Mostowiakowie stracą dom? Czy Tomek uratuje Agnieszkę? Dramaty w "M jak miłość"

Zobaczcie, co wydarzy się w poniedziałkowym i wtorkowym odcinku "M jak miłość".
M jak miłość M jak miłość Mat. prasowy

Janka staje do walki

Janka (Joanna Osyda) wie, że czeka ją ostra walka z Mostowiakami - a utrata domu będzie dla rodziny prawdziwym dramatem. Zwłaszcza dla Lucjana (Witold Pyrkosz), ciężko chorego na serce. Czy dziewczyna wycofa się, zanim dojdzie do tragedii?

Na razie przed nami sprawa w sądzie o zaprzeczenie uznania pani babci za zmarłą. Wiem skądinąd, że zawiadomienie z sądu już zostało wysłane - Grabowski (Sławomir Grzymkowski) przekazuje klientce nowe informacje?

A Janka nagle blednie.

No, to będzie szok dla całej rodziny Mostowiaków? A zwłaszcza dla pana Lucjana.
Niewątpliwie. Ale jest to kolejny etap, który trzeba przejść, żeby móc wystąpić o należną pani po babci część spadku. Wiedziała pani, na co się decyduje, prawda?
Tak, wiedziałam. I nie mam zamiaru się wycofać, nie ja! - w głosie dziewczyny od razu słychać determinację. - Bo widzi pan, panie mecenasie, ja zawsze wszystkie swoje sprawy doprowadzam do końca...

Joanna OsydaMat. promocyjny

Tymczasem Lucjan odbiera list z sądu - i nie wierzy własnym oczom. Podobnie zresztą jak Barbara (Teresa Lipowska).

Nic z tego nie rozumiem! Jak to się mogło stać? Przecież szukaliście twojej siostry przez Polski Czerwony Krzyż? Dobrze to pamiętam... Jeszcze jak wychodziłam za ciebie za mąż, twoi rodzice poruszyli niebo i ziemię, żeby odszukać Hannę! Ciągle czekali na jakąkolwiek informację...

Mostowiakowa, zaskoczona, kolejny raz spogląda na pismo. A Lucjan tylko ciężko wzdycha:

No i doczekali się... Dostaliśmy informację, że Hanna nie żyje. A teraz okazuje się, że to była nieprawda...
Ale dlaczego przez te wszystkie lata do swojej śmierci Hanna się do nas nie odezwała? Nie mogę tego zrozumieć!

Co wydarzy się dalej? Czy Janka ukrywa kolejne tajemnice? I jak bardzo uda jej się zranić Mostowiaków? Odpowiedź już wkrótce tylko na antenie TVP2!

Joanna OsydaMat. promocyjny

Witold PyrkoszMat.prasowy

M jak miłość M jak miłość Mat. prasowy

Marek zrywa z Anną!

Od kilku tygodni Marek (Kacper Kuszewski) dzielił swój czas między dwie kobiety... Jednak w końcu wybiera Ewę (Dominika Kluźniak). To właśnie z nią pragnie iść dalej przez życie - w smutku i radości. I dlatego chce zakończyć romans z Anną (Tamara Arciuch). Jak Gruszyńska zareaguje?

Aniu, chcę być z tobą szczery. Ustaliliśmy sobie kiedyś, że jeśli nasze relacje staną się dla którejś ze stron problemem, to...
Mostowiak spogląda na kochankę i zawiesza głos... A Gruszyńska od razu rzuca, lodowatym tonem:
Rozumiem, że mówisz o sobie?
Nie, o tobie. Przepraszam, jeśli sprawię ci przykrość tym, co powiem, nie taka jest moja intencja... Ale widzę, co się dzieje.
To znaczy... co?
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że oczekujesz ode mnie czegoś, czego po prostu nie mogę, nie potrafię ci dać. I, Aniu, wiedziałaś o tym od samego początku... Pamiętasz, rozmawialiśmy...

Marek z trudem dobiera odpowiednie słowa. Gruszyńska w końcu wybucha:

Nie, nie mogę tego słuchać! Po co te wszystkie manipulacje, ta... zasłona dymna? Wiadomo, o co chodzi! Miej odwagę się przyznać, że ci się znudziłam! I że spotykasz się z Ewą! Nie zaprzeczaj, widziałam was... Całowaliście się pod operą!

Jaki będzie finał? Emisja odcinka już w poniedziałek.

Kacper Kuszewski, Tamara ArciuchMat. promocyjny

Kacper Kuszewski, Tamara ArciuchMat. promocyjny

Rafał Mroczek Rafał Mroczek Mat. promocyjne

Kłopoty Pawła

Miłosne problemy czekają też Pawła (Rafał Mroczek) - gdy w jego biurze pojawi się... mąż Izy! Radek (Bartłomiej Chowaniec) okaże się niezwykle sympatyczny, ale naiwny. I patrząc na Zduńskiego, nawet przez chwilę nie pomyśli, że Iza (Sandra Staniszewska) może mieć z kolegą romans. A Paweł zacznie mieć wyrzuty sumienia. Zwłaszcza, że sam też padł niedawno ofiarą zdrady. Gdy Iza odwiedzi bistro, Zduński od razu zażąda wyjaśnień. Dziewczyna, zmieszana, szybko odwróci wzrok.

Od dwóch lat jestem z mężem w separacji, dlatego ci nie mówiłam, bo... bo zwyczajnie nie było o czym!
Jasna sprawa.
Nie mam obowiązku zwierzać ci się ze wszystkich moich życiowych błędów!
Ty... ty też mi nie powiedziałeś, że jesteś po rozwodzie! Jesteśmy jeden - jeden!
Czyli według ciebie, remis? - Paweł rzuci kochance ostre spojrzenie. - Powiem ci szczerze: jestem gotów oddać ci tę grę walkowerem!

Co wydarzy się dalej? Czy Iza, po zerwaniu, zemści się i wyrzuci Zduńskiego z pracy?

Rafał MroczekMat. promocyjne

Sandra StaniszewskaMat. promocyjne

M jak miłość M jak miłość Mat. prasowy

Próba samobójcza Agnieszki

Najdramatyczniej zapowiadają się losy Agnieszki Olszewskiej (Magdalena Walach). Bohaterka postanowi popełnić samobójstwo. Zanim połknie fiolkę leków, zostawi list pożegnalny.

Kilka razy próbowałam zmienić coś w swoim życiu, ale nic z tego nie wychodziło. Nie mam siły, żeby dłużej z tym wszystkim walczyć. Przepraszam za kłopot i zawód, jaki Wam sprawiłam. Nie miejcie do mnie żalu - napisze w liście.

I sięgnie po tabletki... Na szczęście, półprzytomną dziewczynę ocali Tomek (Andrzej Młynarczyk). Chodakowski wyczuje, że przyjaciółce grozi niebezpieczeństwo, na złamanie karku popędzi z Warszawy do Szczecina... I na miejsce dotrze w ostatniej chwili. Czy w szpitalu Agnieszka odzyska chęć życia? A jeśli nie... czy znów spróbuje popełnić samobójstwo?

Magdalena Walachmat. promocyjny

Andrzej MłynarczykMat. promocyjny

 

Magdalena walach, Andrzej MłynarczykMat. prasowy

M jak miłość M jak miłość Mat. prasowy

Małgosia stawia ultimatum

Tomek (Andrzej Młynarczyk) wraca zmęczony ze Szczecina, po nocy spędzonej przy szpitalnym łóżku Agnieszki (Magdalena Walach). A Małgosia (Joanna Koroniewska) wybucha zazdrością. Jak zakończy się małżeńska kłótnia?

Nie wściekaj się, Gośka, to naprawdę była wyjątkowa sytuacja, chyba sama to rozumiesz...

Chodakowski spogląda bezradnie na żonę? A Małgosia traci cierpliwość:

Ty i Agnieszka to same wyjątkowe sytuacje! Zawsze tak było i, jak widzę, nic się w tej kwestii nie zmieniło... I prawdopodobnie nigdy się nie zmieni!
Posłuchaj mnie! Agnieszka... próbowała się zabić.
Nie mogę już tego słuchać!
Gdybym się spóźnił o parę minut to ona prawdopodobnie już by nie żyła!

Tomek urywa - pewien, że ukochana w końcu go zrozumie. Jednak Małgosia współczuć rywalce nie zamierza.

O nią się martwisz? A w nosie masz to, co się ze mną dzieje... Nawet nie zapytałeś, co się stało z samochodem!
Porównujesz awarię samochodu do...
Tak, bo wysiadł mi układ hamulcowy! To mogło się skończyć bardzo źle!
To dlaczego dopiero teraz mi o tym mówisz?
A kiedy miałam ci to powiedzieć?! Byłeś przecież w Szczecinie! Miałam do ciebie dzwonić, żebyś mi ściągnął lawetę, kiedy pędziłeś na białym koniu ratować Agnieszkę?!

Andrzej Młynarczyk, Magdalena WalachMat. promocyjny

Chodakowska z trudem panuje nad emocjami... A kilka godzin później, kłótnia wybucha na nowo - gdy Tomek wraca do domu po kilku "głębszych".

No, no... Widzę, że bardzo przeżywasz kłopoty swojej przyjaciółki...

Małgosia posyła mężowi ostre spojrzenie. A policjant od razu się irytuje.

Byłem w barze z Marcinem. Ale wyobraź sobie, że tak, przeżywam! Bo stało się coś złego, a ja jestem przyzwoitym człowiekiem. Jestem przyzwoitym człowiekiem! I nie mam sobie nic do zarzucenia!
Ale ja tobie mam! I chcę ci powiedzieć jedno. Jeśli znowu pojedziesz do Agnieszki do Szczecina, to możesz tu już nie wracać!

Czy Tomek ulegnie - i zerwie kontakt z Agnieszką? Choć teraz, w chwili załamania, Olszewska potrzebuje go najbardziej? A jeśli nie? Czy jego rodzina naprawdę może się rozpaść?

Joanna Koroniewska, Andrzej MłynarczykMat.promocyjny