Jeszcze rok temu nie słyszeli o nich nawet fani rapu. Zespół Sachiel wygrał "MBTM". Kim są?

Trafili na usta całej Polski i udało im się przekonać do siebie nawet wymagające jury "Must be the Music". Uwierzyła w nich także publiczność show, której decyzją zespół Sachiel wygrał.
Sachiel Sachiel Polsat

Zespół

Sachiel powstał w kwietniu 2013 roku. Tworzą go Piotr Bieryt (Neru), Krystian Krok (Czaru) i Anna Bieryt (Ana), przyjaciele z Krzeszowa. Pomysł założenia grupy wyszedł od Piotra, który, po sześciu latach przerwy, postanowił wrócić do muzyki. Tak skontaktował się z Krystianem, a potem dołączyła do nich Ania. Jak na grupę, która działa wspólnie od roku, udało im się odnieść niesamowity sukces.

Prace nad pierwszym rapowym debiutem w postaci krążka są już jakiś czas temu rozpoczęte - czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

SachielScreen z Facebook.com/sachiel

Sachiel Sachiel Polsat

Finał

W programie "Must be the music" udało im się nie tylko podbić serca widzów, ale również jurorów.

To największa niespodzianka programu. Są z małej miejscowości i wszystko jest dla nich trudniejsze. Dla mnie pierwsze miejsce to są oni - powiedziała Kora.

W finałowym odcinku nie zabrakło też pochwał od reszty jury.

Świetny podkład, świetna kompozycja. Życzę Wam, żebyście mogli wystąpić z prawdziwym, dużym bandem - powiedział Adam Sztaba.
W Was najważniejsza jest prawda. Jeśli tej prawdy w swoich poczynaniach nie zgubicie, to osiągniecie sukces - przestrzegał zespół Piotr Rogucki.

Ostatecznie Sachiel zdobył 4x TAK od jury, a głosami widzów zwyciężył siódmą edycję show.

Jury Must be the MusicPolsat

SachielPolsat

Sachiel Sachiel Polsat

Nagroda

Emocje dosłownie odjęły im mowę. Dziękowali osobom, które ich wsparły. Zespół Sachiel nie ukrywa, że suma 100 tysięcy złotych, jest dla nich ogromnym zastrzykiem gotówki.

To dla nas szok. totalny szok. Pieniądze przeznaczymy na poprawienie swojego życia, odkujemy się trochę finansowo, mamy parę zaległości, które trzeba pospłacać - powiedzieli nam.
Dziękujemy Bogu za wszystko. Będziemy pracować, grać koncerty, nagrywać płyty. Będziemy w to brnąć na ile się da.

Poza pieniędzmi, grupa otrzymała kampanię reklamową w radiu RMF FM. Sachiel wystąpi też na Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, który startuje już 30 maja o 20 w Polsacie.

 

SachielPolsat

SachielPolsat

Sachiel Sachiel Polsat

Dalsze plany

Zespół nie zamierza osiadać na laurach. Poza tym, że pracują nad debiutancką płytą, przekonują, że nie zmienią stylu, bo płynie on z ich serca.

Teksty są wyłącznie własne, pisane pod wpływem emocji oraz z życia wzięte. Niektóre bazują na autentycznych przeżyciach, zaś niektóre są mieszanką aluzji z wyobraźnią - czytamy na stronie internetowej zespołu.

Sachiel tworzy muzykę, korzystając z "żywych" instrumentów, a nie sampli, jak to najczęściej zdarza się w hip-hopie.

Najlepszy przekaz w mieście Najlepszy przekaz w mieście Screen z Facebook.com/npwm

Najlepszy Przekaz w Mieście

Sachiel nie jest pierwszą grupą hip-hopową, która wysoko zaszła w "Must be the Music". W 3. edycji show, w finale znalazła się grupa Najlepszy Przekaz w Mieście. O włos przegrali z zespołem Lemon. Jeszcze w tym samym roku ukazała się ich płyta "Słowa Prawdy".

Więcej o: