W 2003 roku Sonali Mukherjee była kadetką w szkole wojskowej wIndiach. Była bardzo obiecującą studentką. Do czasu, kiedy jej trzem kolegom nie spodobało się jej aroganckie podejście oraz to, że odrzuciła ich zaloty. Pewnej nocy włamali się do jej domu, weszli na dach gdzie spała i oblali jej twarz kwasem, służącym do udrażniania i odrdzewiania rur i narzędzi.
Sprawcy zostali skazani na 9 lat, siedzieli przez 3 lata w więzieniu, lecz wyszli za kaucją. Rodzina Sonali składała wielokrotne odwołania, ale żaden sąd nie nałożył na nich surowszego wyroku. 18-letnia wówczas dziewczyna straciła wzrok i częściowo słuch. Miała wypaloną całą twarz. Od lat stara się na drodze sądowej o dofinansowanie swoich operacji, ale nic z tego nie wychodzi. Jej rodzina sprzedała prawie cały majątek i zainwestowała wszystkie oszczędności, po to, aby Sonali mogła odzyskać swoją dawną twarz.
Jakiś czas temu złożyła wniosek o eutanazję, która nie jest legalna w Indiach.
Jej prośba wzbudziła wiele kontrowersji i zwróciła uwagę na poważny w Indiach problem - oblewanie kwasem, gwałty na kobietach, brak sprawnego systemu pomocy ofiarom takich wypadków oraz niekonkretne prawo, które pozwala sprawcom chodzić wolno po ulicach i nie ponosić żadnej odpowiedzialności za swoje czyny.
Żyjąc w permanentnym cierpieniu, Sonali zdecydowała, że nic nie zaszkodzi zgłosić się do udziału w indyjskiej wersji programu "Who Wants to Be a Millionaire", którego motyw wykorzystano w filmie "Slumdog. Milioner z ulicy". Nie spodziewała się, że jej kandydatura przejdzie i dostanie się do teleturnieju.
W listopadzie 2012 roku odpowiedziała poprawnie na 10 pytań i wygrała 2,5 miliona indyjskich rupii, co w przeliczeniu daje około 46 tysięcy dolarów. Jej radość była przeogromna, tym bardziej, że było jej dane poznać legendarnego w Indiach, prowadzącego teleturniej Amitabh Bachchan.
Sonali przeszła 22 operacje, jeszcze 9 przed nią, na które chce przeznaczyć całą wygraną. Nie jest to i tak wystarczająca suma, dlatego też robi wszystko by uzbierać brakującą część. Przede wszystkim chce odzyskać wzrok i słuch, potem swoją twarz. Jeżeli wszystko się powiedzie, chce założyć fundację pomagającą innym ofiarom, które przechodzą przez dokładnie to samo, co ona.