Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek i... Poznaliśmy polskich artystów nominowanych do MTV EMA 2013

Od dziś można głosować na muzyków, którzy będą konkurować w kategorii Najlepszy Artysta Światowy. Głosowanie jest o tyle nietypowe, że składa się aż z trzech części. Pierwszy etap ma na celu wyłonić najlepszego lokalnego wykonawcę. W przypadku naszego kraju będzie to Najlepszy Polski Artysta. Lokalni zwycięzcy zmierzą się ze sobą w głosowaniu regionalnym. Druga faza wyłoni spośród nich 10 artystów, którzy będą walczyć o nagrodę Najlepszego Artysty Światowego. Lista zwycięzców drugiego etapu ogłoszona zostanie 1 listopada. Wtedy też rozpocznie się trzeci etap konkursu. O tym, kto otrzyma statuetkę dowiemy się już na gali MTV EMA 2013.

Ewelina Lisowska

O utalentowanej piosenkarce świat dowiedział się dzięki programowi "X Factor", w którym dotarła do półfinału. Po udanym występie w talent-show jej kariera nabrała tempa. Jeszcze w tym samym roku (2013) ukazał się jej debiutancki album zatytułowany "Aero-Plan". Na krążku znalazło się 11 żywiołowych kawałków, a promował go utwór "W stronę słońca", który okazał się strzałem w dziesiątkę. Ewelina została uhonorowana licznymi nagrodami.

Kamil Bednarek

Pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej Bednarek stawiał razem z zespołem Star Guard Muffin, który założył wraz z przyjaciółmi w 2008 roku. Dwa lata później zrobiło się o nim głośno za sprawą występu w programie "Mam Talent". Zaskarbił sobie nie tylko serca jurorów, ale także fanów jamajskich rytmów. Ostatecznie doszedł do finału, gdzie zajął 2. miejsce. Niedługo później ukazała się płyta "Szanuj", nagrana wspólnie ze Star Guard Muffin.

Po zawieszeniu działalności grupy w 2012 roku, Bednarek powołał do życia nowy skład i wydał krążek zatytułowany "Jestem".

Margaret

Popularność przyniósł jej teledysk do piosenki "Thank you very much", w którym wszyscy aktorzy, oprócz samej piosenkarki, są nadzy. Za produkcję klipu odpowiada Ant Whiting, który na co dzień współpracuje chociażby z M.I.A.. Piosenkę można usłyszeć w radiach całej Europy, a Margaret podbija serca publiczności, występując na wielu festiwalach. Po udanym debiucie singla ukazał się jej mini album "All I Need", na którym znalazło się sześć kompozycji.

Dawid Podsiadło

Zawojował rynek muzyczny singlem "Trójkąty i kwadraty", który promuje jego debiutancki album "Comfort and Happiness" wydany w 2013 roku. Pierwszy raz szerokiej publiczności zaprezentował się podczas talent-show "X Factor", gdzie dotarł do ścisłego finału i zajął pierwsze miejsce. Od debiutu Podsiadło miał okazję grać na jednej scenie z gwiazdami światowego formatu. Wystąpił m.in. jako support Lany Del Rey.

Donatan

Produkcją muzyki zajmuje się od ponad 10 lat. Jego bity można usłyszeć na płytach czołowych przedstawicieli polskiej sceny hiphopowej. Współpracował z Pihem, Pezetem, Peją, Małolatem, Guralem, Onarem, Mesem, Paluchem czy Sokołem. W 2012 roku wydał autorską płytę "Równonoc", na której połączył tradycyjne słowiańskie brzmienia z rapem.

W kilka miesięcy od premiery krążek pokrył się platyną, a później zdobył status diamentowej płyty. Tym samym "Równonoc" stała się największym sukcesem sprzedażowym w historii polskiego hip-hopu.

Więcej o: