Stylomierz - oceniamy stylizację Aleksandry Mikołajczyk

Przed Wami kolejna odsłona wspólnego cyklu Luli i  Plotek.pl. Stylomierz to przegląd i ocena strojów gwiazd.  W tym tygodniu oceniamy stylizację Aleksandry Mikołajczyk.
Aleksandra Mikołajczyk. Aleksandra Mikołajczyk. FORUM GWIAZD

Całość - plus

Aktorka Ola Mikołajczyk pojawiła się na pokazie nowej kolekcji marki Ochnik. Postawiła na elegancką stylizację z modnymi szarościami w roli głównej. Uwagę zwracała zwłaszcza peleryna - bardzo trendy!

Aleksandra Mikołajczyk. Aleksandra Mikołajczyk. FORUM GWIAZD

Makijaż i fryzura - minus

Nie zachwyciła nas fryzura aktorki. Ola lepiej wyglądałaby w prostych włosach, bądź w dziewczęcym kucyku. Nadałby stylizacji bardziej niezobowiązujący charakter. Tymczasem fryzura jest nieco zbyt w typie czerwonego dywanu jak na takie dość kameralne wydarzenie. Makijaż też mógł być choć trochę mocniejszy, tak by podkreślić oczy.

Aleksandra Mikołajczyk Aleksandra Mikołajczyk FORUM GWIAZD

Góra - plus

Absolutnym hitem jest szara peleryna. Podoba nam się też, że Mikołajczyk włożyła pod nią bawełnianą ciemnoszarą sukienkę. Dzięki temu całość prezentuje się dobrze i stanowi jedność. Trzeba przyznać, że jest to szykowne zestawienie - równie dobre do pracy, jak i na oficjalne wyjście.

Aleksandra Mikołajczyk Aleksandra Mikołajczyk FORUM GWIAZD

Dół - mały minus

Ciemne rajstopy to dobry wybór, ale nie jesteśmy do końca przekonani co do szpilek. Czy nie bardziej pasowałyby tu kozaki z lekko odstającą cholewą? Jednak nie uznajemy doboru butów za wpadkę.

Aleksandra Mikołajczyk Aleksandra Mikołajczyk FORUM GWIAZD

Dodatki - minus

Ta torba budzi nasze wątpliwości. Niby od Prady, a jednak nie bardzo wygląda na wyrób tej marki... Jakość skóry i rodzaj zdobień sprawiają, że nie bardzo wierzymy, że jest to oryginał. Torba jest na pewno najsłabszym elementem tej stylizacji. Przydałby się prostszy fason, np. w stylu słynnej "birkin bag", i chyba nieco jaśniejszy kolor.

Aleksandra Mikołajczyk Aleksandra Mikołajczyk FORUM GWIAZD

Podsumowanie - 75% stylu, 25% kiczu

Ola Mikołajczyk wyglądała całkiem stylowo, choć nie uniknęła kilku błędów. Jej szara peleryna na pewno wkrótce pojawi się w czasopismach modowych i szybko zniknie z butikowych wieszaków. Kiepsko dobrana torba i niewłaściwa fryzura na szczęście nie zdołały położyć tej stylizacji. Widać, że aktorka idzie w dobrym kierunku - oby tak dalej!

Więcej o: