Kim jest Mats z "X Factor"?

Cała prawda o finaliście show.
Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. KAPiF

Z Norwegii do Polski

Mats urodził się w norweskim Bergen. Ma 24 lata. Jako nastolatek przejawiał miłość do muzyki. Rodzice widząc jego umiejętności zapisali go do szkolnej orkiestry, gdzie grał na trąbce. Później zamienił ją na gitarę elektryczną.

Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. KAPiF

Pierwszy zespół

Swój pierwszy zespół "Tamazite" założył razem z kolegami ze szkoły. Grali eksperymentalny funk-rock. Jednak rozpadł się i każdy pojechał w swoją stronę. Właśnie wtedy Mats wylądował w Polsce.

Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. SCREEN Z YOUTUBE

Misja - oszołomić jury

Grywał od barów po uczelniane aule, oczarowując słuchaczy. Jednak prawdziwe objawienie jego talentu przed milionami Polaków miało miejsce dzięki udziałowi w "X Factor". Stał się jednym z najbardziej docenionych uczestników programu.

Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. KAPiF

"Wszyscy Maję znają i kochają..."

W finałach "X Factor" znalazł się dzięki poprawnemu wykonaniu piosenki "Angels", Robbiego Williamsa. Wprowadził w zachwyt jurorów. Mówiło się, że śpiewał wtedy z myślą o Mai Sablewskiej. W "Bravo" jednak zaprzeczył:

Piosenka dla jurorki była chwytem marketingowym. A to, że jestem w tym programie zawdzięczam właśnie swojej dziewczynie. Zawsze mogę na nią liczyć.

Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. KAPiF

Miłość do Polki

Młody Norweg był niezwykle szczęśliwy z przejścia do następnej fazy programu. W emocjonującym momencie towarzyszyła mu jego dziewczyna Sabina Szałankiewicz, z którą poznał się na studiach. To właśnie ona uczy go polskiego. Po sukcesie w "X Factor" całusom nie było końca. Mats zawsze znajduje wsparcie w swojej dziewczynie, o czym ona powiedziała w "Bravo":

Mats świetnie śpiewa i wygląda, ale nie jestem o niego zazdrosna. Nigdy nie dał mi do tego powodu. Poza tym trzeba pamiętać o tym, że zaufanie w związku jest bardzo ważne. Ja jemu ufam!
Mats Meguenni, Ada Szulc, Michał Szpak, Kuba Wojewódzki, X Faktor. Mats Meguenni, Ada Szulc, Michał Szpak, Kuba Wojewódzki, X Faktor. KAPiF

Prezent od św. Miko... znaczy Kuby

Jury było zachwycone Matsem na castingu. Maja Sablewska powiedziała:

Po raz pierwszy miałam naprawdę emocje. Coś niewiarygodnego. Na takich ludzi czekamy jak ty. Fantastycznie. Rewelacja. Brawo!

Kuba dodał:

Mats, wierzysz w św. Mikołaja? On gdzieś tam od was jest. Wierzysz? Ja jestem teraz twoim świętym Mikołajem.
Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. FACEBOOK

Materiał na płytę nagrany!

Mats z czeka teraz na swój debiut płytowy. Jak do tej pory stworzył 40 własnych piosenek! Często jego utwory powstają w momencie kiedy jest wzburzony, sfrustrowany. Najlepszym tego przykładem jest kawałek "Round and round".

Mats Meguenni, X Factor. Mats Meguenni, X Factor. KAPiF

Doktor Mats

Meguenni nigdy nie należał do tych, którzy wybierali najłatwiejszą drogę. Od 4 lat studiuje medycynę w Krakowie na Akademii Medycznej. Gra na nowojorskiej giełdzie. Uwielbia polską kuchnię.

Więcej o: