Kolejna "nowa Kim Kardashian"? Nie, to córka Billa Gatesa. Skończyła 18 lat, ale po ojcu odziedziczy jedynie "nikłą część majątku"

Jennifer Gates to córka najbogatszego według "Forbesa" człowieka na świecie, Billa Gatesa. W tym roku skończyła 18 lat i kocha zawody jeździeckie. Nie jest jednak typową córką bogacza. Twórca Microsoftu zrobił wszystko, by nie "zdeprawować" swoich dzieci. Jennifer więc dostawała kieszonkowe i odziedziczy jedynie nikłą cześć majątku biznesmena. Kiedy skończy studia, będzie musiała iść do pracy i zarobić na siebie, jak solennie zapewnił jej ojciec.
Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates

Kiedy Jennifer Gates na początku grudnia pojawiła się na imprezie "Gucci Paris Masters", która jest swoistym "must be" dla wszystkich fanów jeździectwa, niejednemu mogła opaść szczęka. W srebrnej sukience podkreślającej jej figurę, wyglądała seksownie i bardziej przypominała znaną celebrytkę, jak choćby kolejną siostrę Kim Kardashian, niż córkę najbogatszego człowieka na ziemi. A jednak, córką Billa Gatesa skończyła w tym roku 18 lat. Mimo wielu pokus, które mogły na nią czyhać, wydaje się, że wyrosła na ułożoną młodą kobietę.

Jennifer Gates. 6th Edition Of The Gucci Paris Masters 2014 / Day 1, Cocktail opening arrivals at Parc des Expositions in Villepinte near Paris. 04/12/2014, Paris, France.Bulls

Jennifer Gates przyszła na świat 25 kwietnia 1996 roku. Jej rodzicami są oczywiście Bill Gates i jego żona, Melinda. Jennifer ma dwoje rodzeństwa, 14-letnią siostrę, Phoebe Adele Gates i 15-letniego brata, Rory'ego Johna. Cała trójka jest jest z pewnością "dobrze urodzona". Twórca Microsoftu znalazł się na pierwszym miejscu najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek oszacowano na 76 miliardów dolarów, podaje Forbes.com. Gates znalazł się także na liście "Forbesa" najbardziej wpływowych osób na świecie - zajął 7. miejsce (przy czym warto zaznaczyć, że pierwsze miejsce zajmuje Władimir Putin, drugie Barack Obama, trzecie Xi Jinping). Córce potentata mogłoby łatwo przewrócić się w głowie. Tego, by tak się nie stało, dopilnował jej ojciec.

 

Jennifer Gates. 6th Edition Of The Gucci Paris Masters 2014 / Day 1, Cocktail opening arrivals at Parc des Expositions in Villepinte near Paris. 04/12/2014, Paris, France.Bulls

Jennifer Gates. 6th Edition Of The Gucci Paris Masters 2014 / Day 1, Cocktail opening arrivals at Parc des Expositions in Villepinte near Paris. 04/12/2014, Paris, France.Bulls

Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates

Prawdziwą pasją Jennifer Gates są zawody jeździeckie. Córka milardera podkreśla dobrą atmosferę panującą na zawodach.

Tak, jest tu wspaniałą atmosfera. Wszyscy jesteśmy tu razem, czujemy się jak rodzina, wspieramy się. Znamy swoje konie. Wszyscy życzą sobie wygranej, mam nadzieję, że tak jest, przynajmniej ja życzę - mówiła na zawodach jeździeckich LGCT Chantilly w lipcu tego roku.

Córka Gatesa chce rozwijać swoją pasję.

Bardzo chciałabym wziąć udział w zawodach w Monako, w Lozannie, w  Londynie, w zasadzie to wszędzie, trudno to zrealizować ze względu na czas, ale chciałabym uczestniczyć w większej ilości zawodów - dodała.

 Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates

W trakcie zawodów jeździeckich nawiązują się też przyjaźnie. Jennifer Gates podkreśla, że nie ma tu niezdrowej rywalizacji.

