Tak brzmi prawdziwe nazwisko muzyka, aktora i aktywisty znanego światu pod pseudonimem Sting. Gwiazdor przyszedł na świat równo 60 lat temu w Wallsend w Wielkiej Brytanii jako najstarsze z czwórki dzieci Audrey i Ernesta Sumnerów.
Wieść niesie, że muzyk zawdzięcza pseudonim "Sting" (ang.: żądło, użądlić) występowi z początku swojej kariery. Wyszedł podobno na scenę z zespołem Phoenix Jazzmen ubrany w sweter w czarno-żółte paski.
Poważną karierę muzyczną Sting zaczynał w zespole The Police. We wrześniu 1981 roku postawił na solowe występy, a 4 lata później wydał swój pierwszy album. Do 2010 roku stworzył dziewięć kolejnych.
Podczas lat aktywności muzycznej gwiazdor współpracował z wieloma artystami. Wśród nich znajdują się Tina Turner, Craig David, Sheryl Crow i Nicole Scherzinger.
Wiele piosenek Stinga trafiło na szczyty list przebojów. Wśród jego największych hitów znajdują się takie tytuły jak 'All This Time', 'Englishman in New York', 'Fields of Gold' czy 'Shape of My Heart'.
Gwiazdor zajmuje się także aktorstwem. Zdarzało mu się grywać zarówno w filmach, jak i serialach. Użyczył też głosu jednemu z bohaterów kreskówki 'Kapitan Paneta'.
Od 1981 roku Sting zaangażowany jest w walkę o prawa człowieka. Na przestrzeni lat włączał się w wiele akcji charytatywnych.
Gwiazdor nie jest kobieciarzem. Od 1992 roku związany jest z aktorką i producentką Trudie Styler. Para ma czwórkę dzieci.
Styler jest drugą żoną muzyka. Jego pierwsze małżeństwo z aktorką Frances Tomelty trwało w latach 1976-1984. Z tego związku Sting ma syna Josepha i córkę Fuchsię Catherine.