. Mogens Flindt (AP Photo/POLFOTO, Mogens Flindt)

Maj

Na nowo odżyły nasze nadzieje na zwycięstwo w Eurowizji. I choć, póki co, nikomu z Polaków nie udało się pobić sukcesu Edyty Górniak sprzed lat, fajnie było przez kilka dni cieszyć się jak dziecko. "My, Słowianie" Donatana i Cleo na tyle się spodobało mieszkańcom innych krajów Europy, że zakwalifikowało się do finału konkursu. A tego innym słowem niż sukces określić nie można. I nie zmienią tego głosy purytańskich oburzonych, którzy twierdzą, że piosenka zaszła tak wysoko dzięki biustom występujących z Donatanem dziewczyn. Że Polki są seksowne i atrakcyjne? To akurat żaden powód do wstydu.

TConchita Wurst representing Austria celebrates with the trophy after winning the 59th annual Eurovision Song Contest (ESC) at the B&W Hallerne in Copenhagen, in this May 10, 2014 picture provided by Scanpix Denmark. Wurst, popularly known as the bearded lady,Fot. SCANPIX DENMARK / REUTERS

Ostatecznie wygrała Conchita Wurst z piosenkę "Rise Like A Phoenix", a nam zostało biadolenie. Zupełnie niepotrzebnie. Atrakcyjne dziewczyny Donatana przez cały rok cieszyły nasze oczy, brylując na imprezach. A sam producent skrzętnie odcinał kupony od występu na Eurowizji. Pojawił się na festiwalu TOPtrendy w Sopocie, kalendarz koncertowy miał wypełniony na cały rok. Niektórzy twierdzili co prawda, że odbiła mu sodówka, że nie płaci swoim dziewczynom, że one bez jego zgody nie mogą nigdzie wystąpić. Wstrętni zazdrośnicy.

Donatan i CleoKapif

Donatan i CleoKapif

Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Czerwiec

Poruszający i budzący podziw. Tak można w skrócie podsumować wywiad Justyny Kowalczyk o depresji. A konkretnie? Mistrzyni uznawana dotąd za kogoś niezwykle silnego, wręcz nie do zdarcia, opowiedziała Pawłowi Wilkowiczowi ze Sport.pl, jak naprawdę wyglądało od trzech lat jej życie.

Mam zdiagnozowane stany depresyjne. Od ponad półtora roku walczę z bezsennością. Może by się zebrało kilkadziesiąt nocy, które w tym czasie normalnie przespałam. Walczę ze swoim organizmem, z ciągłymi nudnościami, zasłabnięciami, gorączkami po 40 stopni, lękami. Z problemami, które mi się wcześniej nie zdarzały. W pewnym momencie byle posiłek bywał wystarczającym powodem do wymiotowania. Teraz jest trochę lepiej. Łączyć to wszystko z treningiem jest bardzo trudno. Bywały takie dni, gdy jedynym moim widokiem był sufit w pokoju. Gdy nie miałam siły ani chęci wstać z łóżka, a jedynym pytaniem było: po co? - mówiła Kowalczyk.

Sportsmenka wywołała ogólnonarodową dyskusję o sportowcach i ich słabościach. Niesamowita odwaga.

Poland's Justyna Kowalczyk competes during the ladies' cross country skiing sprint qualification in classic style at the FIS World Cup Ruka Nordic Opening 2014 in Kuusamo, November 29, 2014. REUTERS/Heikki Saukkomaa/Lehtikuva (FINLAND - Tags: SPORT SKIING) ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NO THIRD PARTY SALES. NOT FOR USE BY REUTERS THIRD PARTY DISTRIBUTORS. FINLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN FINLAND SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2EABT0SQI01LEHTIKUVA/REUTERS

Oczywiście nie można na jednej szali z wyznaniem Kowalczyk położyć decyzji Edyty Górniak, która rozstała się z Piotrem Schrammem, ale w show-biznesowym czerwcowym bagienku to naprawdę było coś. Zwłaszcza, że o końcu miłości diwy i prawnika plotkowano co najmniej od marca.

Pragnę poinformować, iż oficjalnie zakończył się związek mój z Piotrem Schrammem. Oświadczenie to służyć ma ukróceniu wszelkich spekulacji i interpretacji Naszej decyzji. Na przestrzeni ostatniego roku relacja Nasza przekształcała się. Uczucie moje wygasło, pozostawiając miejsce czystej Przyjaźni - napisała Górniak w oświadczeniu na Facebooku.

Czemu Naszej i Przyjaźni z dużej litery? Cóż, Edyta Górniak ma niewątpliwy dar muzyczny, ale z polskim bywa u niej różnie.

Edyta Górniak i Piotr SchrammKapif

Dariusz K. Dariusz K. Kapif

Lipiec

O Edycie Górniak stało się też głośno w lipcu. A wszystko za sprawą jej byłego męża, Dariusza K., który potrącił na przejściu dla pieszych 63-latkę. Kobieta zmarła, a eks gwiazdy, jak się błyskawicznie okazało, był pod wpływem narkotyków. Trafił do aresztu.

Dariusz K.WBF

Górniak początkowo trzymała fason. Wydawało się nawet, że wspiera byłego męża w ciężkich chwilach.

W odniesieniu do tragicznych wydarzeń ostatnich dni, apeluję do wszystkich Mediów, o okazanie szacunku wobec trudnego czasu dla Rodziny Darka. Jednocześnie niniejszym zaznaczam, iż ponad ten komunikat, nie było i nie będzie żadnego komentarza dotyczącego ostatnich wydarzeń, ze strony zarówno mojej osoby, jak i ze strony moich współpracowników - napisała na Facebooku.

Później nie było już tak różowo. Pisała, że teraz jej syn będzie miał na szczęście jedno łóżko (po rozwodzie para dzieliła się po połowie opieką nas synem). Muszę jej jednak oddać sprawiedliwość - przed wypadkiem znajomi Dariusza K. przekonywali mnie, że to fantastyczny człowiek. Wrażliwy, pracowity. Może i tak, ale po tym, co zrobił, niestety, śmiem w to wątpić. A i z większym zrozumieniem traktuję te sytuacje, w których Górniak wypowiadała się różnie o ojcu Allana.

Z dobrych wieści w lipcu: pojawiły się pierwsze zdjęcia Małgorzaty Kożuchowskiej w ciąży. Jak się później okazało, najbardziej tajemniczej ciąży 2014 roku.

Małgorzata KożuchowskaKapif

Katarzyna Zielińska Katarzyna Zielińska Kapif

Sierpień

Na konferencji prasowej "Przyjaciółek" pojawiła się Katarzyna Zielińska. Nie byłoby w tym nic zaskakującego - wszak dostała rolę w serialu Polsatu - gdyby nie fakt, że obszerna czarna sukienka nieudolnie maskowała ciążę aktorki. Zielińska nie była zadowolona, gdy informację tę podały wszystkie kolorowe pisma. Konsekwentnie nie komentowała swojego stanu. I aż do jesiennych pokazów, kiedy wreszcie zaczęła zakładać obcisłe sukienki, nikt nie miał stuprocentowej pewności, że aktorka spodziewa się pierwszego dziecka.

HPokaz Tomaotomo, Soho, 16.10.2014, fot. WBF, na zdj. Katarzyna Zielinska8BIM8BIMWBF

Gdy w Warszawie zastanawiano się, czy Zielińska jest w ciąży, we Wrocławiu rozgrywały się wydarzenia tragiczne. Prokuratorzy przesłuchiwali Grażynę Błęcką-Kolską - aktorka w lipcu miała wypadek samochodowy, w którym zginęła jej córka. Sprawa nie jest łatwa do wyjaśnienia. Przesłuchania pokazały bowiem, że Błęcka-Kolska nie pamięta dramatycznych chwil.

Grażyna Błęcka-KolskaFot. Rafał Malko / Agencja Gazeta

Angelina Jolie i Brad Pitt Angelina Jolie i Brad Pitt Hello/People

Wrzesień

Na świecie wesel szał - na ślubnym kobiercu stanęli Angelina Jolie i Brad Pitt oraz George Clooney i Amal Alamuddin. Tymczasem w Polsce kolejna gwiazda wsiadła za kółko pod wpływem alkoholu. Joanna Liszowska, mając 1,2 promila, wbiła się swoim porsche w tył innego auta. Kilka dni później kajała się w oświadczeniu:

Jeżeli ktoś myśli, że po kolacji przy winie i odrobinie snu, może wsiąść za kierownicę, bo tak czuje, i uważa, że wszystko jest w porządku, jest w dużym błędzie. Ja ten straszny błąd popełniłam. Nie szukam żadnych usprawiedliwień, bo w takiej sytuacji ich po prostu nie ma. To, co się wydarzyło jest naganne. Nie znajduję słów, aby wyrazić, jak bardzo jest mi przykro, i jak bardzo przepraszam. To moja lekcja na całe życie, której z pokorą poniosę konsekwencje i wyciągnę wnioski. Mam nadzieję, że inni, za moim przykładem, również je wyciągną i nie popełnią nigdy tak drastycznego błędu. Przepraszam wszystkich z całego serca.

Joanna LiszowskaWBF

Może i naprawdę tak myśli. A już na pewno robi co tylko się da, żeby ponieść jak najlżejszą karę. Mnie jej skrucha co najmniej zastanawia, bo parę dni przed wypadkiem obserwowałam ją na konferencji. Jeden z organizatorów nosił za nią jej kluczyk od porsche i przeciwsłoneczne okulary Chanel, a ona pozowała do zdjęć i wybierała dziennikarzy, z którymi chce rozmawiać. Oczywiście ma do tego prawo. Ale kluczyk i okulary nie były na tyle ciężkie, by nie mogła sobie ich nosić sama. Nie musiała też pić wina do kolacji, a potem wsiadać za kółko.

 

Pod koniec miesiąca pokazała się sesja Anji Rubik dla francuskiego "Vogue'a".

To reklama i uznanie dla anoreksji - ocenili internauci.

Agentka polskiej supermodelki odpierała te zarzuty, sama Anja też sprawę kilkukrotnie skomentowała i przyznawała, że ma już dość tłumaczenia się ze swojej sylwetki.

Nie przejmuję się tym, wiem, że jestem zdrowa, ćwiczę, świetnie się odżywiam. Ten temat mnie już nudzi, muszę tłumaczyć, że nie mam anoreksji, że się dobrze odżywiam. Jestem naturalnie bardzo szczupła - mówiła w listopadzie w "Dzień Dobry TVN".

Krytykowała też fotomontaż, na którym jej zdjęcie z "Vogue'a" umieszczono między więźniami obozu koncentracyjnego.

Dla mnie to przede wszystkim obraźliwe dla tych ludzi, dla naszej przeszłości, do historii. To powinno od razu być zdjęte z social media.

Anja Rubik dla 'Vogue', Into the wildFot. Lachlan Bailey/Vogue

Anna Przybylska Anna Przybylska East News

Październik

Jesień przyniosła jedno z najsmutniejszych wydarzeń ostatnich lat. Zmarła Anna Przybylska, zjawiskowa aktorka i wyjątkowa kobieta.

Chciałabym jeszcze trochę pożyć - mówiła zimą w wywiadzie dla "VIVY!". Ostatnim, jakiego udzieliła.

  Anna Przybylska  2009-02-24Kapif

Krótko po śmierci Przybylskiej wybuchła burza po wystąpienie w TVP lekarza aktorki. Mówił, jak bardzo cierpiała, zmagając się z rakiem trzustki. Równocześnie na konto gdyńskiego hospicjum, z którego pomocy Przybylska korzystała, wpłynęło ponad 200 tys. zł od darczyńców. Mama aktorki dziękowała za to na Facebooku.

Anna PrzybylskaFacebook.com

Również z Facebooka dowiedzieliśmy się, że Małgorzata Kożuchowska urodziła.

No to ja już -  napisała, zamieszczając zdjęcie rączki Jana Franciszka.

Małgorzata KożuchowskaFacebook.com/Małgorzata Kożuchowska

Osi Ugonoh Osi Ugonoh KAPiF

Listopad

"Top Model", podobnie jak "Tańcowi z Gwiazdami", dobrze zrobiła dłuższa przerwa. Czwarty sezon show TVN okazał się naprawdę niezwykle interesujący. Przede wszystkim dlatego, że obnażył dwoistą naturę polskiego widza. Z jednej strony bowiem Mateusz Maga spotkał się w potwornym hejtem, z drugiej w finale wygrała ciemnoskóra, oszałamiająca Osi.

"Do gazu z nim" - pisano o Madze.
Miałem depresję, przez dwa tygodnie nie wychodziłem z domu - powiedział mi potem Mateusz. I nic dziwnego, bo ataki na jego oryginalność były okropne.

Top model, odcinek 8, Mateusz MagaTVN/X-News/PIOTR MIZERSKI

Tym bardziej cieszy sukces Osi Ugonoh, który komentowano: "Jak fajnie, że wygrała!". Fajnie. Niech dziewczyna robi karierę!

Osi UgonohFacebook.com/Tom model TVN

Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak KAPiF

Grudzień

Koniec roku przyniósł nowe miłości. Na jaw wyszedł skrywany przed całym światem związek dziennikarki Agnieszki Szulim i producenta Piotra Woźniaka-Staraka. A że wybranek gwiazdy TVN jest nieprzyzwoicie bogaty, przy okazji odezwali się wszyscy zazdrośnicy. Niech sobie Szulim kocha, kogo jej się rzewnie podoba!

DodaScreen z Facebook.com/officialdoda

Tak samo jak Doda, która, też z końcem roku, pokazała się (choć tylko od tyłu) z nowym partnerem. Emil Haidar, bo tak się nazywa, również biedny nie jest. Zabrał Dodę na Teneryfę, gdzie podobno ma swój dom, artystka mogła więc odpocząć przed sylwestrowym koncertem Polsatu.

Joanna Krupa w People.comScreen z Pople.com

A wisienka na torcie 2014 roku? To bezapelacyjnie Joanna Krupa, która pokazała, jak u ginekologa zamraża sobie jajeczka.

Dwa zastrzyki i już wariuję - mówi Dżoana do kamery.

Obciach? I tak, i nie. Zagraniczne portale pochwaliły ją za bezpośredniość i wspieranie innych kobiet. A że nam się to wydaje nieco zbyt odważne? Wszak Krupa wychowała się w Stanach, a przecież Warszawa to (jeszcze) nie Hollywood.

Więcej o: