Szarlotka, zupa z żółwia, warzywa w cieście. Co zjadły znane osoby tuż przed śmiercią

Niektóre wyszukane, inne zwyczajne i proste. Sprawdź, jakie były ostatnie posiłki znanych osób przed śmiercią.
James Dean James Dean EAST NEWS//Mary Evans Picture Library

James Dean

Ostatnim posiłkiem "buntownika bez powodu" przed śmiercią 30 września 1955 roku była szarlotka i szklanka mleka w przydrożnej jadłodajni. Kilka godzin po deserze aktor rozbił się swoim porsche spyder.

księżna Diana księżna Diana EastNews

Księżna Diana

Księżna Diana swój ostatni posiłek zjadła w hotelu Ritz z partnerem Dodim Al Fayedem. Diana zamówiła omlet ze szparagami i grzybami, rybę solę i japońską tempurę z warzyw - składniki zanurzane są w cieście naleśnikowym. Później wsiadła z partnerem do czarnego mercedesa i otoczona przez paparazzi uległa wypadkowi. Było to wieczorem 31 sierpnia 1997 roku.

Rasputin Rasputin fot. paranoidnews.org

Rasputin

Ostatnim posiłkiem Rasputina było ciasto, czarny chleb i wino Madera. Cała kolacja Rosjanina 30 grudnia 1916 roku była zatruta cyjankiem potasu. Kiedy okazało się, że posiłek nie zaszkodził Rasputinowi, został on wielokrotnie postrzelony. Oprawca zmiażdżył mu też czaszkę.

Brittany Murphy Brittany Murphy PAUL HAWTHORNE / REX FEATURES/Paul Hawthorne / Rex Features

Brittany Murphy

Aktorka przed śmiercią 20 grudnia 2009 roku zjadła resztki tajskiego jedzenia, które zostały jej prawdopodobnie z poprzedniego dnia. Do tego wypiła szklankę wody i herbatę z cytryną.

Adolf Hitler

Adolf Hitler przed śmiercią 30 kwietnia 1945 roku zażyczył sobie spaghetti z lekkim sosem.

Saddam Hussein Saddam Hussein ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/DAVID FURST

Saddam Hussein

Ostatnim posiłkiem irackiego dyktatora przed egzekucją w 2006 roku było jego ulubione danie: gotowany kurczak z ryżem, a do tego kilka filiżanek gorącej wody z domieszką miodu.

Liberace Liberace Fot. Allan Warren

Liberace

Tuż przed śmiercią 4 lutego 1987 roku artysta estradowy zjadł trochę kremu z pszenicy, który ma podobno właściwości regenerujące i ujędrniające.

Blues Brothers Blues Brothers Bluesowi bracia

John Belushi

Ostatnim posiłkiem amerykańskiego aktora znanego z filmu "Blues Brothers"(na zdjęciu po prawej) była zupa z soczewicy. Belushi zmarł 5 marca 1982 roku.

John Candy John Candy

John Candy

John Candy przed zawałem serca 4 marca 1994 roku zjadł spaghetti.

Mahatma Gandhi Mahatma Gandhi East News

Mahatma Gandhi

30 stycznia 1948 roku Mahatma Gandhi zjadł jedną ze swoich standardowych kolacji: gotowane warzywa, pomarańcze, cytryny. Do tego wypił trochę koziego mleka i miksturę z imbiru, która miała wzmacniać jego odporność. Po posiłku Gandhi został zastrzelony.

Abraham Lincoln Abraham Lincoln źródło: Discovery Historia

Abraham Lincoln

Zanim Abraham Lincoln zmarł na skutek postrzału 15 kwietnia 1865 roku, zjadł wytworny posiłek składający się zupy z żółwia, pieczonego ptactwa, pieczonych batatów i kalafiora w sosie serowym.

Elvis Presley Elvis Presley Elvis Presley

Elvis Presley

Presley swój ostatni posiłek zjadł w łóżku, oglądając telewizję. Król zajadał się swoimi ulubionymi słodyczami: lodami i ciastkami z kawałkami czekolady. Później wstał do łazienki i tam dostał zawału serca. Było to 16 sierpnia 1977 roku.

John Lennon. John Lennon. AP

John Lennon

Ostatnim posiłkiem muzyka przed śmiercią 8 grudnia 1980 roku była kanapka z wołowiną, którą zjadł w drodze do studia, gdzie nagrywał nowy singiel z Yoko Ono. Po pracy ukochana namawiała go na obiad, ale Lennon chciał iść prosto do swojego apartamentu. Tam czekał mężczyzna, który zastrzelił muzyka.

Ernest Hemingway na pokładzie swojego jachtu. Ok 1950r. Ernest Hemingway na pokładzie swojego jachtu. Ok 1950r. fot. Ernest Hemingway Photograph Collection, John F. Kennedy Presidential Library and Museum/Wikimedia Commons

Ernest Hemingway

Przed tym jak pisarz popełnił samobójstwo w 1961 roku, zjadł stek, pieczone ziemniaki, sałatkę cesarską i wypił kieliszek wina Bordeaux.

John F. Kennedy dla odmiany palił marihuanę dla jej właściwości przeciwbólowych (prezydent cierpiał na chorobę Addisona) i myślał nawet o zalegalizowaniu narkotyku John F. Kennedy dla odmiany palił marihuanę dla jej właściwości przeciwbólowych (prezydent cierpiał na chorobę Addisona) i myślał nawet o zalegalizowaniu narkotyku fot. Wikimedia Commons

John F. Kennedy

Zanim 35. prezydent Stanów Zjednoczonych został zastrzelony po południu 22 listopada 1963 roku, zjadł śniadanie w hotelu Teksas. Według szefa kuchni Kennedy zamówił kawę, sok pomarańczowy, dwa gotowane jajka i tosty z marmoladą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.