Mam wielu przyjaciół w szkole, ale także tutaj. Więc jak przyjeżdżam na zawody, widzę się z ludźmi, których nie widziałam przez większość roku. Tak, tworzymy cudowną społeczność - mówiła.

Jej najlepsza przyjaciółka też startuje w zawodach.

Mam tu dużo dobrych przyjaciół, zresztą moja najlepsza też bierze udział w zawodach. To świetne, gdy mogę z nią spędzić czas. Jestem tutaj blisko ze wszystkimi, więc jest fajnie - nie mogła się nachwalić.
Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates

Jennifer Gates zawody łączy z nauką.

Próbuję znaleźć równowagę pomiędzy zawodami a studiami. Szkoła jest dla mnie bardzo ważna. Ale cudownie, że mogłam tutaj przyjechać. Zaczynam studia na jesieni i chyba wybiorę biologię, ale nie jestem pewna w 100 procentach - mówiła na zawodach jeździeckich LGCT Chantilly w lipcu tego roku.

Na razie nie robi planów na daleką przyszłość.

Myślę, że skupię się na szkole, przynajmniej przez najbliższe 4 lata. Nie wiem, gdzie życie mnie zaprowadzi.

 

Jennifer Gates. Gucci Paris Masters 2013's Amade Party at Villepinte's Exposition Park near Paris. 07/12/2013. Paris, France.Bulls

Billa Gates, Melinda Gates, Jennifer Gates Billa Gates, Melinda Gates, Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates z rodziną

Jennifer Gates ma dwoje rodzeństwa, 14-letnią siostrę, Phoebe Adele Gates i 15-letniegio brata, Rory'ego Johna. Przyznała, że jej siostra nie podziela jej pasji do jeździectwa.

Moja młodsza siostra mnie bardzo wspiera, ale nie interesuje się tym sportem. Czasem razem karmimy konia - mówiła ze śmiechem.

 

 BAUER-GRIFFIN.COM Bill Gates, Microsoft founder and sole owner of Corbis which owns Splash who are syndicating the Harry Bulls

Bill Gates Bill Gates SUSAN WALSH/AP

Pasja córki

Bill Gates wspiera pasję córki i nie są to puste słowa. W październiku tego roku kupił  stadninę koni w Rancho Santa Fe, za bagatela 18 milionów dolarów. Ośrodek ma 229 akrów (92 hektarów). Gates zamierza przekształcić go w miejsce zdatne do rozgrywania zawodów jeździeckich. Zakup stadniny był głęboko przemyślany, bo w pobliżu San Diego, Gates ma dom w Del Mar Country Club. Rzecznik prasowy przyznał, że Gatesowie tę okolicę darzą szczególną sympatią.

Odwiedzali okolice San Diego z rodziną i przyjaciółmi od wielu lat i nabyli nieruchomość Rancho Paseana w Rancho Santa Fe, w Kalifornii - potwierdził rzecznik.

Coś nam mówi, że córce potentata nie będzie brakowało więc miejsca do ćwiczeń. To nie jest pierwszy wydatek Gatesa na nieruchomość związaną z jeździectwem. Wynajął także dom w Palm Beach na Florydzie, za 600 tysięcy dolarów, tak by jego córka mogła przebywać w pobliżu w trakcie festiwalu Wellington's Equestrian, jak podaje Forbes.com.

Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates

Przygotowanie do samych zawodów jeździeckich też sporo kosztuje. Za wynajęcie 4 koni do treningu Gates w 2012 roku zapłacił od 50 do 75.00 dolarów za każdego, podaje portal "Daily Mail". Kolejne 50.000 dolarów dopłacił za stajnie i treningi. Jennifer Gates docenia gest ojca i przyznaje, że dzięki niemu prowadzi "uprzywilejowane życie", dzięki czemu może realizować swoją pasję.

Każda nagroda pieniężna idzie z powrotem na konia i na jeźdźca. Jeździectwo jest takie drogie - mówiła w wywiadzie dla austriackiej gazety "Kronenzeitung", którą przytoczył Bild.de.

 

Jennifer Gates. Gucci Paris Masters 2013's Amade Party at Villepinte's Exposition Park near Paris. 07/12/2013. Paris, France.Bulls

Melinda Gates, Jennifer Gates Melinda Gates, Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates z mamą

Córka Gatesa wolny czas łączy także ze swoją pasją. Startowanie w zawodach w różnych miejscach na świecie, daje jej także spore możliwości. Na pytanie, jak odpoczywa z rodziną, odpowiedziała:

Dużo podróżujemy, dużo robimy dla świata, odwiedzamy nowe miejsca. Myślę, ze w następnym roku pojedziemy na zawody i wtedy zwiedzimy nowe miejsca i poznamy okolice - mówiła.

Tu na zdjęciu; z mamą, Melindą Gates.

 

SMG_Melinda Gates_Jennifer Gates_NY1_Women Of The Year_111113_69.JPG  NEW YORK, NY - NOVEMBER 11: Melinda Gates_Jennifer Gates attends the Glamour Magazine 23rd annual Women Of The Year gala on November 11, 2013 in New York, United States.  (Photo By Storms Media Group)   People:  Melinda Gates_Jennifer Gates  Transmission Ref:  NY1  Must call if interested Michael Storms Storms Media Group Inc. 305-632-3400 - Cell 305-513-5783 - Fax MikeStorm@aol.com www.StormsMediaGroup.comBulls

November 11, 2013: Melinda Gates and daughter Jennifer Gates attends the 2013 Glamour Women of the Year Awards, held at Carnegie Hall in New York City. Mandatory Credit: Alberto Reyes/INFphoto.com Ref: infusny-261Bulls

Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Jennifer Gates

Przed córką miliardera nie roztacza się jednak aż tak świetlana przyszłość, jak mogłoby się wydać, a Gatesowi zależało, by wychowywały się w "normalnych" warunkach. Portal Bild.de relacjonuje, że córka najbogatszego człowieka na Ziemi w wieku 6 lat otrzymywała kieszonkowe w wysokości 5 dolarów tygodniowo, co sama przyznała w austriackiej gazecie "Kronenzeitung". Uważa się, że troje dzieci Gatesa dostanie w spadku tylko 10 milionów dolarów każde, wyliczył portal Tomshardware.com. Gates co prawda nie podał dokładnej kwoty, ale uchylił rąbka tajemnicy. Ma wobec dzieci plan.

To [co otrzymają to] będzie tylko nikła cześć mojego majątku. To oznacza, że będą same musiały znaleźć swoją drogę - zdradził w wywiadzie z 2011 roku dla "Daily Mail".

 

Bill Gates speaks during Peterson Institute 2013 Fiscal Summit on Facing the Future in Washington, May 7, 2013. REUTERS/Yuri Gripas (UNITED STATES - Tags: POLITICS BUSINESS SCIENCE TECHNOLOGY) SLOWA KLUCZOWE: :rel:d:bm:GF2E957155L01Fot. YURI GRIPAS REUTERS

 

 

Gates twierdził jednak, że nie zamierza "skąpić" na ich wykształcenie.

Otrzymają niewiarygodną edukację, za którą będą mieć zapłacone. Oczywiście zadbamy o wszystkie kwestie związane ze zdrowiem. Ale jeśli chodzi o ich zarobki, będą musiały wybrać zawód, który lubią i iść do pracy. To teraz są normalne dzieci. Robią porządki, Dostają kieszonkowe - mówił w wywiadzie dla "Daily Mail'.

Dziennikarz nie mógł uwierzyć, dlaczego miliarder nie chce dać im swojego majątku.

Nie sądzę, żeby taka ilość pieniędzy była dla nich dobra - wyjaśnił.
Jennifer Gates Jennifer Gates Bulls

Życie

Dzieci Gatesa wychowały się bez kultowych produktów marki Apple, takich jak iPhone, iPod czy iPad. Gates twierdzi, że są inne, równie dobre produkty.

Dzieci mają odpowiedniki Windowsa. Mają przenośny odtwarzasz muzyki Zune, który jest świetnym ekwiwalentem Windowsa. Nie są zdeprawowanymi dziećmi - mówił Gates w wywiadzie z 2011 roku dla "Daily Mail".