Ilona Łepkowska obchodzi dziś urodziny. Która z jej produkcji jest najlepsza? [SONDA]

11 lipca 1954 roku przyszła na świat Ilona Łepkowska. Kto by się wtedy spodziewał, że zostanie królową polskich seriali. Ale nie tylko. Łepkowska zrobiła też kilka całkiem dobrych komedii. Którą z jej produkcji lubicie najbardziej? Głosujcie!

"Och, Karol" i "Och, Karol 2"

Historia casanovy Karola okazała się w polskiej kinematografii takim hitem, że Łepkowska z powodzeniem mogła napisać kolejny scenariusz. Czy Piotr Adamczyk i najpiękniejsze polskie aktorki w nowej wersji "Och, Karol" również podbili serca widzów?

"Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II."

Podobnie było w przypadku kultowego już filmu "Kogel-mogel". Historia wrażliwej Kasi do dziś wzrusza i bawi. Czy druga część, "Galimatias", była równie dobra?

"Nigdy w życiu"

05.08.2003 WARSZAWA PLAC TRZECH KRZYZY BAR KAWIARNIA MODULOR PLAN FILMU  " NIGDY W ZYCIU " WG. KSIAZKI KATARZYNY GROCHOLI I SCENARIUSZA ILONY LEPKOWSKIEJ  NZ. DANUTA STENKA - FILMOWA JUDYTA (CZARNE WLOSY) I JOANNA BRODZIK - FILMOWA ULA ( BLOND WLOSY)  FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENACJA GAZETA

A jak udała się Łepkowskiej ekranizacja popularnej powieści Katarzyny Grocholi?

"Nie kłam, kochanie"

Ten film był określany klęską Piotra Adamczyka. Rzeczywiście było aż tak źle?

"Jeszcze raz"

Historie miłosne na wakacjach zdarzają się nie tylko młodym dziewczynom. Trafiają się także ich matkom. Podobał Wam się film "Jeszcze raz"?

"Klan"

Klan  telenowela, Polska 2007  reN. Pawe? Karpi?ski  scena z: Agnieszka Kaczorowska, Piotr Cyrwus  SK:   fot. Kurkowska/AKPA  SLOWA KLUCZOWE:  lipiec 2007

Czas na seriale! "Klan" to najbardziej kultowy z polskich seriali. Perypetie rodziny Lubiczów przyciągają Polaków przed telewizory od wielu lat.

"Na dobre i na złe"

Łepkowska pracowała także nad scenariuszem serialu o lekarzach ze szpitala w Leśnej Górze.

"M jak miłość"

Przez "M jak miłość" przewinęła się większość początkujących aktorów w Polsce. Serial zapewnił popularność m.in. Rafałowi i Marcinowi Mroczkom, Kamilowi Bosakowi i Kasi Cichopek.

"Barwy szczęścia"

"Barwy szczęścia" okazały się najlepszym serialem 2010 roku w plebiscycie Telekamer.

Więcej o: