Oni dziś będą walczyć o finał

Już dzisiaj półfinał!
Damian Ukeje. Damian Ukeje. Facebook.com

Damian Ukeje

Już dziś półfinał programu "The Voice of Poland". Do walki o wielki finał stanie ośmiu uczestników. Zobaczcie kto stanie do walki.

25-latek ze Szczecina, prawdziwy rockman, chociaż pracuje jako... przedstawiciel handlowy! W ostatnim odcinku zaśpiewał "Nothing Else Matters" zespołu Metallica i powalił widownię. Jurorzy także byli nim zachwyceni. Dało mu to bilet do półfinału. Trzeba przyznać, że Ukeje rozpala scenę jak nikt inny i ma dużą szansę na wygranie proggramu.

Aleksandra Galewska. Aleksandra Galewska. Facebook.com

Aleksandra Galewska

"Hey ya" w jej wykonaniu to prawdziwa perełka. Galewska jest naczelną kosmitką programu i grupy Dąbrowskiej. Jej odstawanie od reszty to wielki atut.

Jestem zaszczycona, że Cię poznałam - powiedziała w ostatnim odcinku Kayah.
Ola lata jak chce, ale niestety przymęczyła konia w tej piosence - powiedziała Ania Dąbrowska

Opinie jurorów były podzielone, ale Galewska przeszła do finału.

Monika Urlik. Monika Urlik. KAPIF

Monika Urlik

Ciężarna ulubienica Nergala w ostatnim odcinku programu wykonała "Beat it", ale nie zaskoczyła. Nadal świetnie śpiewa, ale według Piaska nie był to występ na miarę zwycięzcy. Tak czy inaczej Urlik powalczy o ten tytuł, bo wiele razy udowodniła, że ma niesamowity talent.

Mateusz Krautwurst. Mateusz Krautwurst. Facebook.com

Mateusz Krautwurst

Krautwursta albo się kocha, albo nienawidzi. Według internautów jest najbardziej denerwującym uczestnikiem programu. W ćwierćfinale zaśpiewał piosenkę Kayah, swojej trenerki. Zrobił to jak zwykle poprawnie. Jest w półfinale.

Antek Smykiewicz. Antek Smykiewicz. KAPIF

Antek Smykiewicz

O Antku nie da się powiedzieć złego słowa - reklamuje Ania Dąbrowska.

W ostatnim odcinku nieoszlifowany diament programu wzruszył utworem "Iris" The Goo Goo Dolls. Dzięki temu jest półfinalistą programu.

Piotr Niesłuchowski. Piotr Niesłuchowski. Facebook.com

Piotr Niesłuchowski

Niesforny uczestnik z drużyny Ani Dąbrowskiej potrafi zaszaleć na scenie. Ostatnio trochę fałszował, ale komu to przeszkadza? Piosenka "Are you gonna be my girl" widocznie tego wymagała.

Mnie kompletnie zamurowało - powiedziała Anna Dąbrowska. (...) Piosenka idealna dla Piotrka. Jestem zaskoczona jego scenicznym talentem. po prostu showman.
Idziesz do metra, kładziesz czapę, jutro jesteś milionerem - skwitował Nergal.
Rafał Brzozowski Rafał Brzozowski KAPIF

Rafał Brzozowski

Przystojniak z drużyny Piaska potrafi przekonać do siebie publiczność. "Szczęśliwego Nowego Jorku" okazało się udanym utworem dla Rafała.

Nie lubiłam tej piosenki. Dzięki Tobie ją polubiłam - powiedziała Kayah.

Brzozowski zabłysnął w ćwierćfinale i przeszedł dalej.

Filip Moniuszko. Filip Moniuszko. KAPIF

Filip Moniuszko

Kayah wybrała dla niego "Nie proszę o więcej". Delikatny głos, wbrew pozorom, pasował do utworu. Występ Moniuszki nie na wszystkich zrobił jednak wrażenie.

Zaśpiewałeś gorzej od oryginału. Mi się to kompletnie nie podobało - powiedział Nergal.
A ja mam wielką nadzieję, że ludzie mają i uszy i serce - skwitowała Kayah.

Jurorka się nie pomyliła. Moniuszko powalczy o zwycięstwo w półfinale. Kto Waszym zdaniem przejdzie do finału? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Oglądajcie "The Voice of Poland" - TVP2, sobota, godz. 20.05! "The Voice of Poland". Więcej o show przeczytacie tutaj, a program na FB pod tym linkiem.