Wygrał amerykańskiego "Idola", został gwiazdą r&b, a potem odchudzał się w reality show. Kim jest Ruben Studdard?

Reality shows to dla niego pestka!
Ruben Studdard Ruben Studdard EastNews

Ruben Studdard

Christopher Theodore Ruben Studdard urodził się 12 września 1978 roku we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. Wychował się jednak w Birmingham w stanie Alabama. Około 3. roku życia Studdard zaczął śpiewać w lokalnym chórze kościelnym.

Studdard rozpoczął studia na Uniwersytecie w Alabamie. Grał wtedy sporo w football amerykański, wróżono mu nawet karierę sportowca. Chłopaka ciągnęło jednak do muzyki. Po ukończeniu studiów w 2000 roku wciąż zastanawiał się, co ma robić w życiu. W 2002 roku dla żartu wziął udział w przesłuchaniach do programu "American Idol" produkowanego przez stację FOX. Show stało się hitem, a Ruben rozpoczął swoją życiową przygodę.

Ruben Studdard Ruben Studdard Youtube.com

Ruben Studdard

W maju 2003 roku Ruben został zwycięzcą drugiej edycji "American Idol" dzięki ponad 24 milionom widzów, którzy oddali na niego głos. Ruben nazywany przez jury mianem The Velvet Teddy Bear (aksamitny miś) krótko po zwycięstwie wydał swój debiutancki singiel, cover przeboju zespołu Westlife "Flying Without Wings".

Ruben StuddardYoutube.com

Potem wraz z innymi uczestnikami rozpoczął trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Odwiedził 39 miast. Po powrocie do domu zaczął pracę nad debiutanckim albumem "Soulful". Jeszcze zanim został wydany, zamówiono ponad milion egzemplarzy! Światło dzienne krążek ujrzał w grudniu 2003 roku i stał się hitem.

Ruben StuddardYoutube.com

Kolejne płyty przynosiły mu coraz większą rzeszę fanów i popularność.

Ruben StuddardYoutube.com

Ruben Studdard Ruben Studdard EastNews

Ruben Studdard

W 200 roku Ruben poślubił piękną Suratę Zuri McCants. Para chętnie pojawiała się razem publicznie, a w 2009 roku Ruben wydał album, do którego powstania zainspirowała go żona. Nosił nazwę "Love is". Niestety ich uczucie nie przetrwało próby czasu. W 2011 roku piosenkarz złożył pozew rozwodowy. Sąd orzekł ich rozwód w kwietniu 2012 roku. Nie mieli dzieci.

Ruben Studdard Ruben Studdard Youtube.com

Ruben Studdard

W 2013 roku Ruben postanowił zmienić swoje życie i w końcu zawalczyć o swoje zdrowie. Nie potrafił sam poradzić sobie z nadwagą, wziął więc udział w programie telewizyjnym "The Biggest Looser", w którym uczestnicy odchudzają się na oczach widzów i pod opieką profesjonalnych trenerów i dietetyków. Dzięki badaniom przeprowadzonym w show Ruben dowiedział się, że cierpi na cukrzycę typu 2. W listopadzie Ruben odpadł z programu.

Dałem z siebie wszystko, co miałem, ale to nie wystarczyło, aby zostać w programie. Cieszę się, że miałem odwagę wziąć w nim udział i pokazać światu, że nigdy nie jest się zbyt daleko, by odwrócić się i pójść w dobrą stronę. Być może nie wygrałem "Biggest Loser", ale jestem mistrzem! - napisał na swoim blogu.

Ruben StuddardYoutube.com

Ruben Studdard Ruben Studdard Youtube.com

Ruben Studdard

Ruben miał być z czego zadowolony. Schudł aż 50 kg! Opowiedział w jednym z programów, że po powrocie do domu musiał wymienić całą garderobę.

To dziwne uczucie, gdy twoje ubrania na ciebie nie pasują. Dziwne, ale jednocześnie świetne! Uwielbiam teraz robić zakupy, wszystko na mnie pasuje - żartował.

Piosenkarz powiedział, że nie chciał robić operacji plastycznych, liposukcji czy zmniejszania żołądka.

Uważam, że trzeba brać za siebie odpowiedzialność. Zostałam tak wychowany, że nie można obierać łatwej drogi, zbiję te kilogramy na siłowni i zapracuję na swoją nową zdrową sylwetkę. Kiedy byłem młody, grałem w football i byłem w świetnej formie! Byłem duży, ale nie gruby. Nie wiem, kiedy zacząłem tak tyć.

Ruben StuddardYoutube.com

Więcej o: